Opinie o KLV-V32A10E

ortax360

New member
Jak w temacie co sadzicie o tym lcd jak działa w hdtv ? jaka jest czern bawiłem sie nim w MM ale to nie to samo co w domu. Ma swietną ostrosc i kolory .
 

Gatekeeper

New member
Szczerze mówiąc, to nie wiem co o nim myśleć. Chcę coś kupic i zastanawiam się właśnie pomiędzy SONY V10E, a Sharp'em GD7E.

O ile kolory są bardzo ładne w SONY, to właśnie do ostrości mam pewne zastrzeżenia. Boli mnie jeszcze brak wejścia PC i trochę ograniczona regulacja obrazu.

A dzisiaj widziałem w akcji i bawiłem się (w sklepie niestety) Sharp'em GD7. Obraz REWELACJA !!!! Piękna głeboka czerń i naprawdę ostra nasycona czerwień. Natomiast mały zonk mnie spotkał, gdy chciałem pobawić się w menu. Nie było pilota, więc PYK, nacisnąłem guzik MENU na telewizorze. I co ???? NIC. Jest do wyboru jedynie: wybór sygnału, kontrast, podświetlenie (albo ostrość, niepamiętam),format obrazu, i serwis (w to nie można było wejść). NIC poza tym, dosłownie nic. żadnych dodatkowych zakładek, nic !!!!!
No ja nie wiem....mam nadzieję, ze mając pilota można coś więcej zwojować.......
 

ortax360

New member
Wejscie PC ma D-SUB Po prawei stronie jak patrzymy od tyłu pod klapką . ostrosc ma taką samą lub nawet lepszą od sharpa gd7 sprawdzałem na tym samym materiale (ustawienia standart i dynamiczne talkze z ostroscią zdietą do 0) i dvd kabel component nie sprawdzałem przez hdmi . Ustawienia prpducenta standart. Interesuie mnie poziom czerni i jakosc dzwieku.
 

TOmeKK

New member
@gatekeeper

W gd7 to tyle, też sie bawiłem i nie ma za dużo ustawień - miałem pilota. Są za to fabryczna ustawienia, które mozna zmnieniać, jednak każde w innym zakresie się zaczynają i kończą, ale menu każde z nich ma takie jak wymieniłeś, wtedy dopiero dopasowałem kolory znajdując zupełnie inną grupę.
 

ortax360

New member
Przepraszam za błąd sprawdziłem i faktycznie Sony KLV-V32A10E
nie ma wejscia d-sub PC ! ma to wejscie ver jap. widocznie PC podłączamy przez hdmi ,ale w instrukcji na ten temat nic nie jest napisane . Nie ma nawet jakieikolwiek wzmianki o pracy z PC ?.
 

Gatekeeper

New member
Philips 37PF9830 i DVD - problem z component video

TOmeKK

mógłbyś jeszcze raz, bo nie zrozumiałem. Niby nie ma więcej opcji, ale mówisz że ustawienia fabryczne można zmieniać ? O co chodzi ? Wytłumacz dokładniej.
 

TOmeKK

New member
Kupiłem JVC 32S60 i mam pytanie

@gatekeeper

Minęło kilka tygodni, nie pamiętam nazwy. Jest kilka zdefiniowanych ustawień. Chciałem sie pozbyć czerwonego - w menu tylko kolor total.

Ale w ustawieniach użytkownika - w innym miejscu - dochodzisz do takiego samego menu - ale ustawienia parametrów są w innym zakresie - też jest kolor total, a nie składowe, ale czerwony był już OK.
Trudno mi to wytłumaczyć nie pamiętając nazwy, zdaję sobie sprawę, że brzmi mało logicznie, ale tak jest.

Pozdr.
 

RoMi

New member
W instrukcji do Sony klv-v32a10e nie ma słowa o współpracy z Pc. Czy może ktoś próbował podlączyć pc do tego tv przez wejście hdmi i jakie uzyskał efekty? pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
gra znakomicie - po HDMI
i po komponencie.
Świetny telewizor - tym bardziej ,że cena mocno zjechała na dół.
Kolory i wyrazistość znakomita.
pozdrawiam
 

