onkyo tx-sr608 a połączenie komputerem

s4v4g3

New member
Witam,
mam nadzieje, że nie powtórze tematu.
Przymierzam się do zakupu ww amplitunerka + quadrale 5000 (pok. 18mkw). Niestety komputer PC, do którego chciałbym podłączyć również amplituner będzie w innym pokoju (max 6 metrów). Pytanie - czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?:)
Dodam, że TV też będzie do niego podłączony.
Chciałbym puszczać muzę/filmy z kompa...
W onkyo jest wejście PC in, ale czy takie kable istnieją długie?;/
Do tego jak jest z jakością - ktoś ma tak podłączone?

Dzięki za info.
 

fingerr

New member
Witam,

rozumiem że chcesz podłączyć przez HDMI...

Podłączasz do któregokolwiek wejścia HDMI. Taka długość kabla nie powinna wpłynąć na jakość (na forach mają i po 10 metrów).
Jeśli masz TV samsunga (dla LG jest podobnie bo u znajomka był ten sam problem z 1920x1080), to wejściu HDMI, do którego połączysz Onkyo musisz przypisać opis/nazwę tak jak w poniższym poście:
http://www.hdtv.com.pl/forum/630585-post4.html
bo inaczej na 99,99% będziesz miał obraz, który przeważnie nie mieści się na ekranie a jego jakość pozostawia wiele do życzenia.

p.s.
jeśli będziesz miał film/koncert ze ścieżką zakodowaną w DD/DTS to najlepiej do odtwarzania użyć Media Player Classic i w opcjach ffdshow Audio Decoder w sekcji "Output"->"Pass-trough" zaznaczyć wszystkie formaty, wtedy dekodowaniem ścieżek zajmie się Onkyo a nie komp.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rumburak80

New member
Bez reklam
Kolega pyta o wejscie PC.Kable takie długie istnieją ale im dłuższe tym gorzej z powodu zakłóceń jakie przenosi to łacze.Jakość wejścia pc w 608 jest kiepska i to bardzo można traktować je raczej jako ciekawostkę.Lepiej dać bezpośrednio obraz na tv a tylko dzwięk do amplitunera.Sam tak robiłem z 608 bo mam lapka bez hdmi.Jeżeli własnie z tego powodu że ma wejscie pc chcesz 608 to nie warto.No chyba że masz bardzo małe wymagania co do jakosci obrazu.Najlepiej podłaczyć po hdmi tak jak pisze kolega wyzej ale nie kazdy ma pc z tym złączem.Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

fingerr

New member
@Rumburak80
No tak, człowiek się przyzwyczaił do HDMI i takie tego skutki ... :)

Jeśli PC ma wyjście DVI, to podłącz przez przelotkę/kabel DVI->HDMI (DVI=tylko wizja, HDMI=wizja+dzwięk po jednym kablu).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lkeda

New member
witam,
wiem głupie pytanie, lecz nie chciałbym niepotrzebnie kupować kabla
chciałbym się upewnić, że wystarczy podłączyć amplituner z PC (złącze HDMI ) poprzez HDMI i będzie działał dźwięk i obraz puszczane z kompa?

dzieki z info
 
Do góry