ONKYO TX-SR674E - czy da sie to zrobic??

Chrom78

New member
Chce kupic zestaw kina domowego ONKYO TX-SR674E/B (Amplituner) + DVD DV-SP404E . Posiadam rowniez telewizor LCD z HDMi(1port) i Polsat Cyfrowy.

Chcialem sie zapytac o podlaczenie tego zestawu . DVD chce polaczyc po HDMi z amplitunerem a ten skolei po HDMi z LCD .
Nie jestem jednak pewny czy moge to samo zrobic z Cyfrowym Polsatem - podlaczyc go do tego amplitunera a ten poda ten sygnal (konwersja do HDMI) po HDMi do telewizora LCD , polepszajac tym samym obraz .
Napiszcie czy dobrze rozumuje i takie polaczenie jest mozliwe ??
Jesli nie to jak najlepiej polaczyc to inaczej??

I drugie pytanie - do tego zestawu planuje dokupic zestaw kolumn :
QUADRAL QUINTAS 500 - co o nich sadzicie ?? Ma ktos moze lepsza propozycje za podobne pieniadze ( 1300-1900PLN??) . Dodam ze wszystko to bedzie grac w pokoju 28m2 , przeznaczenie - glownie DVD ale i rowniez troche muzyki .
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Konwersja sygnału analogowego (podejrzewam, że komponentowego) na cyfrowy HDMI nie poprawi jego jakości. Jednak poza tym połączenie jest poprawne.

Zamiast Quintasów możesz rozważyć grający neutralnie zestaw Tannoy Mercury F4.

ArtS :)
 

Chrom78

New member
Mam pytanie w zwiazku z tym co napisales . Czy w takim razie widzisz sens kupowania drozszego ampliutnera TX-SR674E czy wystarczajacy bedzie TX-SR604E . I co to jest dokladnie konwersja sygnalu (ja rozumiem ze jego obrobka i polepszenie jakosci) i co to znaczy komponentowo ??
Jak zapewne widzisz jestem zielony w tych tematach a przed wydaniem kilku tysiecy PLN wole wiedziec wszystko dokladnie ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W tym przypadku konwersja oznacza zamianę sygnału analogowego na cyfrowy. Nie wiąże się to z poprawą jakości, gdyż trudno odzyskać coś, czego w analogowym sygnale nie ma. Taka konwersja analogowo-cyfrowa i tak nastąpi w telewizorze.

Komponent to najlepszy rodzaj połączenia analogowego, ale nie wiem, czy tuner Polsatu posiada takie wyjście. Jeśli posiada Scart (Euro), to lepiej podłączyć go bezpośrednio do telewizora.

Generalnie zaoszczędziłbym kilka złotych i kupiłbym 604. Urządzenia wideo podłączysz bezpośrednio do telewizora.

ArtS :)
 

Chrom78

New member
Ok , dzieki za informacje.
I jeszcze gwoli jasnosci - podlaczajac Polsat do TV (zreszta tak mam teraz) i chcac miec dzwiek przez kino domowe (a nie przez glosniki z TV) musze podlaczyc kable z gniazda TV Audio Out (nie wiem czy takowe sa - musze sprawdzic) lub z podobnego gniazda z dekodera??
Co do kabli - chyba lepiej zainwestowac w jakies lepsze ??? - mysle tu zarowno o kablach TV-Onkyo jak i Onkyo - glosniki .
Mozesz cos w tym doradzic , patrze po sklepach internetowych i jest tego sporo (kable po 400 czy nawet 1000 PLN za 1mb nie wchodza w gre)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W tunerze Polsatu masz zapewne wyjście audio na chinchach.

Kabel: wystarczy jakiś solidnie wyglądający Thomson.

ArtS :)
 

jarek0z

New member
witam serdecznie, skorzystam z tematu ponieważ interesuję sie też amplitunerem onkyo 674, ale teraz faktycznie... czytam i myśle czy jest sens 674 czy nie lepiej 604? Czy możesz kolego ArtS007 napisać jaka będzie między nmi róznica, taka praktyczna odczówalna? Jakich funkcji 674 może mi brakować w 604. Bo się poważnie zastanawiam czy nie zaoszczedzic na amplitunerze dokładając do głośników, pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przyznaję, że sam mam dylemat. Spotkałem się z opinią, że grają tak samo, ale też są opinie, że 674 gra lepiej. Nie potrafię tego jednoznacznie rozstrzygnąć, gdyż nie słuchałem jednego i drugiego. Jednak moim zdaniem, warto zaoszczędzić i kupić 604, gdyż prawie na pewno jest to ten sam model, co 674. W 674 masz skalowanie i konwersję sygnału wideo. Mając telewizor z HDMI nie będziesz tego potrzebował.

