Opinie - Pioneer 436 XDE

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ta opcja jest na 100% :) przeszukam dostępne źródła i postaram się napisać :)


Edit:


No i jest:

1 Press HOME MENU.
2 Select “Option” ( / then ENTER).
3 Select “Drive Mode” ( / then ENTER).
4 Select 75 Hz or 100 Hz ( / then ENTER).
 

Vero

New member
Dzisiaj dowiedziałem się nieco więcej na temat owych czcionek i nie tylko.

Przede wszystkim zaleca się przełączenie odświeżania z 75 Hz na 100 Hz. Jak to zrobić i gdzie - podobno jest to wyjasnione na str. 109 instrukcji dla 436XDE/506 XDE.

Poza tym należy podczas oglądania takich programów TV (które nadają u dołu informacje tekstowe - TVN, TVN 24, itd.) wyłączyć funkcję "Pro Adjust", a tryb AV ustawić na "Standard", a nie na np. "Movie" czy "Cinema".

Ale co ważne - występowanie czegoś takiego jest też uzależnione od jakości podawanego sygnału.
Podobno Pioneer ma to do siebie, że piękno swoich "pazurków" pokazuje przy odpowiednim sygnale.

I to tyle co się dowiedziałem. :eek:k:
 

Ryszard1

New member
samsung Le 23 r51b czy le 26m51b

Z tym przełączaniem częstotliwości to chyba bajka.
Mam Pioneera 436 i ten sam problem z literami,ale przełącznie częstotliwości nie pomaga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wczoraj poświęciłem kilka godzin na porównania plazm. Tym razem wykorzystałem - odtwarzacz wmvhd Buffalo , Tuner quality i zwykłą antenę.
Palzma Pioneera - swoim starym zwyczajem- wygrała tę rywalizację. Obraz momentami jak żywy. miało się wrażenie ,że ptaki wyfruną jak z ekranu , a ryby pływały jak w akwarium.
Wspaniała liczba szczegółów . Deliktne przejścia tonalne , Gdy u konkurencji pojawiały się smużenia - tu szło gładko.
Uwzględniając - nowe niższe ceny . Plazma jest wspaniała.
Świetnie grała też plazma Panasonica 37 PV 500 , rewelacyjnie Samsung S5H. Dotarła też w rewelacyjnych cenach plazma JVC PX 50 i pokazała klasę. Czarna LG Px 5 - też wysoki poziom. Wielkość jej raczej przypomina plazmę 50 ".

W klasie niższej - nic nie utraciła ma swej atrakcyjnosci Plazma Samsunga s5S oraz Panasonic PA 50.
pozdrawiam
 

Aigel

New member
LCD Sony

Witam wszysstkich grupowiczów

jestem posiadaczem Pioneera 435435 HDE. Kupiłem ekran z myślą o telewizji HDTV i konsoli Xbox 360.
Na razie ogladam dvd - pop componentach , moja nagrywarka nie ma wyjścia HDMI. Czy mogę go podłączyć inaCZEJ - ŻEBY UZYSKAĆ LEPSZĄ JAKOŚĆ OBRAZU.Czy mając model 435 HDE bedę mógł się cieszyć obrazem w wysokiej rozdzielczości.
Czy moglibyście podzielić się ze mną pomysłami jak ustawić menu ( kontrast , koler i inne orza opcje zaawansowane ) aby uzyskać jak najlepszy obraz.

Dziękuję za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ja bym zawalczył o sygnał.
wartość - nowego sygnału -to wartość tunera cyfrowego quality -599 zł lub kiss 600 lub Bufallo 1200 zł.
Możesz spełnić ,że Twoja plazma - rozkwitnie nowym wymiarem jakości.
Przy wartości plazmy ,to nie wielki koszt.
Jeszcze zobaczysz kosmiczna jakość tego ekranu .
Dzieki forumowiczom mozesz dołączyc do klubu posiadaczy filmów WMHD .
pozdrawiam
 

kowalki

New member
Witam
Mam 2 pytania:

1: warto kupowac ta plazme jezeli odleglosc ogladajacwego od ekranu bedzie wyosila ok 2,5m, czy moze lepiej jakis mniejszy model?
2: czy ktos moze ma w domu kablowke astera i wie jaka jest jakosc w tym modelu (chodzi mi o programy nadawane w formie cyfrowej)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeszcze są w sprzedaży plazmy JVC 35" B 50 /przesuwny pixel i odświeżanie ekranu/ . Plazma ta sobie doskonale daje radę z normalnego sygnału przy 2,5 metra.
Najlepie jednak byłoby to spawdzić na własne oczy . U nas podczas pokazów 2,5 to odległość która akptowali wszyscy ogladajacy ze zwykłej anteny siatkowej.
Mozesz też sprawdzić jakość 37"Pa 50 Panasonica plazmy
Zdecydowanie najlepszym rozwiazaniem jest pokaz w domu.
Sam musisz ocenić - bo może masz za słaby sygnał na duzy ekran , albo nie odpowiada Ci jakość mimo powszechnej akceptacji. A przecież nie jest najważniejsze żeby kupić lub sprzedać . Najważniejsze jest aby wszyscy mieli radość.
pozdrawiam
 

k0gi

New member
ja mam 436 od dwóch dni w domu,

maiłem prezentacjęw domu i zastanawiałem sięmiędzy 40M61 a 436FDE (XDE po dokładnym zapoznaniu się z funkcjami tunera okazało mi się zbędne)
czytale o jednym i o drugim z miesiąc czasu a wystarczyło po prostu je u siebie włączyć i po 10ciu minutach już wiedziałem co chce. Czytanie parametrów, porównywanie ich itd itp istotne ale przesadzałęm, wzrok zadecydował, Pioneer zmiótł Samsunga jakością, naturalnością obrazu, kolorami itd.

co prawdanei ma Aster a Cyfrę ale jedyne co mogę powiedzieć o tym Pionku to REWELACJA :D i moja żona jest w szoku, po raz pierwszy od kiedy ze mnąmeiszka, przestałem wieczorem ciągle siedzieć przy laptopie wieczorami :D i sporo, naprawdę sporo czasu spędzam z nią na kanapie przed telewizorem, jest ZACHWYCONA :D :D :D :D

a co do odległości, z 2 metrów TVN jak najbardziej można oglądać (ma najelpszy chyba sygnał) tak samo DVD, ale najlepszy efekt między 3 a 4 metry jak na moje oko.

Teraz jeszcze tylko kino domowe i naprawdę poczuje co potrafi ten telewizor, bo dzwięk z głośniczków pioneera, to prawdziwe nic jak za tą kasę :( odradzam zakup jak macie w planach kupić kino domowe, szkoda kasy, chyba że macie możliwośćza mniejsze pięniądze niż standardowo !!

co do pioneera, to telewizor dla ludzi którzy oglądają TV po pracy, wieczorami po południu w nocy, czyl idla mnie :D wtedy efekt niesamowity, za dnia też okey, nie ma problemów, ale jednak wieczorem jak ktoś mi powiedział "POKAZUJE SWOJE PAZURKI"

ojojoj zadowolony jestem nieziemsko :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
potwierdza się najważniejsza sprawa. Pokaz.
Jedynie sami powinniście decydować - po analzie wszystkich rad i ograniczeniu wyboru do 2-3 sztuk.
Zawsze możecie zrezygnować z zakupu.
TVN - posiada sprzęt pozwalajacy na wysoka jakość nagrań oraz studia wysokiej jakości do ich przetwarzania/ tych nagrań/
Np temperatura w pomieszczeniach musi się zgadzać co do stopnia /np. 18 stopni C/
Okazuje sie że przy zakupach sprzętu w TVP nie zawsze decyduje jakość sprzetu ale również przyzwyczajenie .Jest również nadzieja ,że studia TVP po przeprowadzce do nowych powieszczeń nabiorą nowego wymiaru jakości. Ale chodzą słuchy , że nie jest to zrobione najlepiej już na samym poczatku.

Pioneer w dalszym ciągu prowadzi w rankingach i wygrywa w odtwarzaniu szczegółów mimo teortycznie nizszej rozdzielczości niż LCD.
Co do głosnikow to prawie wszyscy uzytkownicy Pioneera korzystają z dobrej jakości kin - głownie Harmana. Również twierdzą ,że weszli w nową jakość dźwięku.
Zachwytom nie ma końca.
pozdrawiam
 

speeder72

New member
A propos postrzępionych literek na dole ekranu (np TVN24 )na 436...

Po podłączeniu tunera cyfry i ustawieniu wejścia jako RGB - nie ma mozliwości przęłączania pomiędzy 75 a 100 Hz ( funkcja jes nie aktywna)
Ktoś z forum pisał o wyłączeniu "Pro adjust" - co z założenia jest nieścisłością , poniważ pro adjust - to zbiór ustawień zaawansowanych. Które z nich trzeba wyłączyć ? Po dwóch tygodniach zabawy z 436 xde - powiem jedno - jeżeli szukasz ideału wśród plazm - to tylko Pionieer ! 8)
 
Do góry