s2k2

New member
Sony klv-v32a10e
Miałem okazję w sobotę i w niedzielę dokładnie go przetestować.
Nie miałem sygnału HDTV więc nie wypowiem się w tym zakresie.
Jeśli chodzi o DVD po rgb to nieciekawie - obraz bardzo ziarnisty i szarości beznadziejne, po hdmi dużo lepiej ale to jeszcze nie to.
Z anteny naziemnej analogowej obraz beznadziejny.
Z satelity dość dobry - jednak nie potrafi oddać poprawnie żadnych półcieni.
Porównywałem do posiadanego Philips PF7320 i znacznie mu ustępuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w palu zależy od sygnału.
Jeśli dasz mu należyty sygnał -zagra tak ,że wszyscy są zadowoleni.
Jedyny warunek - jakość sygnału.
W HD - super.
Ale oczywiscie ma sporą konkurencję
32- Loewe Xelos , 32 GD7 , 32 s60 - Musisz sam sprawdzić .
Koniecznie.
Sprawdź koniecznie sam . Albo wpadnij to pokaże Ci parę rzeczy.
pozdrawiam
 

gabor

New member
Witam. Od dłuższego czasu śledzę to Forum, ponieważ zamierzałem kupić coś przystosowanego do HDTV. Przez mój dom przewineło się kilka odbiorników, a na końcu zostało Sony. Miałem chęć właśnie na KLV-V32A10E, ale po pierwsze 32" okazały się za małe /odległość 3,5-4m/, a po drugie - wentylator!. Ktoś napisał w innym poście, że nikt się na to nie skarży /dotyczyło PDP 436 XDE/, ale raczej nie wie o czym pisze. Telewizję ogląda się również często w nocy, w ciszy i wówczas wychodzi co to jest szum pracującego wentylatora. W dzień nie wiemy że istnieje, ale póżniej może człowieka coś trafić !!! Wracając do początku, dlaczego Sony ? Jakość, jakość i jeszcze raz to samo.Nie mają one takich fajerwerków jak Samsung czy LG, ale po co one. Mam kineskopowego Sony 29" 100Hz od 1994, ze wszystkimi bajerami jakie wówczas były dostępne, a więc PIP, stopklatka i różne inne bzdury /ale wówczas inaczej nie mogło być, telewizor tej klasy to miał/, i co ? Bawiłem się tym tylko na początku, a póżniej zapomniałem o ich istnieniu. A telewizor do tej pory odbiera idealnie, przez te wszystkie lata gadając po kilkanaście godzin na dobę /nie oglądany, on był domownikiem/. Z tego też powodu wyeliminowałem plazmę. No więc przywiozłem na końcu Sony KLV-S40A10E, trochę stękania że srebrny, a część sprzętu czarna, no więc był pretekst żeby wszystko ujednolicić /Denon 1906 i 1920/. Oczywiście korzystamy z płyty testowej, jak najbardziej, tylko dziwna sprawa, u mnie w domu te testy wychodzą zupełnie inaczej niż w sklepach w których robiłem to samo. Co się okazuje, że większe znaczenie ma ODTWARZACZ do którego wkładamy tę płytę niż telewizor na którym to wyświetlamy. Mam nagrywarkę Sony i z niej wychodzi test najlepiej /lepiej ni ż z Denona/ .I tak został ten Sony, sygnał z Cyfry+ i Cyfrowego Polsat bardzo dobry /oczywiście są programy zakały/ a z odtwarzacza coś niesamowitego. Trochę się rozpisałem, przepraszam, ale za jednym zamachem chciałem się odnieść do kilku wątków. A dlaczego bardzo dobry telewizor wymieniłem na LCD? Bo lubię nowinki. A stoi on u mnie już ponad tydzień i podbiłem gwarancję, więc już go nie wymienię!!!!.Pozdrawiam.[/list]
 

ANDREW

New member
Haha ciekawy temat jakosc sony ty nie males problemow a ja ze swoim tv sony 29 gdzies z okresu polowy lat 90 mialem.
Kiedys pamietam, ze jak ktos mial sony trinitron to byl gość ;) poźniej okazywalo sie ze niestety sony poprostu tez sie psuje
Wlasnie jak jest z sony tv teraz we wszystkich testach jak i na tym forum tv sony jest jakis tak zbywane milczeniem ;)
 

