Onkyo zapowiada nowe amplitunery av: TX-RZ900 i TX-RZ800

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Onkyo zapowiada nowe amplitunery av: TX-RZ900 i TX-RZ800
Onkyo_TX-RZ900.jpg
Onkyo_TX-RZ900-black.jpg

Onkyo zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży nowych modeli amplitunerów AV. TX-RZ900 i TX-RZ800 będą kompatybilne z Dolby Atmos oraz DTS:X-ready (kompatybilne po aktualizacji). Model RZ900 będzie korzystał z wysokoprądowego transformatora toroidalnego, natomiast model RZ800, będzie wyposażony w transformator EI. Amplitunery będą całkowicie gotowe do przekazu i odbioru sygnału 4K, ze specyfikacją gniazd HDMI pozwalającą na przesył 4K/60 Hz oraz 4:4:4-color-space-ready. Większość wejść HDMI oraz obydwa wyjścia mają mieć protokół hdcp 2.2. Amplitunery będą wyposażone w funkcje sieciowe, m.in. Wi-Fi, moduły AirPlay, bluetooth. Zaimplementowane zostaną także serwisy Spotify oraz Deezer. Obydwa modele będą w stanie strumieniować formaty FLAC (192/24) oraz DSD (5.6MHz) poprzez DLNA. W nowych modelach, po raz pierwszy zasilana strefa druga będzie kompatybilna z cyfrowymi wejściami. Amplitunery mają mieć także m.in. gniazda USB oraz Phono. Onkyo także zdecydowało się na odświeżenie wyglądu nowych modeli.
AudioVideo
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale to jest całkowicie nowa seria czy to zamiast jakiejś dotychczasowej serii zostały wprowadzone te amplitunery?
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Mojego postu nikt nie widział i nie komentował ....już pisałem o nim ze podobny jest nie do pionka tylko do Yamahy Z7/Z9/Z11.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do Pionka tez troszkę są podobne ale faktycznie trzeba Ci przyznać że do Yamahy również - zacne to klocki były jeśli chodzi o serię Z ...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Onkyo Podobne do Legendy.Yamaha ładniejsza.

http://www.globalaudio***/sadm_images/AV%20Receivers/Yamaha/DSP-Z7_(007).jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ładniejsza ale poczekajmy na amplitunery onkyo z górnej półki. Z7 to prawie topowy amplituner był ale przyznaje raz jeszcze bardzo zacny - kilka godzin odsłuchu miałem na tym ampie...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ładniejsza ale poczekajmy na amplitunery onkyo z górnej półki. Z7 to prawie topowy amplituner był ale przyznaje raz jeszcze bardzo zacny - kilka godzin odsłuchu miałem na tym ampie...

Ten amplituner onkyo już uważam reprezentuję linię którą będą miały top modele , obym się mylił??Nie jest żle , ale ja i pewnie inni nie lubią zmian...a to jest nowy styl i do niego będziemy musieli się przyzwyczaić na następne kilka lat
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widzisz każdy inaczej patrzy ja osobiście lubię co jakiś czas zmiany bo inaczej mnie to nudzi tak jak np. jest to w przypadku Marantza ... mam nadzieje że Marantz tez coś zmieni za jakiś czas bo ile można czasu mieć ten sam kształt, a tym bardziej że u nich stereo jest w tym samym wyglądzie...


A wracając do Onkyo to mam jednak nadzieje że topowy model jednak deko inaczej będzie wyglądał ale zobaczymy ...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Widzisz każdy inaczej patrzy ja osobiście lubię co jakiś czas zmiany bo inaczej mnie to nudzi tak jak np. jest to w przypadku Marantza ... mam nadzieje że Marantz tez coś zmieni za jakiś czas bo ile można czasu mieć ten sam kształt, a tym bardziej że u nich stereo jest w tym samym wyglądzie...


A wracając do Onkyo to mam jednak nadzieje że topowy model jednak deko inaczej będzie wyglądał ale zobaczymy ...

czyli jakie stereo jest w Marantz??Podobno dobre.W top modelach Onkyo niech zabiorą przyciski i te dwa pokrętła malutkie...i będzie cudny...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
czyli jakie stereo jest w Marantz??Podobno dobre.W top modelach Onkyo niech zabiorą przyciski i te dwa pokrętła malutkie...i będzie cudny...

Pożyjemy zobaczymy dla mnie w topowym modelu te przyciski nie sa do zaakceptowania....


Mi akurat polityka jednolitego wyglądu pasuje. Można poustawiać obok klocki i zawsze pasują ;)

Dlatego każdy kupuje to co mu się podoba i jest gicior
A w czarnym egzemplarzu znowu te paskudne zielone napisy na wyświetlaczu.
Ile można na to patrzeć...


Ja generalnie czarnych amplitunerów nie lubię itp. ale faktycznie te zielony wyświetlacz masakra i nie wiem czy do nich nie dochodzi ta informacja czy tylko tutaj na forum mamy inny gust :smile:
 

collider

New member
Bez reklam
312.jpg


Tu macie najnowszy, topowy model Onkyo. Pierwsze fotki ;).
Tu wersja na Brazylie stad inna nazwa ( jak Opel na wyspach) :).
 

Henry

Active member
Bez reklam
A, to dlatego wszyscy mówią, że Onkyo najlepszy do kina.....ma dodatkową funkcję POPCORN :popcorn: :mrgreen:

A tak serio, ktoś porównywał do Pionka, daleko tej linii do designu Pioneera.
Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale projektantów tych maszkar powinni wywalić na zbity.... :wink:
Dla mnie to najbrzydszy sprzęt, jaki widziałem...
 
Do góry