Opinie o Sanyo VPC-HD2000

gajos

New member
Czesc,
Czy ktos z obecnych dysponuje moze tym modelem kamery albo mial/ma z nia bezposredni kontakt?
Prosze o jakies opinie.
Ladnie rejestruje obraz w 60p? Jak ze stabilizacja? No i sama obsluga kamery - tez wszystko ok czy sa jakies zgrzyty?
 

fiacior

New member
Dopiero co przyszła, jeszcze dobrze się z nią nie zapoznałem. Jak na razie wrażenia pozytywne. Nie mam jeszcze dobrej karty pamięci, tą zapożyczyłem z innej kamerki.

Kamerę dobrze trzyma się w dłoni, stabilizacja nie jest taka zła, moje poprzednia Sony miniDV działała podobnie na dużym zbliżeniu. Ale zobaczymy jeszcze jak pobawię się dłużej.

Sample Full-HR: 1920 ×1080 60fps:
Do pobrania 10 razy chyba?
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
 

gajos

New member
Dzieki! Ale straszny hardcore! Moj sluzbowy klaptop nie daje rady tego wyswietlic... To nawet nie komiks - to slajdy...

Laptop na intel C2D 2.4GHz i 4GB RAM da rade plynnie odtworzyc taki material??
 

fiacior

New member
Najlepiej 4 rdzeniowy stacjonarny to odtwarza. Ja mam Pentium 4 3.0Ghz i idzie w miarę płynnie ale obraz nie nadąża za dźwiękiem. Tak samo mam na laptopie z Vistą.
Odtwarzam KMP Playerem, albo VLC.
Po konwersji jest ok. AVCHD wogóle mi nie chodzą z innych kamer, pokaz slajdów.

Zakup nowej kamery często musi się wiązać z zakupem nowego kompa.:-(
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
 

gajos

New member
Najlepiej 4 rdzeniowy stacjonarny to odtwarza. Ja mam Pentium 4 3.0Ghz i idzie w miarę płynnie ale obraz nie nadąża za dźwiękiem. Tak samo mam na laptopie z Vistą.
Odtwarzam KMP Playerem, albo VLC.
Po konwersji jest ok. AVCHD wogóle mi nie chodzą z innych kamer, pokaz slajdów.

Zakup nowej kamery często musi się wiązać z zakupem nowego kompa.:-(
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Nie jest jednak tak zle. Trzeba nieco "poprawic" ustawienia VLC, mianowicie:
VLC->Preferences->Input & Codecs i wciskasz na dole okienka na "ALL"->Input/Codecs->Other codecs->FFmpeg->skip the loop filter for H.264 decoding ustaw na ALL

Zapisz i sprobuj teraz otworzyc plik. Na mojej sluzbowej pasci (laptop Dell Intel C2D 2GHz, 2GB RAM, zintegrowana grafika Intel 965) rwie ale juz dziala.

Pytanie jeszcze jedno: jaka masz karte pamieci? Karta klasy 6 uciagnie czy jednak warto na cos konkretnego zwrocic uwage?
 

fiacior

New member
Dzięki za wskazówki co do VLC, pobawie się.
Kartę mam KODAK SDHC High-Speed / 4 GB, zapożyczyłem z Kodaka zi6.
Ale do Sanyo mam zamiar kupić SanDisk SDHC 8GB Extreme III (20 MB/s) do zapisu z prędkością 60kl/s myślę, że trzeba szybszą kartę.

Czy masz zamiar nabyć Sanyo HD2000, czy rozważasz coś innego?
 

gajos

New member
Dzięki za wskazówki co do VLC, pobawie się.
Kartę mam KODAK SDHC High-Speed / 4 GB, zapożyczyłem z Kodaka zi6.
Ale do Sanyo mam zamiar kupić SanDisk SDHC 8GB Extreme III (20 MB/s) do zapisu z prędkością 60kl/s myślę, że trzeba szybszą kartę.
Tzn. ten SanDisk juz wystarczajacy myslisz?

Czy masz zamiar nabyć Sanyo HD2000, czy rozważasz coś innego?
Myslalem o roznych kamerach, (poczawszy od najtanszego) JVC GZ-HM400, Panasonic HDC-TM300, wlacznie z opcja oczekiwania na nowy model Panasonic HDC-TM700. Jednak obraz i cena tego Sanyo bardzo mi sie podobaja. Pierwsza kamera - wiec wole zaczac od czegos co mnie bardzo nie zaboli.

Btw. widziales szkla do tego Sanyo? Jest cos do makro i szeroki (jesli sie nie myle). Ciekaw jestem cen.
No i pewnie bede tez zamawial zapasowy akumulator.
 

fiacior

New member
Widziałem tylko "rybie oko". Jak dla mnie to tylko szerokokątny by mi wystarczył.
Akumulatory widziałem na Allegro zamienniki za 25zł, ale nie wiem czy nie trzeba dodatkowej ładowarki kupić.
 

Stilon

New member
Ale do Sanyo mam zamiar kupić SanDisk SDHC 8GB Extreme III (20 MB/s) do zapisu z prędkością 60kl/s myślę, że trzeba szybszą kartę.

