Onkyo TX-SR608 + Jamo S 608 HCS3

ferkus

New member
Witam.
przymierzam się do zakupu w/w zestawu. szczerze to patrząc na specyfikację trudno mi coś wywnioskować (nie znam się). zestaw wykorzystywany będzie głównie do n-ki i ps3 (gry + blue-ray). pokój 16 m2. specjalnym audiofilem nie jestem, więc nie chce się "napinać" na jakieś duże koszty (do 3500 zł). czy w tej kwocie są jakieś ciekawsze propozycje? (szczególnie chodzi mi o głośniki)
 
Ostatnia edycja:

marcinoko

New member
Witam,

W Piątek stałem się posiadaczem tego zestawu Onkyo 608 + Jamo 608 + Sub Jamo 200 + przewody głośnikowe Profigold 2x 4mm2 na Fronty, 2x2,5mm2 Centralny i 2x1,5mm2 na Tyły.
Sub i Ampli spięte kablem sygnałowym Profigold proa 4103. TV (v1.4), PS3 , Bluray i Lapek Spięte wszystko po HDMI. Pokój to 20m2 w kwadracie. Po konsultacji w sklepie i odsłuchu w domu, Sub wymieniany na Jamo 250.

Co do tego zestawu to jestem zadowolony nic sie nie gryzie wszystkie urządzenia widzą ampli bez zgrzytów i bardzo fajnie ze sobą współpracują. Ja osobiście po odpaleniu PS3 stwierdziłem że wszystkie posiadane tytuły przechodzę na nowo:D.Klimat DEAD SPACE... Co do Muzyki to jeszcze nie sprawdzałem... Ale jeśli chodzi o kino to naprawdę powinno Ci się Spodobać.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Łukaszb79

New member
witam
też zamierzam zakupić ten zestaw tzn. Jamo 608 + sub 250 + własnie Onkyo TX-SR 608 lub H/K AVR 260
byłem nastawiony na H/K ale podobno w kinie nie jest za specyjalny natomiast w muzyce rewelacja
a jak się ma Onkyo do muzyki?? w kinie podobno wymiata
i mam dylemat co wybrać?
 

LUPO78

Banned
witam
też zamierzam zakupić ten zestaw tzn. Jamo 608 + sub 250 + własnie Onkyo TX-SR 608 lub H/K AVR 260
byłem nastawiony na H/K ale podobno w kinie nie jest za specyjalny natomiast w muzyce rewelacja
a jak się ma Onkyo do muzyki?? w kinie podobno wymiata
i mam dylemat co wybrać?
w stereo trochę słabiej lepiej wypada HK,ale się nie zawiedziesz na Onkyo
 

Łukaszb79

New member
onkyo widze jednak zbiera dobre opinie, wcześniej byłem przekonany do harmana, a tu onkyo ni z tego ni z owego się pojawiło
ech ciężki wybór
 

Łukaszb79

New member
a może jest ktoś na forum kto jest w posiadaniu właśnie H/K AVR 260 + Jamo 608 + sub 250, chętnie wysłucham opinii o tej właśnie konfiguracji
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Harman w kinie nie za specjalny?Nie wiem gdzie się naczytałeś takich rewelacji a radzę je zweryfikować.Harman AVR255 w niczym nie ustępuje 608 Onkyo,gra inaczej i tyle a czy lepiej czy gorzej to już kwestia gustu.
 

Łukaszb79

New member
znaczy się przeczytałem gdzieś że do Jamo dużo lepsze jest onkyo TX-SR 608 natomiast H/K AVR 260 nie pasuje to tego zestawu. Jak pisałem wcześniej byłem zdecydowany na harmana tlko poczytałem że niby do tych Jamo onkyo lepsze
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Tu nic nie doradzę bo tego modelu kolumn nie słyszałem ale 606 tak i mnie one nie powaliły chociaż do kina za taka cenę to stykną na pewno.Ty chcesz 3500zł na głośniki 5.1 wydać?
 

