ONKYO TXSR606 v DENON AVR2308

cmarcins

New member
Witam Wszystkich :)

Przymierzam się do zakupu amplitunerka za jeszcze rozsadna cene!!!
Czytajac te zacne forum wybralem te modele :
-ONKYO TXSR606 i
-DENON AVR2308.
Mysle ze znam czym różnia sie technicznie ale ciezko mi dokonac ostatecznego wyboru - ktory leprzy?

A może w tym przedziale cenowym zwrocic uwage na jakis inny model ?
Zaznacze jeszcze ze bedzie on umieszczony w pokoju wielkosci 20 m, a skierownay na uzytkowanie jako KD jak i sluchanie muzyki stereo.


Za odpowiedzi dziekuje :)
 

darek061284

New member
też mam podobny problem ale jednak zdecydowałem sie na denona tylko ze na modele z najnowszej lini która wyjdzie jakos w sierpniu / wrześniu np 2309 albo 1709 mam nadzieje ze juz słabsze modele bedą wyposazone w dekodery dolbt true HD i dts HD i skaler DCDi do 1080p
mysle ze warto poczekać jeszcze troche zeby potem nie załowac :)
 

zbyszko74

New member
Polecam jeszcze zwrócić uwagę na YAMAHE RX-V663 nowy model, nowe dekodery, nowe funkcje, a cenowo ciekawiej niż DENON i ONKYO.
 

cmarcins

New member
Odsłuch:
Mysle ze bedzie to 40% KD na 60% muzyki stereo.
A no co dzien przy SD.


Kolumn nie posiadam zamierzam dobrac po zakupie AMP.
(w sumie co polecacie odnosnie kolumn pod te Amp.)?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomekkepa

New member
Korzystając z okazji mam pytanie co do wyglądu ONKYO 606 w wersji silver.
Czy "poziomy pasek - szybka" jest koloru szarego czy czarnego?
Czy pilot do onkyo jest samouczący i czy obsłuży podstawowe funkcje plazm panasonica?
 
Ostatnia edycja:

mikiko

New member
no własnie co?

Witam

Też mam podobny dylemat jak autor tego wątku. Ja też szukam dobrego dla mnie rozwiazania juz od 3-4 miesiecy. Czekam na hk255, bylem na odsłuchu HK247 bo był i Denona 2308 z Dali Concept - jak dla mnie Denon + dali super zestawienie , ale każdy musi ocenić to sam.
Mam za to inny problem - to dekodery HD, CZY WARTO W NIE INWESTOWAć !!!! Czy warto czekac na nowe Ampli? Czy jeśli będę miał tylko zestaw 5.1 to usłyszzę to coś (DTS HD, DD HD), czy kupienie ampli bez nowych dekoderów jest zagrożeniem na przyszłość np: nie będzie audio z płyty BR.
Wiec stoje przed dylematem czy denon 2308, hk 255, Yamaha 663 lub 863.
Czy ktoś jest mi stanie pomóc i rozwiac wątpliwości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odsłuchałem też z ciekawości Denona i Dali i powiem - to mozna odsłuchać, to warto odsłuchać, to trzeba odsłuchać - to robi wrażenie / na inych którzy byli też/ :D
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak będziesz miał kolumny potrzebne do nowych dekoderów to warto wtedy inwestować w takie amplitunery. Najbardziej przystępne cenowo to JBL ES i Infinity Beta.

Podłączając bluraya do amplitunerów bez nowych dekoderów usłyszymy np dts więc nie jest tak źle.
 

wacio1967

New member
Ja właśnie jestem po zakupie ONKYO AV604 + DVD404 + MAudio 700.
Jak dla mnie gra super. Współpracuje ze wszystkim co podłanczam. Jedynie MP4 z creativa nie została wykryta. Pilot dał sie zaprogramować do tunera cablowego HD z UPC. Wcześniej miałem pionka817 i nie żałuje wymiany.
 

bozuch1

New member
ja wlasnie planuje kupic onkyo 606 ,dlatego tez czytam wszysko co sie znajduje na tym forum odnosnie tego sprzetu. i z tego co widze to polecacie inne marki i modele. wczesniej wydawalo mi sie ze 606 to wymazony sprzet za rozsadna cene ale im dluzej czytam forum tym bardziej zaczynam watpic w swoj wybor. moze powiecie wiecej cos na temat tego modelu ,moze posiadacze sie wypowiedza co to jest za sprzet ,jakie odczucia z odsluchu? dodam ze juz jestem posiadaczem ps3 i sony brawia full hd ,audio mam 5.1 sony ale chce wkoncu uslyszec ten piekny ponoc dzwiek jakim jest thru hd. wiec pomozcie ostatecznie w decyzji czy jest warto kupywac ten model a moze w podobnej cenie jest cos bardziej przyjemnego dla ucha . za odpowiedzi z gory serdecznie dziekuje.
 

bozuch1

New member
to po co ma symbole tych kodekow na obudowie ,zzeby lepiej wygladalo? przez przewod hdmi w instrokcji pisze ze idzie sygnal zgodny z nagraniem plyty bluray. wiec moze powiesz skad masz takie informacje?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Poczytaj na forum, wszyscy szukają amplitunerów z nowymi dekoderami, po zakupie okazuje się, że na wyświetlaczu widzą multich PCM, a powinni trueHD lub DTS-HD. Tak działa ps3 :)
 

bozuch1

New member
a wiec juz znam juz wszyskie odpowiedzi pobiegalem troche po forach pod patronatem sony i juz wiem co sie dzieje z sygnalem hd z ps3. powiem ci ze jest to strasznie proste, a wiec nigdy nie zobaczymy na wyswietlaczu ampa napisu truehd lub dts-ma poniewaz same ps3 ten sygnal dekoduje do postaci pcm , a w tym znajduje sie juz wszysko co chcemy uslyszec pod warunkiem ze plyta blurey jest nagrana w tym systemie. ponadto jest jeszcze lepiej kosola moze odtwarzac sygnal dts-ma ,ale zeby go uzyskac nalezy zrobic upgrade os. wynika z tego ze niepotrzebny jest nawet amp z truehd poniewaz kodeki te sa potrzebne do odtwarzaczy blurey nieposiadajacych kodekow w sobie. wiec wszyskim co sie swieci samo pcm tak naprawde maja truehd. mozna nawet to sprawdzic poniewaz na menu konsoli w gornym rogu bedzie prawdziwa nazwa kodeka jaka w danej chwili jest nadawana. tu podaje link z ktorego mozna sciagnac upgrade do ps3 jest nawet instukcja jak nalezy to zrobic
. powiem ci ze strasznie mnie zaintrygowales tym ze nie uslysze truehd i przewrocilem z 500 stron na ten temat wiekszosci amerykanskich i angielskich , teraz juz wiem niemal wszysko na ten temat.

a tak przy okazji to tez jestem z olsztyna, przyczym teraz mieszlam w londynie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mess

New member
no i co z tym sr-606 tez zamierzam go kupic i mozecie cos innego moze polecic w tej cenie ? narazie jestem przekonany do onkyo
 
Do góry