Gatekeeper

New member
ANDREW,

możesz pisać co chcesz o jakości wyrobów SONY, ale prawda jest taka, że jakie by one nie były i tak są 100 razy lepsze od np. wyrobów Samsunga, Panasonica czy LG.
Największym mistrzem świata w crapowatych produktach jest dla mnie Samsung, naciąłem się już trzy rzay na tej firmie (do trzech razy sztuka:) i czwarty raz już się nie natne.
A od SONY stoją u mnie trzy telewizory (przy trzecim rodzice chcieli przoszczędzić i kupili właśnie Samsunga - padł po dwóch miesiącach) i z żadnym nic się nigdy nie działo (jeden ma 14 lat, drugi 4 lata, trzeci ponad pół roku).
Milczeniem pominę już jakość materiałów wykończeniowych w Samsungu i LG, bo to nie jest już śmieszne, a raczej żenujące. Plastik biorą chyba z Ukrainy, a piloty to chyba na kaukazie górale im wytwarzają.
 

ANDREW

New member
Gatekeeper

co do panasonica to nie moge sie zgodzic z wlasnego doswiadczenia twierdze, ze jest to firma rowna jezeli jakosciowo nie lepsza obecnie od sony.
 

Gatekeeper

New member
Re: Które kanały HDTV są lub będą darmowe?

ANDREW,

no okay....z Panasonic'iem jestem w stanie ustąpić, bo faktycznie ich wyroby nie są najgorsze :))
 

fifrok

New member
Gatekeeper mam 2 pytanka:
- czy uciążliwość działania wentylatora dotyczy również tego modelu?
- cyfrę łączysz przez euro czy komponent?
pozdrowionka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Gabor - dobra ocena.
Chociaż : Pioneer plazma oglądam w dzień i w nocy i ngdy nie słuszałem pracy plazmy.
Co do wyposażenia - wodotrysków - to jest tak ak u Ciebie. Bardzo rzadko wykorzytywane.
Czy miałeś w domu plazme obok LCD ? Raczej nie !!!
Bo zmieniłbyś trochę swoją ocenę.
Oczywiście zawsze podkrślamy ,że sygnał jest najważniejszy. Choćbyś miał najlepszy ekran na świecie - ze słabego sygnału - tragedia.
Testowaliśmy serię V - gra rzeczywiście rewelacyjnie - ale są lepsi.
Matryca Samsunga znacznie poprawiona podzespołami Sony .
Za dwa dni wjadą nowe modele Sony A 11 - zobaczymy czy są zmiany.


pozdrawiam
 

gabor

New member
Witam. Plazmy w domu nie miałem, to fakt, ale oglądałem na tym samym sygnale w sklepach, do których w czasie podejmowania decyzji często zaglądałem. Ja plazmom nie zarzucałem, że gorzej odbierają, powód, że zdecydowałem się na LCD był inny i o nim już pisałem.A że są lepsi, no cóż, zawsze wybieram stosunek jakości do ceny, czyli czy warto mi jeszcze za coś dopłacać, bo z kosztami w górę łatwo iść, tylko czasem po co? I to samo w drugą stronę, na czym oszczędzać, na jakości, czy na bajerach i na ile. A skoro przy moim sygnale obraz mam idealny, jakości się nie obawiam, desing mnie satysfakcjonuje, to chyba wystarczy.Współpracuje to z amplitunerem Denon 1906 i odtwarzaczem Denon 1920 oraz kolumnami Quadral Ascent z przodu "650", z tyłu "250"
 

gabor

New member
Witam. Plazmy w domu nie miałem, to fakt, ale oglądałem na tym samym sygnale w sklepach, do których w czasie podejmowania decyzji często zaglądałem. Ja plazmom nie zarzucałem, że gorzej odbierają, powód, że zdecydowałem się na LCD był inny i o nim już pisałem.A że są lepsi, no cóż, zawsze wybieram stosunek jakości do ceny, czyli czy warto mi jeszcze za coś dopłacać, bo z kosztami w górę łatwo iść, tylko czasem po co? I to samo w drugą stronę, na czym oszczędzać, na jakości, czy na bajerach i na ile. A skoro przy moim sygnale obraz mam idealny, jakości się nie obawiam, desing mnie satysfakcjonuje, to chyba wystarczy.Współpracuje to z amplitunerem Denon 1906 i odtwarzaczem Denon 1920 oraz kolumnami Quadral Ascent z przodu "650", z tyłu "250", środek Ascend-Base oraz sub 48A. Muszę powiedzieć że w tym zestawie kolor srebrny napewno nie jest gorszy od czarnego, a efekt... trzeba to zobaczyć w akcji i usłyszeć. Pozdrawiam.
 
Do góry