ArtS :)
 

jarek0z

New member
z tego co czytam to poprawiono materiały, dynamikę w 674 w stosunku do 604, ale nasuwa sie kolejna mysl, czy warto jeszcze zaoszczedzic i kupic to od sprzedawców na allegro, którzy importują sprzęt prywatnie np. z austrii? czy macie jakies doswiadczenia w takim kupowaniu, dobre lub złe? bo różnica jest naprawde duza dla 604 to jest 800pln za to mozna kupic subwoofer. Kolejna sprawa, czy możecie mnie upewnić w wyborze co do głośników, prawie się zdecydowałem na Wharfedale serii 8, pomieszczenie ok 20m2, głownie KD tak mysle ze 80%
 

hojnorek

New member
halo halo a czy to nie jest przypadkiem tak że podstawowa różnica między 604 a 674 jest skaler obrazu w wyższym modelu!!?? w takim przypadku obraz powinien być zauważalnie lepszy
 

jarek0z

New member
to jeszcze warto by było wiedzieć jakiej jakości jest owy skaler, czy warto w niego inwestować, tv to 42pv60 a odtawarzacz narazie starej generacji, panasonic RA61
 

nic

New member
roznice miedzy 604 a 674:

Praca jaką włożyli w rozwinięcie możliwości użytkowych, a także brzmienia modelu TX-SR604E, najlepsi inżynierowie Działu Badań i Rozwoju, doprowadziła do powstania nowego ulepszonego modelu TX-SR674E. Oprócz bogatszych właściwości użytkowych, w nowym modelu przekonstruowana została, w dużym zakresie, konstrukcja mechaniczna amplitunera. Przede wszystkim zwiększono sztywność całej konstrukcji, a także zmieniono materiały z których wykonana została obudowa. Ponieważ okazało się, że plastikowe elementy konstrukcyjne znajdujące się w amplitunerze, mają znaczny wpływ na końcową jakość dźwięku, wymieniono je na droższe i wykonane z lepszych materiałów. W sumie dokonano ponad 30 ulepszeń, które w olbrzymim stopniu przyczyniły się do uzyskania niespotykanego w tym przedziale doskonałego brzmienia. Onkyo TX-SR674E gra dźwiękiem gładszym, bardziej muzykalnym i koherentnym, ba nawet trójwymiarowym. Równocześnie, w porównaniu do modelu podstawowego, polepszona została dynamika odtwarzania.

tyle mowia sklepy internetowe...
Pzdr
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ciekawe tylko, że oba modele weszły na rynek w tym samym czasie. Jeśli ulepszenia są jedynie po stronie konstrukcji mechanicznej oraz materiałów, a nie elektroniki, to śmiało można kupić model 604. Nie będzie dużej różnicy (jeśli w ogóle jakaś będzie). La viva marketing.

ArtS :)
 

nic

New member
ArtS007 napisał:
Ciekawe tylko, że oba modele weszły na rynek w tym samym czasie. Jeśli ulepszenia są jedynie po stronie konstrukcji mechanicznej oraz materiałów, a nie elektroniki, to śmiało można kupić model 604. Nie będzie dużej różnicy (jeśli w ogóle jakaś będzie). La viva marketing.

ArtS :)

no nie do konca...
674
http://www.eu.onkyo.com/ir_img/11696366_44465321a1.jpg
604
http://www.eu.onkyo.com/ir_img/11700417_a1ea6ebf95.jpg

roznice miedzy tymi modelami nie sa wielkie, ale roznica w cenie tez na kolana nie rzuca... tak czy inaczej oba ampli sa bardzo udane a problem z wyborem to chyba problem bogactwa ;)
 
więc ja moze spytam o model 640, jest on tańszy od obydwóch ww modelów, bez skalowania no i pięcio kanałowy, dla mnie ok.
Czy jest jeszcze jakaś zauważalna różnica między tym modelem a modelami 604 i 674? I czy można go kupić w kolorze czarnym?
Jeszcze jedno mnie zastanawia, a mianowicie dlaczego model 640 jest jakoś mniej popularny, w sklepach internetowych czy na allegro jest pełno modeli 604 i 674 ale jakoś zdecydowanie mniej modelu 640!
I jak te modele współpracują z "n"?
Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedź
 

zibi61

New member
674 nie współpracuje z N-ką po Hdmi. Musiałem na N-ce przejść w tryb DVI a dźwięk po optyku. Obraz po HDMI też chyba coś gorszy niż poprzednio po componencie. Ale jeszcze potestuję na różnych trybach.
 
Do góry