Opinie o Harman Kardon HKTS 60BQ

l_j

New member
właśnie stałem się posiadaczem takich głośniczków

za zestaw dałem 5000 (grają pod Denonem AVR-1911)
zależało mi (żonie) na tym aby były małe i ładne.
Oczywiście problemy z odsłuchem najpierw saturn ale to była porażka.
kolumny podłączone do jakiegoś harmana nie pamiętam teraz modelu bo się załamałem jak "to" grało.
Obsługa miała mnie w d... (dla zainteresowanych był to salon targówek warszawa).
Ale nie dałem za wygraną pogrzebałem sam okazało się że głośniki podłączone losowo - dialogi leciały gdzieś zza pleców bez żadnej kalibracji itp. nie pozwolili mi puścić swojej płyty. odpuściłem sobie w końcu.
Następny dzień MM obsługa lepsza ale nie mieli podłączonych głośników. Pan zaproponował że podłączą na jutro. ok dzień 3 są podłączone - słucham generalnie ok ale okazuje się że się pomylili i podłączyli 30 BQ a ja chciałem 60. Dzień 4 wreszcie jest jak powinno być. Grają całkiem całkiem. Słucham innych sprzętów w tym budżecie. Oczywiście w stereo głośniki 5.0 yamaha grają lepiej ale kino 5.1 nie ma różnicy a nawet powiedział bym + dla HK.
W końcu się decyduje. przynoszę do domu robię porządną kalibrację, rozstawiam w salonie (45 m2 z czego część wypoczynkowa z kinem ok 25m2 ) i jest naprawdę nieźle. Po 3 dniach najróżniejszych ustawień przemeblowań itp. kolumny wiszą na ścianie sprzęt spisuje się naprawdę bardzo dobrze.
Dodam że słuchałem bose i zestawy w cenie x2 grały (moim zdaniem) gorzej.
Podsumowując:
Sprzęt warty tej ceny gra przyzwoicie jednak wymaga sporo pracy nad ustawieniem odpowiednich parametrów w wzmacniaczu.

Chętnie posłucham innych kolegów jakie mają wrażenia tylko proszę bez postów typu:

"wystarczy tylko dołożyć 10k do głośników i jedyne 8k do wzmacniacza oraz skromne 5k do kabli i zobaczysz że to co masz to g..."

Jak pisałem na początku sprzęt za 5000 PLN i miał być mały do salonu 60% to "n", 30% to kino i 10% muzyka. Do muzyki mam zestaw stereo w innym pokoju. Porównujmy jabłka z jabłkami.

Napisałem tyle bo sam się naszukałem jakiś opinii na temat tych głośników i nic nie mogłem znaleźć na polskich stronach.
 

Delta

New member
Ja mam tylko jeden problem z tymi głośnikami. Jest idealny Bas czy to z suba czy po prostu z głośników, ale mam wrażenie, że jest troche za mało wysokich tonów. To mi nie przeszkadza przy oglądaniu filmu ale już przy muzyce mam jakis tam dyskomfort nie ma takiego specyficznego efektu "cykania' np jak gra perkusja itd. Kolumny sotją na firmowych podsawkach Harmana, może powinieme powiesić.....
 

l_j

New member
u mnie stały najpierw na półce i na parapecie teraz wiszą na ścianie nie zauważyłem tego problemu.

po dłuższym czasie użytkowania i porównywania z innymi nadal uważam że to był dobry zakup.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tomik23

New member
Czy subwoofer z tego zestawu można ustawic na wysokości 80 cm na szafce ??
tak się poskładało, że nie mogę już postawic na podłodze ani w przodu ani z tyłu ( z przyczyn obiektywnych)
Stał by z boku na wysokości ucha ( jeżeli siedzę )

proszę o opinie

 

Tomik23

New member

Attachments

  • KINO.jpg
    KINO.jpg
    36,3 KB · Wyś: 1888
Do góry