Onkyo TXNR 509

sinu600

New member
Witam posiadam txnr 509 ,chciałbym podłączyć do niego tuner radiowy tej samej firmy,ale model t4330L czy istnieje mozliwość podłaczenia go?
 

krisder

New member
Bez reklam
To jest amplituner wielokanałowy i posiada już tuner radiowy wbudowany. Oczywiście można podpiąć zewnętrzny tuner, tylko po co?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Chodzi mi tylko pod które wejście mogę go podłączyć w tym modelu,o nic więcej.

pod jakiekolwiek wolne chinch czyli :
-tv/cd
-game
-cbl/sat
-vcr/dvr in
-BD/DVD

ale wytłumacz mi po co chcesz to robić skoro w amplitunerze jak sama nazwa mówi masz już tuner radiowy i obstawiam , że lepszy niż już leciwy odbiornik który zakładam , że też posiadasz
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest amplituner wielokanałowy i posiada już tuner radiowy wbudowany. Oczywiście można podpiąć zewnętrzny tuner, tylko po co?

W tym przypadku autorowi kompletnie się nie dziwię, dźwięk z wbudowanego tunera jest dosyć płaski i pozbawiony głębi (Onkyo 609) dlatego też mam podpięty tuner z lat 90.
 

sinu600

New member
Hahaha wszystko wyjaśnił kolega marmac500,dokładnie tak jest nie da się tego słuchać,głowica tego amplitunera pozostawia wiele do życzenia jakość odbioru,jak i sam dzwięk jest do bani. Z czasem trzeba będzie zmienić ten ampli
na coś bez przesady w rozsądnej kwocie. W ogóle to jakość dzisiejszych amplitunerów,wzmacniaczy(mam na myśli oczywiście niektóre modele do 2000tyś) jest kiepska,brakuje im tego soczystego dźwięku,który to dawały właśnie sprzęty z 90 lat.
Te wszystkie onkyo,denony pioneer itp w tych właśnie kwotach to poprostu tylko grają i nic więcej.
W każdym bądź razie, bardzo dziękuje za odpowiedź na pytanie.

A jeszcze jedno do czego słuzy wyjście zone 2 w tym txnr 509 co mozna pod to podłaczyć?
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
W tym przypadku autorowi kompletnie się nie dziwię, dźwięk z wbudowanego tunera jest dosyć płaski i pozbawiony głębi (Onkyo 609) dlatego też mam podpięty tuner z lat 90.

głupoty piszecie , może i w Direct jest płasko ( mi to odpowiada ) to po załączeniu "ulepszaczy" dźwięk jest bardzo dynamiczny

kupujecie słabe kolumny to tak macie
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
sinu600
Nie stawiałbym, aż tak daleko idącej tezy, owszem tuner FM jest kiepski, ale to nie znaczy ze cały amplituner jest do bani i nie nadaje się do kina domowego, moja 609 7.2. gra naprawdę dobrze, oczywiście jak na swój zakres cenowy... W stereo z urządzeń Onkyo radzą sobie tylko RZ900 i RZ800 w pułapie cenowym 5000-6000zł. Przeprowadź koniecznie kalibracje mikrofonem, bo w przeciwnym razie niektóre funkcje nie będą działać np. Audyssey. Jeśli chodzi o drugą strefę Zone 2 możesz podłączyć dodatkowy wzmacniacz wyjściem (w twoim przypadku) i nagłośnić dodatkowe pomieszczenie np. w salonie ogladasz film, a przez Zone 2 puszczasz muzkę w innym pomieszczeniu. W wyższych modelach nie potrzeba dodatkowego wzmacniacza wystarczy podłączyć głośniki do amplitunera. Wszystko masz w instrukcji na stronie 52.

mors111
tez mi się tak wydawało dopóki nie podpiałem tunera Pioneer F504RDS
 
Do góry