OnkyoTX-SR 604 czy Yamaha RX-V 661

andzeloti

New member
Witam serdecznie
Od jakiegoś czasu noszę sie z zamiarem kupna jakiegoś amplitinera po krótkiej selekcji na placu boju zostały Onkyo 604 i Yamaha 661 co prawda wstępnie po konsultacji z kolegą Blackninja mam jakiś zarys nawet typ ale prosiłbym szanowne grono o swoje opinnie ,czy ktoś może porównywał konkretnie te dwa modele. Dodam że będzie to współpracowac z kolumnami Tannoy Fusion 4, w wiekszości ma to służyć do słuchania muzyki ale do kina również . Bardzo proszę o wasze opinnie z góry dziękuje i Pozdrawiam.
 

tades

New member
Jeśli masz już kolumny to posłuchaj obu amplitunerów z tymi głośnikami i twoje ucho ci powie który lepszy. Jeśli chodzi o wyposażenie to jest rzecz drugorzędna oba maja podobne a i tak połowy nie będziesz używał.
Ja sam jeszcze nie kupiłem, na razie zawężam krąg zainteresowania a potem odsłuch.
Wyobraź sobie kupujesz sprzęt bez odsłuchu a on gra tak irytująco, że masz go ochotę utopić w Wiśle. Miałem tak z techniksem - ładny mebel.
 

andzeloti

New member
Tak masz racje odsłuch rozwiazałby ten problem tylko niewiem czy u blackninji jest taka możliwość ( bo u niego na 100% będe kupował) wzięcia dwuch amplitunerów i po przesłuchaniu jeden z nich zwrucić.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wybacz, ale dwóch.

Do kina zdecydowanie poleciłbym Yamahę, ale słyszałem Onkyo 504 z Tannoy Fusion 3 i zabrzmiało to sympatycznie.

ArtS :)
 

andzeloti

New member
Poprzedni amplituner jaki miałem to yamaha rx-v 496 rds w kinie bardzo dobrze ale w stereo juz nie tak słodko czegoś mu brakowało grał tak jakoś płasko bez emocji choć wcale nie najgożej . Więc teraz się zastanawiam czy w modelu dużo wyższym będzie inaczej czy tak samo , a moze własnie swój typ skierowac na onkyo 604 lub jeszcze jest to cacko o którym nie napisałem Cambridge Audio Azur 540r podobno w stero jest rewelacyjny.
 

andzeloti

New member
Witam ponownie
może jednak ktoś z szanownego grona podzieli sie swoimi spostrzeżeniami w kwestii tej trójki :Yamaha 661 czy Onkyo 604 ewentualnie CA azur 540 R v2 co wybrać. Osobiście po przestudiowaniu wszystkich mi możliwych informacji nie znalazłem bezposredniej opinni porównawczej na temat Onkyo z CA może ktoś z was porównywał te dwa amplitunery .
 

Przemysław S.

New member
Onkyo jest chyba jednym z popularniejszych modeli i zbiera wiele pochlebnych opinii. Sprawdza się w zestawie z Tannoyami i tu też wielu użytkowników sobie chwali ten zestaw.

Yamaha generalnie (moim zdaniem) sprawdza się w kinie, w stereo mniej.

CA (często dedykowane) z Celestionami - też OK.

Mój wybór padł na w/w model Onkyo (nie narzekam) i Celestiony (też nie narzekam).
 

andzeloti

New member
Witam
Właśnie wróciłem z odsłuchu amplitunerów co prawda nie było Yamahy 661 ani CA 540 R v2, ale był Onkyo 604+ DVD 404+ Tannoy Fusion3 i Denon 1907 +DVD+ 1730 + Tannoy Fusion 3 ,powiem tak test mój był skierowany praktycznie w kierunku stereo . Onkyo zagarł niezle ale jak dla mnie jest za mało dynamiki ,bas jest ,ale ciut buczący nie mięsisty ,środek i góra gra całkiem nieżle ,generalnie nie jest zle ,ale to nie jest dźwięk jaki mi się podoba. Po podłączeniu Denona (oczywiscie ta sama płyta) zagrał całkiem inaczej ,bas mięsisty nie dudniący ,środek i góra to dla mnie poezja ( jak na ten przedział cenowy) ogółem dżwiek pełen wigoru i dynamiki czego zabrakło mi w Onkyo . Podsumowujac zaznaczam wyłącznie moje spostrzezenia Onkyo nie jest złym wyborem ,ale mi generalnie bardziej pasuje Denon ,tak więc zosteje mi jeszcze odsłuch Denona z Yamahą .Naprawde polecam najpierw odsłuchać sprzet ,bo później po przywiezieniu do domu można być nie do końca zadowolonym ,każdy ma inne upodobania i guściki .
Pozdrawiam
 

