Opinie o Harman Kardon HKTS 60BQ

toxiq

Member
Hej, czy ktoś z was słuchał tego zastawu głośników ?? Nagroda EISA powinna zobowiązywać. A jak jest?
Zastanawiam się nad kupnem tych głośników do mojego amplitunera onkyo 606 i odstawieniu tego zestawu tylko i wyłącznie do oglądania filmów. Do muzyki zbieramy na stereo jednak ;).
Może ktoś z was poleci inny zestawik kolumn 5+1 w granicy do 3000zł ??
 

toxiq

Member
W kinie dobrze się spisuje i wygląda. Będziesz wieszał głośniki?

Blackninja, moja przygoda z kinem niestety jest małym dramatem :) Strasznie zawiodłem się na dźwięku jaki zaprezentował mój onkyo 606 i tak. Potrzebuje dyskrenty zestaw głośników do pokoju 17 metrów. Stereo będe budował już z mniej dystretnych elementów :)
Dodatkowo zależy mi aby dzwięk jaki będzie wydobywał się z głośników w czasie oglądania filmów dorównał obrazowi a obraz wyświetlany jest przez infocusa in76 na 110 calach :)
Prawdopodobnie bedą wisiały te głośniki, na pewno na przodzie będą wisiały. Zależy mi też aby dzwięk nie był plastikowy, ale 3000 zł chyba już to wykluczają ???!???
 

ra74

New member
bardzo ciekawi mnie porównanie do hkts 11bq. Wydaje mi się że nic się specjalnie nie zmieniło - a sub jest nawet gorszy w 60 - tylko marketingowo podniesiono cenę bo
- w tej klasie nie ma prawie konkurencji (która jakoś też wygląda), kef i bose są dużo droższe
- żeby poprawić samopoczucie posiadaczy - jak tanie to nie może być zbyt dobre
A ostatnio widziałem 11bq za 1100 w mm

A dlaczego interesuje mnie porównanie ? bo mam 11bq i sub jest za duży nie mam gdzie go upchnąć
 

toxiq

Member
bardzo ciekawi mnie porównanie do hkts 11bq. Wydaje mi się że nic się specjalnie nie zmieniło - a sub jest nawet gorszy w 60 - tylko marketingowo podniesiono cenę bo
- w tej klasie nie ma prawie konkurencji (która jakoś też wygląda), kef i bose są dużo droższe
- żeby poprawić samopoczucie posiadaczy - jak tanie to nie może być zbyt dobre
A ostatnio widziałem 11bq za 1100 w mm

A dlaczego interesuje mnie porównanie ? bo mam 11bq i sub jest za duży nie mam gdzie go upchnąć

Przykro mi kolego ale bede sluchal modelu 60BQ i Cerwina Vege tylko więc, nie porównam z twoją 11stką;))))
 

toxiq

Member
Po odsłuchu moja opinia co do HKTS60 się zmieniła bardzo mocno, zestaw za 3000 zagrał jak plastikowe głośniki creative za 500zł. Może przesadzam jednak jedynie co się obroniło przy odsłuchu to centralny i jego dialogi, reszta ciemna przygaszona zero góry, strzały w filmie "helikopter w ogniu" brzmiały jak by ktoś w plastikowym wiadrze kapiszonami strzelał :). Subwoofer malutki kompaktowy dużo lepszy niż satelity, trochę buczący ale dawał radę. Jednak zdecydowanie nie tego szukam.
Skreśliłem ten zestaw.

Zestaw #2 Cerwin Vega wypadł dużo lepiej jasne dosyć pełne brzmienie z satelit, posmak fajnego kinowego dźwięku, zastanawiam się nad zakupem tego zestawu.
 

toxiq

Member
Tak, nie znam sie na ampli Harmana ale wyglądał na model ze sredniej półki.

Jeszcze jeden zestaw słuchałem wczoraj. Był to zestaw super wyglądających i brzmiących głośników qacoustic, super dialogi i efekty, naprawdę za cenę do 4000 ciężko o lepszy dźwięk. I chyba mam zwycięzce i zakupie sobie ten zestawik.
 
Do góry