Onkyo TX-SR705

Mnieteq

New member
Witam
Tak sobie czytam odnosnie Onkyo TX-SR705 i pomalu zaczynam byc zdezorientowany. W moim przypadku zrodlem dzwieku bedzie Playstation 3 i nie jestem pewien jak ja podlaczyc do amplitunera. Czy wybrac kabel HDMI czy swiatlowod ??? Czytalem ze tylko polaczenie poprzez HDMI mozna uzyskac Dolby True HD i system 7.1 ? Wolalbym sie upewnic przed zakupem. Z gory wielkie dzieki :)

OK. Juz znalazlem. Tylko HDMI w specyfikacji 1.3a pozwala na odbior dzwieku w True HD 7.1
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

szpak26051981

New member
witaj ja tez przymierzam sie do tego modelu jak go kuoiesz to podziel sie wrazeniami-duzo czytam i nie moge za duzej roznicy znalesc pomiedzy nr 605 a 705 -napisz je jak mozesz pozdrawiam
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
A ja nie mam ps3 i chcialbym zapytac czy ps3 ma dekoder dźwieku true hd?Mam 705 od paru dni na razie testuję co te cudo potrafi.
 

Mnieteq

New member
Leeonsjo napisał:
A ja nie mam ps3 i chcialbym zapytac czy ps3 ma dekoder dźwieku true hd?Mam 705 od paru dni na razie testuję co te cudo potrafi.

Z tego co wiem to PS3 wysyla bezposrednio dzwiek True HD do amplitunera trzeba tylko ustawic w konsoli PCM np. 5.1 i wybrana czestotliwosc. Nawet chyba automat wykryje wszystko i sobie ustawi.

Podstawowe roznice pomiedzy 705 a 605:
[FONT=&quot] - 705 większa moc - 160W (605 - 140W)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] - 705 wyjście pre-out kompletent (605 - tylko wyjście pre-out sub)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] - 705 wyjścia HDMI 3 (605 dwa wyjścia HDMI)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] - 705 certyfikat thx select2 (605 brak takiego certyfikatu)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] - 705 obsługa 3 stref (605 obsługa 2 stref)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] - 705 pilot uczący się (605 pilot programowalny tylko kodami)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
 

krzycho115

New member
Onkyo 705 Panas EH 65 N-box 47Z3030

Witam
Chce to wszystko połaczyć w następujący sposób. Założenia są takie że DVD i N-Box mają działać zarówno przy właczonym Onkyo i wtedy dźwięk 5.1 oraz przy wyłaczonym i wtedy dźwięk stereo tylko LCD.


DVD do Onkyo po HDMI in i optyk Onkyo
HDMI Out do Toshiby sprawdzone i jest OK. Onkyo właczone.

DVD Component do Toshiby plus Chinch stereo do Toshiby Onkyo wyłaczone (Chyba będzie obraz i dźwięk nie mam componentu więc nie mogę sprawdzic)

N-Box HDMI do Toshiby plus optyk N-Box do Onkyo. (nie jestem pewien ale do N-Boxa mozna stosowac wymiennie Component lub HDMI ale nie da rady podłaczyć i jeden i drugi). Takie połaczenie działa przy właczonym i wyłaczonym Onkyo.

Może ktoś ma inne pomysły?
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
odn. N-BOX..
cholerstwo uparte dosyć jest.. :/

1) video - jednoczesne podłączenie HDMI i component nie działa - chciałem też bezpośrednio hdmi do tv, a componentem na ampli i hdmi out - niestety, coś się pierniczy.. :/
2) audio - jak włączysz cyfrowy, to nie idzie przez hdmi, czyli tv nie ma dźwięku, jak wyłączysz cyfrowy, to masz dźwięk na tv, ale w ampli stereo lub wariacje (dpl, neo, itd.)

ogólnie dekoder n-ki jest fajny od strony możliwości i nie-fajny od strony możliwości wykorzystania tych możliwości.. ;)
 

krzycho115

New member
Połączenie

Połaczyłem w następujący sposób:

N-box Toshiba HDMI w trybie DVI plus chinch na Toshibe
N-box Onkyo optyk.

Działa bez ampli z dźwiękiem w głośnikach TV jak włączę ampli to mam 5.1 o ile coś takiego leci poza kanałem 112.

DVD EH 65 HDMI Ampli in HDMI Ampli out HDMI na Toshibę.
Optyk z DVD do Ampli.
Component do Toshiby plus chinch do Toshiby.

Działa po HDMI przez Ampli z dźwiękiem 5.1 oraz przez component bez ampli z dźwiękiem na głośnikach TV.

Zauważyłem że obraz jest jednak lepszy po HDMI niż po Component nie jest to może wielka różnica ale jakby był bardziej wygładzony ale to chyba sprawka scalera z DVD.

Wszysko spięte Prolink kabelki są estetycznie wykonene i niedrogie.
 
Do góry