Łukaszb79

New member
planuje zakup jamo 606 lub 608 obie wersjer z subem
muza/kino 60/40
mam propozycje ceny tych głośników dużo niżsą niż 3,5k
a według Ciebie nie warte są tych pieniędzy??
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Napisałeś ze chcesz kupić za 3500 ale nie wiem czy tylko kolumny czy i amplituner w tej sumie ma się zmieścić.Co do kolumn to kwestia gustu:)
 

ferkus

New member
za całość. chcę po prostu coś lepszego od zwykłego kina domowego.
a czym się róźnią Jamo S 606 od Jamo S 608 oprócz ceny, chyba tylko mocą?
 

frog32

New member
różnica miedzy 606 a 608 jest taka, jakbyś słuchał kogoś grającego na gitarze akustycznej za 200 i potem tego samego grajka grającego ten sam utwór na gitarze akustycznej za 1200 zł. Jeśli znasz temat to i czujesz różnicę. Jeśli nie ... cóż różnica jest znaczna, i to nie jest tylko kwestia mocy, wyglądu, rozmiaru, wagi, ilości głośników, szerszego pasma przenoszenia ... to wypadkowa wielu czynników za którą warto dać te 300 zł więcej. Możesz nie usłyszeć różnicy dźwięku między amplitunerami, ale gwarantuję Ci, że usłyszysz zdecydowaną różnicę między 606, a 608.
Słuchałem, wiem co piszę.
Można grać świetnie na komplecie garnków, ale można to samo zagrać piękniej na perkusji i taka jest między nimi różnica.
 

lkeda

New member
różnica miedzy 606 a 608 jest taka, jakbyś słuchał kogoś grającego na gitarze akustycznej za 200 i potem tego samego grajka grającego ten sam utwór na gitarze akustycznej za 1200 zł. Jeśli znasz temat to i czujesz różnicę. Jeśli nie ... cóż różnica jest znaczna, i to nie jest tylko kwestia mocy, wyglądu, rozmiaru, wagi, ilości głośników, szerszego pasma przenoszenia ... to wypadkowa wielu czynników za którą warto dać te 300 zł więcej. Możesz nie usłyszeć różnicy dźwięku między amplitunerami, ale gwarantuję Ci, że usłyszysz zdecydowaną różnicę między 606, a 608.
Słuchałem, wiem co piszę.
Można grać świetnie na komplecie garnków, ale można to samo zagrać piękniej na perkusji i taka jest między nimi różnica.

no i takei opisnie czyta sie z przyjemnoscia...
banalne porownanie a jakze trafne...

wlasnie tez stoje przed dylematem:
potrzebuje amplituner (najpierw mysklalem o AVR255a teraz chyba bardziej sie sklaniam do ONKYO 608)
wczoraj sluchalem (podpiete pod jakis wypasny wzmacniacz stereo)
- Misiony 34 : bardzo fajny bas, mozna powiedziec gleboki, taki "przedluzany" zatem jak puscilem soundtrack Requiem For A dream to mi buty spadly. lecz jak sluchalismy z zona Kate Melua, czli cos z vocalem to tak jakos malo szczegolow sie wydawalo
- Kefy C7 : tutaj kawalki Kate byly extra... po rpostu rewelacja, natomiast soundtrack troche gorzej slabszy bas..
w poniedzialek mam zamiar posluchac tych Jamo ale po twoim opisie wystartuje od 608...

dzieki
 

bananek

New member
pytanie od laika - przy zakupie kabli do tego zestawu wtyki muszą być zamocowane tylko po stronie podłączonej do ampli, w same głośniki kable mocuje się w zatrzaski :niewiem: ? czy też są jakieś normalne wejścia i potrzebne są jacki? Pytam, bo nie mogę nigdzie znaleźć zdjęć tych kolumn od tyłu
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witam! Ja posiadam zestaw HK avr255 z Jamo s608 i sub250 i jestem z niego bardzo zadowolony! Za te pieniądze to naprawdę dobre kolumny. Mogę je polecić z czystym sumieniem, oczywiście każdy ma inne oczekiwania więc zawsze lepiej odsłuchać przed zakupem.

Pozdro!
 
Do góry