Opinie o kamerze Sony Model:: HDR-XR350VE

jacek.ok66

New member
zastanawiam sie czy warto do niej dokupić lampę HVL-HL1, możecie mi coś o niej więcej powiedzieć i doradzić?

Mam ta lampke....Zostala mi jeszcze z HC3....I dziala bez problemu z 350-ka....Przez 4 lata uzywalem jej moze kilka razy....To w zasadzie lampeczka do jakiegos doswietlania z max dwoch metrow....Przy bardzo dobrym swietle 350-ki moze pelnic jeszcze wieksza funkcjonalnosc...
 

telepol

New member
Jutro jadę po tą kamerkę, miała być hdr cx350 ale co tam jak szaleć to szaleć :razz::razz:. Jak się z nią zapoznam to napiszę opinię.'

pozdrawiam
 

darekguma

New member
Bez reklam
Jutro jadę po tą kamerkę, miała być hdr cx350 ale co tam jak szaleć to szaleć :razz::razz:. Jak się z nią zapoznam to napiszę opinię.'

pozdrawiam
Czekamy na Twoją opinie, jak dla mnie ta kamera ma jeden problem o ktorym pisałem wcześniej a tak poza tym to calkiem fajny sprzęcik.
 

telepol

New member
no i już mam :). Dzisiaj u mnie jest ładna pogoda więc wyszedłem w teren, pokręciłem, porobiłem zdjęcia. Wróciłem do domu, podłączyłem bezproblemowo kablem hdmi za 20zł do telewizora i... nagranie wyszło wyśmienicie rewelacyjne w porównaniu do kamery analogowej (takiej używałem do tej pory) która zajęła miejsce w " na górnej półce w szafie" i czeka na lepsze czasy ;) . Zakupiłem program do montażu dla 100% laika w tej dziedzinie czyli video easy hd - tak jak piszą tak jest czyli program easy przez duże "E", czyli nie długo będzie bardziej "skomplikowany" :p . Kamerkę mam pierwszy dzień jeszcze do końca się z nią nie poznałem ale z biegiem czasu myślę, że będę "fachura" w obsłudze.

Reasumując

POLECAM!!!
 

groszek647

New member
Witajcie! Również jestem zainteresowany modelem XR350VE i mam kilka pytańodnoścnie tego sprzętu.
1. Czy podczas zoomowania słychać jakiś odgłos? Strasznie mnie to wnerwia w kamerach, kiedy w czasie zbliżania słychać trzeszczenie... Zależy mi na bezgłośnym zbliżaniu.
2. Czy nagrywa dźwięk w 5.1? Gdzieś wyczytałem, że tak, a potem gdzie indziej, że nie...
3. Czy jest możliwe ustawianie ostrości poprzez dotykanie obiektu na ekranie? Tzn. że kręcę jakiś obiekt, i naciskac na ekranie na tło, żeby złapaćostrość na tło, potem na obiekt, żeby złapać ostrość z powrotem na obiekt... Tutaj macie zaprezentowane, na czym to polega - YouTube - nauka filmowania - pomiar punktowy w kamerze
Jeśli nie ma takiej opcji, to jak łapie się ostrość? Poprzez kręceni obiektywu, i trzeba dopasować sobie>?
Przepraszam, jeśli te pytania są banalne, ale dotychczas miałem do czynienia ze starszymi kamerami, które dzisiejszym do pięt nie dorastały. Pozdrawiam i czekam na odp!
 

larek

New member
Biorąc pod uwagę, że XR350VE to CX305E + HDD, to z własnego doświadczenia wiem, że
1. nie słychać
2. dźwięk jest DD 2.0
3. tak, choć nie jest to zbytnio wygodne
 

groszek647

New member
Dziękuję za odpowiedź.
Szkoda, że nie ma 5.1, przydałoby sie ;p
A moam jeszcze takie jedno pytanie, czy wie może ktoś jak ta kamerka sprawuje się na koncertach halowych, gdzie jest dosyć potężne nagłośnienie?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
3. Czy jest możliwe ustawianie ostrości poprzez dotykanie obiektu na ekranie? Tzn. że kręcę jakiś obiekt, i naciskac na ekranie na tło, żeby złapaćostrość na tło, potem na obiekt, żeby złapać ostrość z powrotem na obiekt... Tutaj macie zaprezentowane, na czym to polega - YouTube - nauka filmowania - pomiar punktowy w kamerze

sorry za OT ale nie moge sie powstrzymac.... nie bawie sie co prawda w filmowanie , wole fotografie jednak ten pomysl (z filmiku) uwazam za idiotyczny.
 

groszek647

New member
w takim razie jak inaczej wybierać, na co ustawić ostrość? dotychczas miałem do czynienia tylko z kamerami, które automatycznie dopasowywały ostrość... poza tym myślę, że taka funkcja nieraz by mi się przydała, zwłaszcza w plenerze.
Odpowie ktoś w sprawie sprawowania sie tej kamerki na koncertach? Czy trzeba by dokupić jakis lepszy mikrofon, żeby nagrany dźwięk nie "pierdział" przy basach? I czy nagrany dźwięk nie jest taki płytki, czy ,ma basy?
 

Irenty

New member
od dwóch dni posiadam taką kamerę ale nie mam do niej pilota, czy można gdzieś dokupić taki pilot? i może proszę mi napisać jaki symbol posiada ten pilot... pozdrawiam
 

darekguma

New member
Bez reklam
od dwóch dni posiadam taką kamerę ale nie mam do niej pilota, czy można gdzieś dokupić taki pilot? i może proszę mi napisać jaki symbol posiada ten pilot... pozdrawiam
Dziwna sprawa, ja do tej kamerki miałem pilot dołaczony do produktu. Zobacz w Sony Center.
 

Irenty

New member
A zapytam się jeszcze użytkowników tej kamerki, czy idzie jakoś ustawić aby przy przegrywaniu na nośnik zewnętrzny HDD (archiwizacja) zapisywało z datą nagrania a nie z datą przegrywania?
 

telepol

New member
witam ponownie po dłuższej nieobecności , mam pytanko, czy do mojej kamerki SONY HDR-XR350 jest możliwość doczepienia czegoś żeby można było nagrywać w ciemności (klub, dyskoteka, kopalnia itp) szukałem, ale nie znalazłem niczego konkretnego, tylko jakieś samoróbki diod IR z pilotów. Widziałem dużo filmików amatorskich kręconych w podczerwieni i fajnie to wychodzi.

pozdrawiam
 

oneGabryś

New member
Lampy IR do Sony HDR-XR350VE

telepol, znalazłem 3 modele lamp, które mogą Cię zainteresować:
1) HVL-HIRL (HVLHIRL, HVLHIRL.CE7) : Wyszukiwarka akcesoriów : Sony
2) HVL-IRM (HVLIRM, HVLIRM.CE7) : Wyszukiwarka akcesoriów : Sony
3) HVL-IRH2 (HVLIRH2, HVLIRH2.CE7) : Wyszukiwarka akcesoriów : Sony

Opcja numer 1 (model HVR-HIRL) wydaje mi się najciekawsza, ponieważ może działać zarówno jako lampa IR, jak i tradycyjna lampa wideo. W dodatku posiada regulację natężenia światła i jest zasilana poprzez "gorącą" stopkę akcesoriów, czyli bezpośrednio z akumulatora kamery.
Pozdrawiam.
 
Do góry