Onkyo TX-SR607 vs TX-NR906 Klipsch F3

panicz1987

New member
Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum także proszę o wyrozumiałość :)
Obecnie posiadam amplituner Onkyo SR607 + Klipsch F3+C2+B2+sub12. Pokój ma około 25m2. Użytkowanie 40% muzyka i 60% KD. Muzyka hip hop, techno. Od dłuższego czasu myślę nad wymiana amplitunera na model NR906 i moje pytanie brzmi czy warto? Mam wrażenie, że mój obecny amplituner jest trochę za słaby do F3 tym bardziej, że w niedalekiej przyszłości zamierzam zmienić te kolumny na RF82+RC62+RS62. Zastanawiałem się również nad przesiadką na HK jakiegoś z preampem i dokupienie wzmacniacza stereo bodajże HK980. Jakie rozwiązanie waszym zanie będzie najodpowiedniejsze? Z góry dziękuje za wszelkie sugestie :)
 

viera

New member
onkyo 607 ,a moze co inne

Nie ma potrzeby abyś zmieniał amplituner na inny model ,takie zapytanie mam do ciebie,czy nie lepiej by było abyś używał dobrego amplitunera stereo nie koniecznie te nowe wynalazki ,względnie jeszcze wzmacniacz lampowy i tuner analogowy na pewno lepsze brzmienie uzyskał byś z głośników..sprawdzone
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Onkyo 906 to bdb. ampli i klasą/mocą/dźwiękiem nie ma co nawet porównywać do 606. Musisz poczytać czy 906 nie ma przypadkiem też pre-out więc z podłączeniem zmaka nie miałbyś problemów. To już jest starszy ampli więc pewnie ma HDMI 1.3 , ale nie wiem czy będzie ci w przyszłości zależało na 3D? Druga opcja też jest niezła i warta uwagi.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Musisz poczytać czy 906 nie ma przypadkiem też pre-out więc z podłączeniem zmaka nie miałbyś problemów. To już jest starszy ampli więc pewnie ma HDMI 1.3 , ale nie wiem czy będzie ci w przyszłości zależało na 3D? Druga opcja też jest niezła i warta uwagi.

Potwierdzam ma pre-out, sam amplituner gra bardzo dobrze w stereo, kino również bez zarzutu duża moc nowe codeki. Jeśli amplituner ma być nowy weź jeszcze pod uwagę Marantza SR 6006 w pełni wyposażony ampli również gra świetnie w stereo jak na amplituner i jest świeższy. Obecna cena jest bardzo dobra cena/jakość
 

panicz1987

New member
Dzięki za konkretne odpowiedzi :) na 3D mi kompletnie nie zależy. Więc zacznę się rozglądać za 906-tką. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie blu ray. Obecnie posiadam LG BD390 i zastanawiam się również nad wymianą na BD-SP807/808. Czy ma to sens?
 
Do góry