Onkyo TX-SR607, Denon AVR1910 czy PIONEER VSX-919

ryuuza

New member
ja mam SR-607 od 2 tyg prawie i tak:

plusy:
-swietnie gra
-bardzo duzo opcji trybow puszczania dzwieku (dla wszystkich wariantow glosnikowych od mono przez DTS dla 2 glosnikow az po 7.1)
-4 wejscia hdmi + 4 cyfrowe audio - i kazde mozna przypisac do kazdego a nie na sztywno, po nazwie
-programowalny pilot
-skalowanie (chociaz nie uzywam)

minusy:
-bardzo sie grzeje na gorze
-dosc niewygodny montaz grubszych kabli
-czasem gubi obraz przez hdmi - jesli sie za duzo naraz poklika i trzeba wtedy wyl/wl i zrodlo i ampli i wszystko smiga :)

generalnie - za ta cene najlepsz co mozna znalesc (moim zdaniem)

a co do 3 letniej gwarancji - chcialem poczatkowo kupic go w sklepie redcoon ale osroznie zadzwonilem sie wypytac o ta gwarancje. i dowiedzialem sie, ze nie sa w stanie zagwarantowac, ze konkretny egzemplarz bedzie od EIC i bedzie mial gwarancje w ONKYO Polska tylko oni sa wtedy gwarantem, odsylasz do nich a oni naprawiaja. albo naprawia pan Zdzicho z servisu AGDRTV w piwnicy ich siedziby. nie wiadomo :)

takze moim zdaniem warto chociazby po to dolozyc te 200 zl. a do tego jak za darmo mozna rozszerzyc na 3 lata to juz w ogole koniec tematu jak dla mnie
 
Ostatnia edycja:

Krzysztof Jerzy

New member
Opowiem swój przykład
na początku chciałem kupić HK 155 bo skusiła mnie dobra cena(1200zł)
poźniej czytałem testy porównania m.in ten temat zamówiłem Denona AVR 1910 za ~1400 zł
po dniu od zamówienia dostałem maila że bedzie za 3 tygodnie :xok.poczekam...
...Czekałem...po 3 tygodniach dzwonie do sklepu a facet mi na to ze mam jeszcze czekać max miesiac:cry:anulowałem zakup
Po opiniach użytkowników tego forum wziołem się w garsc i zamowiłem Onkyosia 607 dostałem oczywiscie 30 dniu na testy i 5 letnią gwarancję ;-)

Ampli gra sobie od tygodnia z kolumnami mission i nie wyobrażam sobie innego zestawu jak na tą chwilę (nie sprawdziłem jeszcze upskalowania (ale na tym mi nie zależy) i interfejsu graficznego )

plusy:
-5 HDMI z tyłu i 1 z przodu czyli aż 6 wejść i jedno wyjście
-łatwa obsługa
-moim zdaniem kalibracja Audissey jest dobra
-jak ogladam satelite z dekodera Ferguson na reklamach nie robi mi się głośniej:D
-przód nie jest plastikowy tak jak Pioneer i Denon co mnie bardzo cieszy, zrobiony z aluminium
-cieszą mnie dekodery HD w przyszłosci filmy na niebieskich płytach i PS3
- 7.1
-music optimizer który można wykorzystać do mp3
-mnóstwo formatów muzycznych (Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio, Dolby ProLogic II, Dolby ProLogic IIx, Dolby ProLogic IIz, Dolby Digital, Dolby Digital EX, DTS, DTS Neo:6, DTS 96/24, DTS ES Discrete, DTS ES Matrix 6.1, DTS-HD Express, DTS-Surround Sensation.)

minusy:
- trzeba by zakupić wtyki bananowe(montaż kabli do amplitunera)

na razie to tyle mogę napisać ;)
 

mataman

New member
Bez reklam
W tej cenie poprostu NIE MA lepszego amplitunera. Mnie czeka jeszcze wymiana kolumn (sub zostaje bo jest świetny) I bedzie szał totalny. To moje drugie onkyo i po odsłuchach innych denon, yamaha i pioeneer stwierdzam że jakbym miał wymienic to tylko na HK.
 

tomex

New member
A yamacha vs-x765 nie lepsza....na pewno plus za ładniejszy wygląd 9subiektywnie) można ją dostać za 2 tyś z gwar. na 3 lata...
 