Wszyscy powariowali z tymi prędkościami. Panowie i Panie zapamiętać raz na zawsze, że megabity na sekundę to nie to samo co megabajty na sekundę. Jeżeli chcesz poznać prędkość karty jaka wystarczy do Twojej kamery, to co podaje producent kamery (max prędkość zapisu) podziel przez 8 (czyli np przy zapisie kamery 20Mb/s trzeba 20/8=2,5). Czyli wystarczy karta klasy 2,5. Jak wiadomo takiej nie ma to najbliższą jest klasy 4. I nie ma po co przepłacać za wyższe (klasy 6, 10 itp). Sam posiadam Canona Legirę HF200, która zapisuje z max 24 Mb/s (megabity na sekundę) i zaopatrzyłem się w Sandiska Extr. II klasy 4 która spokojnie wyrabia.
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Najlepiej 4 rdzeniowy stacjonarny to odtwarza. Ja mam Pentium 4 3.0Ghz i idzie w miarę płynnie ale obraz nie nadąża za dźwiękiem. Tak samo mam na laptopie z Vistą.
Odtwarzam KMP Playerem, albo VLC.

1. VLC - jeżeli cos jest do wszystkiego, to zazwyczaj jest "do niczego". Zainstaluj ffdshow + haalli media splitter + bsplayer. Tak jak pisałem w innym temacie - mój laptopowy, dwurdzeniowy, T5500 praktycznie bez problemów odtwarza materiał z kamery HD1010 (1080/30p).

2. Co prawda mam HD1010, nie znam modelu HD2000 (prócz sampli ściągniętych z netu). Wiem, że w temacie stabilizacji niewiele zostało zrobione / poprawione od modelu HD1010 - przy maksymalnym zoomie ciężko jest utrzymać kamerę aby obraz nie drgał. Podstawa to dobry chwyt i maksymalnie powolne ruchy ... albo statyw. Ja kupiłem mały tripod oraz dodatkowo statyw naramienny i zapomniałem o problemie stabilizacji.
 

fiacior

New member
Gratulacje! Gdzie zamówiłeś? Ja na Electro.pl już jest tam niedostępna.
Niezła karta.
Oczywiście opisz swoje wrażenia jak przyjdzie do Ciebie. Pozdr.:smile:
 

gajos

New member
W morele.net... ale wlasnie anulowali moje zamowienie bo niby skonczyly sie na magazynie - wiem przeciez! Nikt ich nie ma pod reka...
Nic to, teraz zamowilem na fotoplanet.
 

gajos

New member
Hmmmmm... Kamere odebralem w piatek ale mialem czas wypakowac ja poznym wieczorem. Wzialem do niej karte SanDisk Ultra 16GB (klasa 4) - jesli wtopic to lepiej z mniejsza, tym bardziej ze i tak planowalem miec dwie karty. Z druga wiedzialbym jak nie popelnic bledu.
Tak czy inaczej karta pokojnie wyrabia - w pelnej rozdzielczosci 60p bez zajakniecia, brak tez desync obraz/dzwiek.

Jednakze oddalem juz kamere - czekam na JVC GZ-HM400 (niestety ale HM1 na razie tylko w JP i nie wiadomo kiedy u nas... nie mam czasu).
Kamere kupilem glownie ze wzgledu na nowiutkiego ;-) synka, a af w tej kamerze nienajlepszy. Wiem ze stosunek cena/jakosc jest naprawde niezly, ale po prostu nie tego szukalem i nie chce sie denerwowac w przyszlosci. Testowalem juz jakis czas temu tego JVC i wahalem sie miedzy nim a Panasonic HDC-TM300 - P. troche (jakos ponad 1kzl) drozszy, poza tym w sklepie gdzie bralem Sanyo nie mieli nawet mozliwosci go sciagnac (domyslam sie ze juz braki na magazynach, niedlugo pewnie zawitaja nowe modele, w tym TM700 - jednak nie chce czekac i nie chce wydawac orientacyjnie jakies 5500-6000zl). P. TM300 bralem pod uwage ze wzgledu na lepsze wyniki w kiepskim swietle i bardzo sprawny af, jednak JVC jest troche tanszy, w moim odczuciu af nie odstaje no a przy normalnym swietle JVC naprawde ladniej rysuje.
Nic to, czekam do czwartku i mam nadzieje ze bede zadowolony...

Zachowalem sobie jeden z dwoch krotkich filmikow jakie zarejestrowalem Sanyo... Ku pamieci :)

Oczywiscie nie mowie ze kamera jest kiepska - Sanyo moze byc bardzo dobrym wyborem jesli dopasowac wymagania lub portfel.
 

gajos

New member
Acha - moze mialem pecha... Jednak dwa rozne zamowienia - obydwa anulowane. Jedno na kamere (bo nie ma na magazynach - przeciez wiem! sklonny jestem czekac), drugie na karte pamieci (bo niedostepna... to po kiego czorta w ofercie?).
W skrocie - z uwagi na moje dotyczasowe doswiadczenia nie polecam sklepu morele.net.
 

fiacior

New member
Ja tam jestem z Sanyo zadowolony, bardzo dobra kamera. JVC GZ-HM400 to już trochę inny przedział cenowy, na razie nie dla mnie. Dzięki za info o karcie, też się nie będę spuszczał nad jakąś drogą.
A co do sklepu to najlepsze są cyfrowe i e-cyfrowe, nawet jeżeli towar jest trochę droższy ale kontakt i obsługa robią swoje.
Sanyo zamówiłem na Electro.pl, mimo że pisało dostępna natychmiast to dostałem ją dopiero po trzech dniach. Ale ogólnie sklep dobry. Pozdr.
 
Do góry