Opis i kalkulator wyliczenia odległości od tv

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tego kalkulatora wynika że jak ja mam od ekranu ok. 2,5m to TV 42" już jest za duży? A przecież tutaj wstawiane były różne tabele z których wynikało że przy podobnej odległości i 50" to mało?
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
przeczytałem wiele artykułów i opisywane były minimalne odległości dla tv 42cale i było to 1,6-1,7metra, aha dodam jeszcze do opisywanej przez ciebie przekątnej, 42" nie jest wcale za duży to twój błąd tjest taj jak tam pisze odległość tv 42" kąt widzenia waha się od 15 d0 30 czili 15=3,5metra a 30=1,7metra, to znaczy mając tv 42" max. odległość nie powinna przekraczać 3,5metra, wystaczy poczytać i ssuwakiem przestawić przekątną ekranu i później odległość tv zielone koniec zielonego pola oznacza granicę
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
Tutaj wychodzi że przy Full HD ta odległość to jest maksymalna:)

właśnie rzecz w tym że są różne tabele nie koniecznie muszą się sprawdzać edytowałem poprzedni post przeczytaj, ja mam 42" i siedzę 2,2 metra od tv te ustawienie jest optymalne jak dla mnie, sygnał mam z naziemnej także nie widać pikselozy przy hd gorzej jest przy sd ale nie na wszystkich kanałach takie ustawienie jest dobre gdybym siedział bliżej te 1,6m to oglądał bym piksele, to też tyczy się filmów 3D jest dobrze a czy było by lepiej hm, może przy aktywnym 3D bo mam pasywne
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście uważam że ten mój 42" mnie wystarcza, no może tak 46" by też było ok. Ale jak czytam te tabele że z takiej odległości to powinien być 60", to jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić takiego TV na ścianie. Możliwe że to kwestia przyzwyczajenia:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja z kalkulatorow nie korzystam, nauczylem sie ze nie ma to jak wlasne oko i rozum. W zasadzie i tak sie pokrywa, w zaleznosci od kalkulatora.
Ponizej tabelka, z uwglednieniem 4K:
resolution_chart_610x416.jpg
 

prezy

New member
Bez reklam
Panowie fajne te wykresy, ale rzeczywiście lepiej dać sobie z tym spokój.
Stara zasada mówi odległość od tv to 1,9 x najdłuższy wymiar Tv + 50 cm dla SD i jest git.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A 4K to zupełnie inna bajka. Mam tablice rozdzielczości i 4K jest nawet na 65" od 1,2 m...
 
Do góry