Opcja Trumotion

Jacek W

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć. Od miesiąca walczę aby właściwie skalibrować obraz. Nadal jest dramat z płynnością podczas oglądania szybkich scen. Obraz skacze jakby klatka po klatce. Nie widzę żadnej różnicy w wyborze opcji Trumotion. Możecie cokolwiek podpowiedzieć jak to ogarnąć.
Z góry dziękuję
 

kobik1

New member
Hej ja się podłączę, też mam ten problem. Telewizor LG OLED 55C11B
Oglądam często snookera i na zbliżeniach obraz jest zadawalający, ale w scenach dynamicznych dramat. Nad każdą bilą jest poświata a jak bila rusza to obraz się rozmywa. Bardzo proszę o pomoc bo TV ma miesiąc oddać już nie mogę, ale chyba zareklamuje. Dodam że był skalibrowany.
 

luki82b

Member
@Jacek W - nick masz niebieski to według zasady forum napisz do kikiego PW niech ci podeśle ustawienia i sobie sprawdzisz czy jest coś lepiej. U mnie się one nie sprawdziły bo to wersja kopiuj/wklej takiego samego modelu a powinna być wykonana kalibracja bezpośrednio twojego egzemplarza.
 

Jacek W

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dostałem już te parametry. Wpisałem, ale jakość obrazu była jak w telewizorze sprzed 15 lat. Dlatego nadal szukam ustawień pod siebie. Jakieś nieporozumienie że kupując taką jakość muszę wydać tysiaka na kalibrację. Szczerze żałuję tego zakupu. Telewizor akceptuje tylko najwyższą jakość obrazu. Sygnał z Vectry nie pozwala cieszyć się dobrym obrazem.
 
Ostatnia edycja:

xanek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dostałem już te parametry. Wpisałem, ale jakość obrazu była jak w telewizorze sprzed 15 lat. Dlatego nadal szukam ustawień pod siebie. Jakieś nieporozumienie że kupując taką jakość muszę wydać tysiaka na kalibrację. Szczerze żałuję tego zakupu. Telewizor akceptuje tylko najwyższą jakość obrazu. Sygnał z Vectry nie pozwala cieszyć się dobrym obrazem.

A tak z ciekawości rozumiem ze sprawdzales obraz na innym kablu z tego dekodera ? ( w jakiej rozdzielczości obraz generuje twoj dekoder ?.

Pozdro
 

Jacek W

Klub HDTV.com.pl
VIP
Netflix i YouTube w wysokiej jakości z nóg zwala jakością obrazu. Mam wrażenie, że telewizor nie radzi sobie na tych ustawieniach z gorsza jakością. Pewnie trzeba by było znaleźć kolejne ustawienia dla tej słabszej jakości. Ktoś pisał, że dla każdego wejścia HDMI można inne parametry zapisać
 

maderos

Member
Bez reklam
Kablówka z Vectry, obraz na ustawieniach domyślnych ( prawie w 100% ), Pro1 - jasność 60 ( plus czujnik oświetlenia ), Pro 2 - jasność 30 ( czujnik także włączony ). Wszelkie "polepszacze" wyłączone. Jakość zależna od kanału - czasem jest bliska 4k a czasem rodem z VHS. Sport ( piłka nożna, skoki narciarskie czy snooker ) bez żadnych zastrzeżeń.

Ustawienia na Netflix ( Dolby Vision ) - Dolby Vision Dark, w zależności czy wieczór czy dzień - albo jasność Max albo dopasowana do warunków.
 

Jacek W

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki. Chciałem unikać ustawień na max. Patrząc na ilość systemów idzie oszaleć. Coraz więcej ludzi pisze, że mają sporo powyłączanych. Najbardziej męczy mnie te akcje poklatkowe. Na tym samym filmie zmieniłem wszystkie opcje Trumotion i żadnych różnic nie zauważyłem, zmniejszylem redukcje szumów i nic. Nie pamiętam jak mam ustawioną analizę otoczenia. Gradacja też niewiele pomaga. Na pro obraz jest żółty, jak oglądam snowboard to śnieg jest raz zielony a raz żółty. Domyślam się, że kilka opcji musi się zgrać aby ta płynność była akceptowalna.
 

maderos

Member
Bez reklam
Ja bym zaczął od wyzerowania ustawień jednego z trybów obrazu. Wyłącz wszelkie dynamiczne polepszacze, wyłącz polepszanie płynności itd. Zobacz jak to będzie wyglądać i jak coś nie podpasuje to stopniowo zmieniaj. Nigdy kilka parametrów na raz!
 

xanek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki. Chciałem unikać ustawień na max. Patrząc na ilość systemów idzie oszaleć. Coraz więcej ludzi pisze, że mają sporo powyłączanych. Najbardziej męczy mnie te akcje poklatkowe. Na tym samym filmie zmieniłem wszystkie opcje Trumotion i żadnych różnic nie zauważyłem, zmniejszylem redukcje szumów i nic. Nie pamiętam jak mam ustawioną analizę otoczenia. Gradacja też niewiele pomaga. Na pro obraz jest żółty, jak oglądam snowboard to śnieg jest raz zielony a raz żółty. Domyślam się, że kilka opcji musi się zgrać aby ta płynność była akceptowalna.

Jaka rozdzielczość jest ustawiona w Dekoderze ? 720p czy 1080i czy p ?
 

Jacek W

Klub HDTV.com.pl
VIP
A widzisz. Pytanie na ile polepszy się płynność. Zastanawia mnie jeszcze ta redukcja szumów i gradacja. Będę musiał jeden film oglądać na spokojnie i każdy parametr zmieniać. Chyba jedyna opcja.
 
Do góry