ONKYO TXSR307B i Dolby TruHD, DTS HD

alghar

New member
Myślę o kupnie ONKYO TXSR307B i np Blu-ray Sony BDP-S360 połączone HDMI 1.3 . Jesli film bedzie miał Dolby TruHD, DTS HD to uzyskam to na głośnikach ?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Myślę o kupnie ONKYO TXSR307B i np Blu-ray Sony BDP-S360 połączone HDMI 1.3 . Jesli film bedzie miał Dolby TruHD, DTS HD to uzyskam to na głośnikach ?

Pośrednio tak - co prawda ampli nie ma dekoderów HD, ale przyjmuje dźwięk po HDMI, co pozwala na przyjęcie wielokanałowego strumienia PCM po HDMI - o ile BD dekoduje dźwięk w formatach HD do PCM i przesyła go po HDMI.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Myślę o kupnie ONKYO TXSR307B i np Blu-ray Sony BDP-S360 połączone HDMI 1.3 . Jesli film bedzie miał Dolby TruHD, DTS HD to uzyskam to na głośnikach ?

pejotpe- wedlug specyfikacji ten onkyo ma HDMI z przejsciem pass-thru ,wynika z tego ,ze jednak nie przyjmuje dzwieku w ten sposob (do sprawdzenia)

w takim przypadku odpowiedz na pytanie brzmi - nie !
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oj chyba nic to nie da, bo o ile dobrze kojarzę Onkyo TX-SR307 ma złącze HDMI typu pass-thru i nie uzyskasz zdekodowanego dźwięku z odtwarzacza Blu-Ray. Trzeba podłączyć np. po optyku, ale wtedy nici z dźwięku HD.
Mogę się mylić, ale lepiej dobrze to sprawdź żebyś potem nie żałował...

edit
Mat uprzedziłeś mnie, teraz po sprawdzeniu potwierdzam w 100%. Kolega kupił zestaw Onkyo z tym amplitunerem i odtwarzaczem Blu-Ray z dekoderami, ale lipa z dźwiękiem gęstych formatów! Po HDMI nie przyjmuje!
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
pejotpe- wedlug specyfikacji ten onkyo ma HDMI z przejsciem pass-thru ,wynika z tego ,ze jednak nie przyjmuje dzwieku w ten sposob (do sprawdzenia)

w takim przypadku odpowiedz na pytanie brzmi - nie !
Fakt, w takim razie nie można wierzyć review z tej strony Onkyo TX-SR307 - ProductWiki unbiased product reviews W takim razie Onkyo 507 będzie najniższym z obecnych modeli, który odtworzy dźwięk HD (506 też miała tylko switcha HDMI, bez możliwości odtwarzania dźwięku po HDMI)...
 

alghar

New member
Dziękuje za info , ale bym "wpadła " a tym HDMI i Dolby TruHD, DTS HD , na co zwrócić uwagę kupując ampli z HDMI bez dekoderów Dolby TruHD, DTS HD ?
 

mataman

New member
Bez reklam
Czy przyjmuje multichannel po HDMI. Ale po co kupowac bez dekoderów skoro z dekoderami masz za 1200zł. Onkyo 507 np
 

pkomp

New member
pionek ładny akle cienki z moca strasznie....onkyo lepiej zagra...a miałem farta i zamiast 507 dostałem 577(kit z dodatkowymi kanałami - i tak nie skorzystam ale zawsze to droższy grat w cenie tańszego :) )
tyle że hd4850 nie śle HD audio a narazie nie mam co podpiąć....
ale ostro myślałem nad pionkiem...yamahy nawet pod uwage nie brałem bo dla mnie to przereklamowane dziadostwo (jedynie ns10m studio do miksowania muzyki sie nadają i parę mikserów serii pro w cyfrze...no i motory hehehe)
pejotpe ogarnij się - info to ze strony producenta się bierze bo te review to o kant tyłka potłuc w większosci.....
aha złącza w onkyo działaja non stop - wyłączony ampi sle sygnał dalej
 

alghar

New member
Kupiłem Sony BDP 360 i jaki amplituner polecacie do niego z starszych modeli (jak najtańszy ) aby mieć Dolby TruHD, DTS HD na kolumnach ?
 

Mati22

New member
To zostaje wybrac z Onkyo 507,Yamaha 465,Pioneer vsx-819 czy jeszcze z innych modeli ? np Onkyo 506

Onkyo 506 jest tak samo z dziwiekiem po HDMI jak w modelu 307 wiec nie kupuj .
Najtanszy i najlepszy wybor to 507 lub zacisnac portfel i 607 to jakies 400zl wiecej a tu wykorzystasz na pewno nowe dekodery i masz wyscie na 7.1 KOLUMNY a to standart dla Dolby TruHD, DTS HD
 
Do góry