OpenLGTV co to?

Smilli

New member
Witam,
Kupiłem używany telewizor LG 42LK530 z wejściem LAN. Ma on zainstalowany nieoficjalny soft OpenLGTV wer. 4.30.01. Doczytałem na stronie OpenLGTV, że aktualnie ich soft nie wspiera SmartTV.
Chciałbym się dowiedzieć jakie możliwości oferuje taki soft? Jak go można zaktualizować? Ewentualnie jak wrócić do oficjalnego softu LG?
Pozdrawiam
 

ovner

New member
OPENLGTV BCM to alternatywna wersja softu dla TV LG oferująca więcej możliwości niż oryginalny soft, np. zamiast DLNA masz pliki udostępnione przez SAMBE, ftp, CIFS, alternatywne playery i przeglądarki www. Nawet linuksowego quake'a odpalili na tv :bober:
Więcej na http://openlgtv.org***
 

ovner

New member
Poczytaj na forum z linka który podałem wcześniej bo nie chcę cie wprowadzić w błąd, ale już chyba obeszli zabezpieczenia w SMART TV. Ja osobiście narazie nie ryzykuje :)
 

xeros

New member
Przypadkiem trafiłem na ten wątek.

Smilli,
Czy jesteś pewien, że Twój model TV to 42LK530 (a nie przypadkiem np. 42LK530T?).
Z tego co pamiętam to LK530 sprzedawane w Polsce nie mają LAN-u, oparte są na platformie Saturn 7, a nie BCM. I w związku z tym są kompatybilne z LGMOD S7, ale nie OpenLGTV BCM.

ovner,
42LW4500 to również Saturn 7.

Wszystkie projekty: LGMOD, LGMOD S7 i OpenLGTV BCM są dostępne na http://openlgtv.org***.

A co do SmartTV to sprawa nie jest taka prosta. Prawie wszystkie zabezpieczenia udało się obejść, ale jedno główne na poziomie bootloadera zostało i jak dotąd nikt z posiadaczy takich TV nie miał zamiaru z nim eksperymentować. To jedyne 'zabezpieczenie', które stoi na przeszkodzie przed instalacją OpenLGTV BCM na modelach SmartTV.

Co do możliwości OpenLGTV BCM to poza wymienionymi przez ovner'a dodaje dostęp do m.in.:
1. Około 220 usług NetCast'u (wszystkie wersje oprogramowania z wszystkich krajów z modeli BCM, SmartTV (NetCast 2.0, ale nie AppStore), trochę alternatywnych - z polskich to m.in. Ipla, TVP, w kolejnej wersji dojdzie TVN, jest też poniekąd obsługa części materiałów z RSS'ów pod Samsung'owego Netplayer'a),
2. Dostęp do Widgetów Yahoo (widgety ekranowe wyświetlające dodatki na pasku podczas oglądania TV - obecnie dostępne jest ich chyba 134, jako opcja uruchamiana z USB po wrzuceniu silnika na pendrive'a lub dysk USB),
3. Manager plików obsługiwany z pilota lub zdalnie z komputera, umożliwiający kopiowanie/przenoszenie/tworzenie/kasowanie/przesyłanie/odtwarzanie plików i katalogów (w tym również w tle podczas oglądania TV lub filmów, z obsługą playlist),
4. Przypisywanie różnych funkcji do jakichkolwiek przycisków pilota,
5. WebUI do konfiguracji podstawowych funkcji, zdalnych zasobów (CIFS/NFS), urządzeń do "obudzenia" po sieci (etherwake) przy włączaniu TV, itd.
5. Serwer Telnet, SSH, WWW, FTP (FTP anonimowe, więc nie jest włączone/skonfigurowane domyślnie),
6. Przeglądarka internetowa z obsługą pilota i myszy USB (w tym również bezprzewodowych, obsługa mało wygodna ze względu na kiepską wydajność, brak obsługi Flash'a nowszego niż 8, brak obsługi klawiatury USB),
7. Obsługa paczek aplikacji z repozytoriów OpenWRT (instalowane na USB, więc bez ryzyka uszkodzenia TV, ale nie wszystkie działają ze względu na niepełną kompatybilność bibliotek),
8. Możliwość zabezpieczenia dostępu do menedżera plików, WebUI itd. z pilota przed niepowołanym dostępem za pomocą PIN'u,
9. "Pilot" dostępny przez WWW - działa z większością przeglądarek w telefonach, tabletach, komputerach,
10. Dodatkowe biblioteki do kompilacji typowych aplikacji Linuksowych (m.in. DirectFB, SDL, ncurses, terminfo, itd.),
11. Możliwość obsługi Bluetooth (do przesyłania zdjęć i strumieniowania audio z komórek - nie wszystkimi telefonami współpracuje poprawnie) przy użyciu adapterów USB BT opartych na chipsetach m.in. Broadcom'a (zalecane) i CSR.
12. Obsługa systemów plików FAT16/FAT32, NTFS, EXT3 (wszystkie z obsługą zapisu), z dodatkowymi modułami również: EXT2, EXT4, HFS+,
13. Duże możliwości modyfikacji "pod siebie" (chociaż jeszcze nie udokumentowane),
14. Więcej "grzechów" nie pamiętam ;-)

Interfejsy do dodatków nie są ładne, ale funkcjonalne. Standardowe rzeczy z oprogramowania LG (w tym menu, odtwarzacz, itd.) pozostają niezmienione.
 
Ostatnia edycja:
Do góry