Opinie Samsung F6500

T

Tgamer

Guest
Witam chciałem zapytać właścicieli tego tv o opinie chce go kupic i jak wyglada sprawa obrazu cloudingu i jak sie spisuje w grach i ogólnie uwagi dotyczące tego tv
 
Ostatnia edycja:

falek4

New member
Clouding jest mniejszy niż w seriach zeszłorocznych gdyż jest to tzw. Direct Led czyli diody za matrycą co daje bardziej równomierne podświetlenie panelu.
 

RafMat

New member
A niby w zeszłorocznych to co było...żarówki za matrycą :) sprecyzuj swoją wypowiedź.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

RafMat

New member
Osobiście nie widziałem go jeszcze.Ale jeżeli próbujesz powiedzieć że nowy model f6500 ma "pełne podświetlenie" to w specyfikacjach tego nie znalazłem i nie za taką cenę.myślę że jesteś w błędzie.Co poprawia obraz to procesor i lepsza elektronika.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

falek4

New member
Osobiście nie widziałem go jeszcze.Ale jeżeli próbujesz powiedzieć że nowy model f6500 ma "pełne podświetlenie" to w specyfikacjach tego nie znalazłem i nie za taką cenę.myślę że jesteś w błędzie.Co poprawia obraz to procesor i lepsza elektronika.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

W serii F tylko i wyłącznie F7000 i F8000 posiadają podświetlenie krawędziowe. Cała reszta to podświetlenie Direct, którego nie nazwałbym "pełnym podświetlniem" bo to zaledwie kilkanaście diod ale fakt faktem znajdujących się za matrycą. Samsung w stosunku do zeszłorocznej serii EH zmniejszył rozmiar samej diody przez co grubość Direct LED'ów jest zbliżona do grubości EDGE LED'ów.

Pozdrawiam
 

Xander

New member
Zdecydowanie mniejszy clouding. Miałem 40ES6800 teraz mam 40F6500 i różnica kolosalna jak dla mnie jeśli chodzi o jakość obrazu. Całkiem inna matryca. Kolory soczyste i brak fioletowych przebarwień zamiast czerni. Smart TV też na korzyść F6500. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z F6500.

pozdrawiam
 

tomaszhajduk

New member
potwierdzam brak fioletu, równomierne podświetlenie (tylko minimalnie w rogach biel wpada w szarość)

posiada juz ktoś jakies fajne ustawienia dla tego tv by wydobyc z niego max najlepszy obraz (który i tak na domyslnych ustawienaich jest extra hehe)
 
T

Tgamer

Guest
Widze ze nowa seria samsunga jest udana mniejszy clouding brak fioletu dodatkowy pilot smart control sterowanie głosem i jest taniej niż model 46es6100 pare dni po pojawieniu sie szukałem róznych tv nawet es7000 i philips pfl8007 za dużo większa kwote ale stwierdziłem ze szkoda kasy jak tylko do gier a reszte odłoże i kupie porzadne kino domowe oczywiście jeszcze troche dozbieram :p Dziękuje za pomoc
 

kris615

Member
Może mi ktos powiedzieć co ma w menu "Funkcje Smart > Rozpoznawanie głosu"? Powinny być tam cztery składniki a u mnie jest dwa.
 
Do góry