ONKYO507 albo YAMAHA465

zima77

New member
Witam


Jest to mój pierwszy post dlatego prosze o wyrozumiałość;)
Chcę złożyć zestaw z amplitunera i kolumn (DVD już mam) za 2500-3000zł do pokoju ok18m. Ma on służyć do muzyki-60% film i cyfra-40%.
Zastanawiałem się nad Yamaha 465 albo Onkyo 507 i do tego kolumny Jamo 406+sub200 albo Jamo 506 bez suba. Nie wiem jak te 506-ki zachowują się bez suba - czy maja wystarczający mocny bas?
A może jakiś inny zestaw?
Prośba o pomoc w wyborze-dzięki z góry;)

pozdrawiam
 

Mati22

New member
Masz sam odpowiedz - 60 % kino to Onkyo - ale zastanow sie nad uzywanym HK 255 bedziesz szczesliwy- aa sa na allegro w dobrej cenie Yamaya 861 863 lub onkyo 606. ale jak ci zalezy na kasie to tylko 507 do tego jakies fajne kolumny za 1200zl FRONT a pozniej dobierzesz sobie tylne i centrany glosnik Zobaczysz bedziesz zadowolony.
Onkyo 606 i tylko fronty - zmiescisz sie lekko w 3 tys.
uzywany H/K 255 i fronty i 100% zadowolenia
Yamaha zaczyna sie od modelu seri 1xxx tak samo Denon z seri 2xxx a tak na polu boju zostaje Onkyo i HK
 

tomaliki

New member
zima77 napisał:
Zdecyduje się chyba na ONKYO507 + Jamo 606 - co wy na to? dobry wybór?:)

pozdrawiam

Witam i jak kupiłes ten zestawik Onkyo + Jamo ??? Własnie sie zastanawiam tez nad takim zakupem. Jezeli mozna wiedziec to ile dałes i gdzie kupiłes. Pozdrawiam
 

greg_zorba

New member
zakupiłem ten zestaw jakieś 2 miesiące temu... i...

potwierdzam znakomitość tego kompletu!
myśle że cena/jakość nie do pobicia
dla początkującego maniaka aż za...
 

hary111

New member
A słuchałeś tego zestawu? Wydaje mi się 507 troszkę za słaby do tych Jamo. Ja mam 607 z Quintasami 5000 i muszę powiedzieć żeby wycisnąć efekt gęsiej skórki u żony to pokrętło siły głosu na 35 zasuwa a skala głośności jest do 79, a te Jamo to są do Quintasów jak Goliata do Dawid. Nie chce cię zniechęcać ale przemyśl to przed zakupem. Wydaje mi się że całość będzie się bardzo grzała, choć z grzania to te amplitunery podobno są znane, mój przy skali głosności 30-35 może robić za gril nawet mam taki pomysł aby spróbować ugotować oczywiście na obudowie jajko podczas oglądania filmu .
 

rhd

New member
tomaliki napisał:
Witam i jak kupiłes ten zestawik Onkyo + Jamo ??? Własnie sie zastanawiam tez nad takim zakupem. Jezeli mozna wiedziec to ile dałes i gdzie kupiłes. Pozdrawiam
Onkyo 507 dobrze się spisuje zarówno w kinie domowym jak i w muzyce ale tak jak napisał hary111 sr507 do kolumn Jamo s606 jest trochę za słaby. Zresztą sam chciałem kupić taki zestaw ale po odsłuchach zrezygnowałem z Jamo, ponieważ to są kolumny do pomieszczeń powyżej 15m2 i jeszcze drażni mnie w nich górne pasmo, za dużo wysokich tonów. Fakt w większym pomieszczeniu z mocniejszym aplitunerem i subem Jamo 606 grają naprawdę przyzwoicie ale ich się nie da słuchać cicho, takie są moje odczucia.
O dobre ceny pytaj u blakckninja:)
 

zima77

New member
zakupiłem ONKYO 507 + JAMO 606 i jestem bardzo zadowolony:eek:
w pokoju ok18m sprawdza się ten zestaw bardzo dobrze jeśli chodzi o muzykę jak również kino
jeśli chodzi o QUINTAS 5000 a JAMO 606 to wg mnie lepsze są JAMO - podczas odsłuchu w sklepie lepsze wrażenie zrobiły na mnie JAMO i tak już zostało:eek:
z ręka na sercu mogę spokojnie polecić ten zestaw dla ludzi szukających dobrych wrażeń w cenie do ok 3000-3500zł:eek:
 
Do góry