Onkyo TXSR 308 + fronty

tresor

New member
Witam , jutro u mnie w Media-Markt bedzie Onkyo TXSR 308 za 699 zł , patrzac na ceny z ceneo i allegro to dobra cena , jako ze przymierzam sie cały czas do zakupu jakiegos zestawu głosnikow 2.1 to pomyslałem ze kupie ten amplituner i jakies fronty chyba bedzie to lepiej grał niz jakies "komputerowe" 2.1 , tylko prosze o pomoc w wyborze do tego amplitunera głosnikow frontowych w kwocie 500 zł z czasem dokupie jakis sub do tego zestawu.

ps.

może macie jakąs alternatywe do tego Onkyo 308 ?

EDIT:
Do amplitunera bede chciał podłączyc PS3 i w przyszlosci jakis odtwarzacz multimedialny.

znalazłem fronty podłogowe Jamo S606 , czy Onkyo 308 je uciagnie ? może jeszcze jakas inna propozycja ? głownie do filmów 60/70 % , reszta muzyka.

EDIT :

Nie zauważyłem ze te ceny za jamo to za sztuke , znajde jakies w miare grajce do 600 zł fronty podłogowe ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tresor

New member
Witam , kupiłem wyzej wymieniony sprzet tj Onkyo TX-SR308 i do tego Jami S426 HSC3 , do ampli mam podłaczony tuner po HDMI VU+SOLO , i mam problem na programach ktore nadaja w Dolby Digital. Znaczek DD swieci na czerwono ale ampli i tak nadaje dzwięk w all stereo chanell , jak naciskam display pokazuje dolby digital 2.0 , a powinno byc w dolby digital 5.1 . W czym jest problem ?
 

vitek

New member
Większość materiału np. na tvn-ie leci w 2.0
DD 5.1 są tylko filmy w superkinie czy jak to się tam nazywa
 

Radoslav

New member
do ampli mam podłaczony tuner po HDMI VU+SOLO , i mam problem na programach ktore nadaja w Dolby Digital. Znaczek DD swieci na czerwono ale ampli i tak nadaje dzwięk w all stereo chanell , jak naciskam display pokazuje dolby digital 2.0 , a powinno byc w dolby digital 5.1 . W czym jest problem ?

A z jakiej platformy korzystasz? Bo w "N" faktycznie wiele programów jest w DD ale 2.0. Stałe 5.1 ma chyba tylko Discovery Showcase. Niektóre programy mają też DD 2.1 i wtedy słychać jak ampli się przełącza na takowy tryb odtwarzania i świeci się symbol DD.
PS: A jak masz ustawione w setupie? Może tam masz na sztywno do wszystkich rodzajów sygnału wejściowego ustawione All channel stereo?
 

tresor

New member
korzystam z C+ , czasami ampli pokazuje ze dzwiek leci jako Dolby SUR 2.0 , LUB Dolby Digital 2.0 - jest jakas roznica i dla czego tak pokazuje , DD 5.1 jest zazwyczaj w org. sciezce dzwikowej , ale jezeli nadaje tylko w DD 2.0 , to jaki tryb odtwarzania wybrac do filmów np. all stereo chanel ? I o chodzi z tym SETUPEM , konkretnie na jakie opcje patrzec czy mam dobrze ustawione ?
 

Radoslav

New member
Osobiście mam ustawione do oglądania TV z dekodera N z obliga to co jest w źródle dźwięku tzn. ponieważ znaczna większość kanałów nadaje sygnał 2.0 to używam stereo. Jeśli jest sygnał w DD 5.1 to też automatycznie w taki tryb przełącza się ampli.
Raczej nie używam All Chanel Stereo. Wolę tak jak opisałem powyżej.
PS: W C+ dekoderze Pace miałem tak że po HDMI nie puszczał sygnału innego niż PCM ;) taki ma soft i nie da się tego przeskoczyć. Jak się chce korzystać z DD to trzeba audio puścić po optyku, a obraz zostawić po HDMI albo chinch.
 

tresor

New member
Osobiście mam ustawione do oglądania TV z dekodera N z obliga to co jest w źródle dźwięku tzn. ponieważ znaczna większość kanałów nadaje sygnał 2.0 to używam stereo. Jeśli jest sygnał w DD 5.1 to też automatycznie w taki tryb przełącza się ampli.
Raczej nie używam All Chanel Stereo. Wolę tak jak opisałem powyżej.
PS: W C+ dekoderze Pace miałem tak że po HDMI nie puszczał sygnału innego niż PCM ;) taki ma soft i nie da się tego przeskoczyć. Jak się chce korzystać z DD to trzeba audio puścić po optyku, a obraz zostawić po HDMI albo chinch.

Ok , dzieki z odpwiedzi. Jak cos jeszcze bede chcial wiedziec to sie odezwe.
Pozdrawiam
 

Radoslav

New member
I o chodzi z tym SETUPEM , konkretnie na jakie opcje patrzec czy mam dobrze ustawione ?

A wracając jeszcze do tego to chodziło mi o ustawiania w Setup'ie: 7.Listening mode preset => 3.CBL/SAT (bo zakładam że pod to wejście masz podpięty dekoder?).
W tym miejscu określasz jaki ma się włączyć tryb odtwarzania przy jakich formatach sygnału wejściowego z podziałem go na: PCM, Mono, 2-kanałowy (może być i DD i DTS wg instrukcji ;) ), DTS itd.
PS: Zakładam że w 308 jest tak samo jak w 608
 

tresor

New member
A wracając jeszcze do tego to chodziło mi o ustawiania w Setup'ie: 7.Listening mode preset => 3.CBL/SAT (bo zakładam że pod to wejście masz podpięty dekoder?).
W tym miejscu określasz jaki ma się włączyć tryb odtwarzania przy jakich formatach sygnału wejściowego z podziałem go na: PCM, Mono, 2-kanałowy (może być i DD i DTS wg instrukcji ;) ), DTS itd.
PS: Zakładam że w 308 jest tak samo jak w 608
Hej , a to w moim chyba nei ma tego typu ustawien , to najnizsza połka Onkyo 308 :-o
 

tresor

New member
WItam , panowie , mam problemy z ustawieniem wszystkie do kupy tj , jak podłaczyc dekoder HD , TV 32"Samsung B650 , do tego amplitunera. Mam do dyspozycji 2 kable optyczne i 3 kable HDMI .Chce uzyskac taki efekt ze jak np ogl. wiadomosci to zeby nie włanczać ampli tylko głosniki telewizora zeby graly po właczeniu ampli zeby sie automatycznie przełączał. ?
 
Do góry