ONKYO TX-SR608 problem z pilotem

krenciu

New member
Witam zakupiłem TX-SR608 i mam taki malutki problem jak coś włączę np. HDMI z PC albo SAT nie mogę nic zrobić na pilocie nie działają żadne przyciski :) oprócz zmiany na inne urządzenie np . mogę zmieniać między HDMI DVD PC itd. a jak chce zmienić system dźwięku nie da się czy podnieść bas czy zmienić system albo włączyć menu ekranowe nic się nie da przyciski nie reagują czy to się gdzieś odblokowuje ? na którym systemie najlepiej oglądać filmy ? żeby dobrze efekty były odzwierciedlane.

Zestaw to TX-SR608 i JAMO S608 jakę najlepiej ustawienia zastosować
i jeśli były ktoś miły napisać jakie najlepsze ustawienia do muzyki

Pozdrawiam
 

pkomp

New member
musisz wcisnąć receiver by działał pilot z ampli - w instrukcji masz to napisane

a do muzyki "pure audio" albo zwykłe stereo jak masz małe kolumny i sub
 

krenciu

New member
Dzięki za pomoc z pilotem :) akurat instrukcji nie mam bo chyba zapomniałem wziąć ze sklepu , jeśli ktoś może by podesłał w PDFa na e-maila ? nie jestem audiofilem co do muzy ale bardzo fajnie idzie dźwięk również na 5 głośnikach na jednym z systemów :) a na jakim ustawieniu najlepiej oglądać filmy ? akurat nie mam suba bo czytałem że do JAMO S608 nie jest potrzebny a mam jak na razie pokój 4x4 :) czy da się jakoś zresetować Ampli bo w menu ekranowym pozmieniałem kilka rzeczy :) i jestem ciekawy jak pójdzie na ustawieniach fabrycznych , a przy okazji zapytam co jest najlepiej ustawić albo jak najlepiej ustawić Ampli ? w tych ustawieniach dla przypomnienia zestaw to ONKYO TX-SR608 i głośniki JAMO S608 bez suba pokój 4x4. Jeśli ktoś ma jakieś rady będę bardzo wdzięczny pozdrawiam i szczęśliwego Nowego Roku :)
 

krisder

New member
Bez reklam
Nie ma potrzeby resetowania ampli. Najlepiej przeprowadź na nowo kalibrację systemu nie zapominając o odpowiednim ustawieniu głośników w menu. Nie posiadasz (niestety) suba i musisz to uwzględnić w ustawieniach przed kalibracją. Rolę suba przejmują fronty, które musisz ustawić na full. Po kalibracji masz możliwość ręcznej korekty np. odcięcia częstotliwości lub dynamiki. Jest to opisane dokładnie w instrukcji a opisanie wszystkiego krok po kroku na forum jest dość kłopotliwe.
 

pkomp

New member
ta zapomniałem wziąść ze sklepu...dziwne skoro jest w kartonie zaklejona w torebce......korzystaj z angielskiej
 
Do góry