prez8s

New member
A jak jest z basem w 607 ?? Jakiś czas temu odsłuchiwałem w sklepie 606 i bas był taki sobie, taki jakby kartonowy, mało głęboki, mocny ale ale bez głębi, trzeba było podbijac na max korektorem i włączyć dodatkowe podbicie, żeby jako tako grało. Obecnie mam w domu stary już Sony str-db1070 i tutaj mam przy odpowiednim ustawieniu bas bardzo głęboki i masywny, przy kolumnach Jamo e550 spokojnie bez włączonego subwoofera rozsadza mi pokój, chciałbym coś nowszego co zagra nie gorzej niż ten sony i zastanawiam się nad tym onkyo 607. Wiem jedno że onkyo 506 to totalna brzmieniowa porażka była w porównaniu do 606, bo sprawdzałem nausznie, więc jakiś skok jakościowy tutaj był, a ciekaw jestem jak wyglada skok 606 na 607 ???
 
Ostatnia edycja:

HILUX

New member
na jakich kolumnach słuchałeś tamtego onkyo i w jakim pomieszczeniu ??

z jakim amplitunerem porównywałeś na tych samych utworach i tych samych kolumnach w tym sklepie ??? Bo na jakiejś podstawie musiałeś ocenić amplituner.

dlaczego porównujesz sony z pewnie innymi kolumnami w zupełnie innych warunkach odsłuchowych do tamtego onkyo ??? :shock: w jaki sposób byleś w stanie to porównać ?
 

boby7

Member
odsłuchiwałem w sklepie 606 i bas był taki sobie, taki jakby kartonowy, mało głęboki...
Taki tekst nasuwa mi pytanie. Czy dzisiejsze amplitunery są aż tak, przepraszam za wyrażenie "audiofilskie", że rzeczywiście znacząco się różnią charakterystyką dźwięku?
W czasach gdy kupowałem mój STR-DB940, to wybrałem go tylko dlatego, że był świetny w konfiguracji. Porównywałem go z innymi ampli i wyraźnych różnic nie było słychać. Co innego zestawy głośnikowe. Tu różnice były ogromne.
Ponawiam pytanie. Czy teraz specjalnie odchodzi się w amplitunerach od "idei" charakterystyki liniowej?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Może moja wypowiedź nie wniesie zbyt dużo, bo z ampli w temacie słuchałem tylko 919-tki. Ale muszę przyznać, że gra super. Słuchałem go w porównaniu do HK255 i jak dla mnie odsłuch wypadł na korzyść Pioneera. Głównie z powodu przeciągania basu przez HK, co generowało sporo niezbyt sympatycznych dudnień. Może i HK ma potencjał basowy, ale mi się bardziej podobał krótszy bas Pionka. Pozostałe elementy muzyczne jak na moje ucho bardzo zbliżone- miękko i ładnie, dobra dynamika, fajne średnie i neutralna góra.

Także nie olewajcie Pioneera 919, bo to super amplituner (i do tego stosunkowo tani- podobnie jak Onkyo 607-ka).
 

arturnafciarz

New member
pionek też ampli

Popieram goryllę. Wczoraj wymieniłem Pioneera 916 na 919. Mając budżet 2 tys. udało mi się zawęzić wybór do HK 255 i rzeczonej 919. Z miesiąc się męczyłem i mimo szczerych chęci nie dostrzegłem wyższości HK. Pionek zmienił się na lepsze (na razie katowałem go tylko jeden wieczór) zarówno pod względem dźwięku jak i obsługi. Mając trochę doświadczenia w kupowaniu sprzętu (nie mam już osiemnastu lat) odnoszę wrażenie, że nabywanie tańszego, bez oficjalnej gwarancji wiąże się często z ryzykiem zakupienia czegoś co z trudem przeszło końcową kontrolę jakości.
 

ryba229

New member
Pytanie do posiadaczy Pioneera 919 - wszystkim sie wylacza przy glosniejszym sluchaniu? Posiadam akurat Jamo s718 ktore sa mocniejsze od s606 takze chcialbym sie upewnic przed zakupem ze ampli to pociagnie bez zadnych zgrzytow:)
 

pkomp

New member
tylko 6?onkyo smiga bez kłopotu z 4 omowymi a takie sa dość popularne....tylko ten wygląd no ale jednak to gra i moc ma :)
 
Do góry