elrubio

New member
Zgadzam się, trzeba odsłuchać samemu. Tym bardziej, że każdy inaczej 'odbiera' dźwięk. Każdy amplituner coś cechuje, a amplitunery różnych firm zupełnie inaczej brzmią. Mnie zauroczyło Onkyo, a model 505 wydawał mi sie dość atrakcyjny (cena/jakość) ;p
Za to zupełnie nie przypadł mi do gustu Denon (w podobnym przedziale cenowym)... Do Rocka się nie nadaje ;p
 

andzeloti

New member
Tak odsłuch i jeszcze raz odsłuch, bez tego kupujemy kota w worku ,mi została jeszcze yamaha jak ją odsłucham i porównam ( moze w sobotę )to dopiero podejmę jakąś decyzje, warto poczekać te pare dni.
Pozdrawiam
 

tades

New member
yamaha 661 a onkyo 604 a denon 2307 odsłuch

Zastrzegam, że jestem laikiem w sprzęcie i opisuję to co czułem w czasie odsłuchu.
Słuchałem dzisiaj trzech amplitunerów denon 2307, onkyo 604, yamaha 661.
Kolumny to yamaha ns 8900, canton le170, jamo 770, dali concept 6, tanooye f4, dali ikon 6.
Wszystko ustawione na zero i niezbyt głośno.
Najpierw yamaha z yamahą dźwięk co najwyżej poprawny, mało basu.
Potem zamiana kolumn na canton le 170 wyrażna różnica na plus, więcej dźwięku.
Następnie 604 z cantonami, pierwsze odczucie więcej szczegółów, dżwięk jaśniejszy, po krótkiej chwili stwierdzam, że taki dżwięk mnie męczy nie nadaje się do długiego słuchania ( a nawet krótkiego )
Potem do onkyo podłączamy tannoye, niestety charakter dźwięku nie ulega zmianie, Onkyo odpada.:-(
Do tannoyów podłączamy denona, poprawa wyraźna, dźwięk jest szczegółowy i taki dostojny, spokojny, stabilny, jak dla mnie trochę mdły.
Wracamy do 661 i kolumny jamo 770 jest ok ale bez zachwytów
Jeszcze dali concept 6 ładnie grają podobnie jak cantony, jamo i tannoye no może w takiej kolejności concept, tannoy, jamo. Różnice niewielkie wszystkie są warte tych pieniędzy czego nie powiem o kolumnach yamahy.
Na koniec zostawiłem Dali Ikon 6 to przecież inna półka cenowa :)
Po pierwszych dźwiękach zadrżała mi dusza :D tak ! teraz dopiero było dużo dźwięku, przestrzeni, po prostu muzyki.
Nie ma co ukrywać, taki dźwięk mnie przypadł do gustu pełen energi, witalności, radości. Teraz pomyślę jak znaleźć kasę na te kolumny.
Na koniec pod ikony podłączyliśmy denona, to był mój faworyt czytałem o nim i czekałem aż będzie dostępny cenowo. No i jest ale jego majestatyczny spokój, brak takiej iskry, wigoru jak dla mnie jamaha z ikonami brzmiała dużo lepiej. Trochę szkoda tego denona :(
Dodam, że odsłuch był na jednym utworze - Tango Nights Antonio Farcione z płytki Naim PURE, będącej dodatkiem do magazynu HI-FI CHOICE & HOME CINEMA
Podsumowując: Czytając te i inne fora oraz prasę postawiłbym na denona 2307, poważnie myślałem o onkyo 604, teraz wiem, że to będzie yamaha może nie 661 ale yamaha. Tak więc kino maniacy nie kupujcie bez odsłuchu.
 
Ostatnia edycja:

andzeloti

New member
Mi osobiście Onkyo nie przypadł do gustu co innego Denon + tannoy bardzo wyraźna róznica , z firma tannoy mam doczynienia juz od ładnych kilku lat i mi się taki właśnie dźwięk podoba, kolumny tez zawsze kupywałem po odsłuchu i to samo uczynie z amplitunerem , co i wszystkim szczerze polecam.
Pozdrawiam.
 

czarodziej

New member
Potwierdzam opinie przedmówców, bez testów odsłuchowych nie ma co kupować. każdy ma inne preferencje słuchowe i sprzęt różnie gra w różnych konfiguracjach.
Ja osobiście mam w domu Onkyo TXDS-494, model starszawy już, ale z moimi Gale Reference Monitor zagrał bosko. Wcześniej te głośniki testowałem na różnych sprzętach i dopiero z Onkyo zgrał pełnią możliwości.
Testy, testy i jeszcze raz testy.
BTW, odradzam czytania i sugerowania się gazetami, większość testów jest sponsorowana i zawiera poważne błędy in plus sponsora ;), no chyba, że funkcjonalność sprzętu, tutaj ciężko coś skręcić :)
 
Do góry