Onkyo TX-SR607 a sterowanie obrazem TV

Pener7

New member
Witam,
Mam pytanie - na pilocie do tego wzmacniacza jest przycisk "video" i z instrukcji wynika ze moge z pilota sterowac wyjscismi HDMI (rozdzielczosciami) aby odbiornik Av dokonywal konwersji rozdzielczosci. Mam TV Sharp Aquos 700LED podpiety po HDMI. Full HD. tak ze obsluguje raczej wiekszosc rozdzielczosci. Po nacisnieciu tego przycisku na pilocie wyswietla sie komunikat na wyswietlaczu wzmacniacza - "not available" - czyli - nie dostepne. O co kaman? Kiedy mogę tego uzywac? czy sluzy to do sterowania rozdzielczosciami podpietego TV?
A moze ten modul we wzmacniaczu nie dziala? Nadmienie ze po uderzeniu pioruna (jakis miesiac temu) serwis wymienil mi kilka modulow we wzmacniaczu bo byly spalone.... czy to tez nie dziala bo jest uszkodzone a serwis nie wykryl usterki? czy to normalne - not available...?
Z gory dziekuje za pomoc
Robert
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam
To może ja podepnę się pod temat ale troche z innej beczki. Zastanawia mnie podłączenie odtwarzacza BD. Posiadam amplituner Onkyo 608. I teraz tak:
1. Czy aby odbierać format np DTS HD master musze podłączyć BD z ampli kablem HDMI czy mogę optykiem?
2. Nigdy nie byłem zwolennikiem puszczania obrazu przez amplituner dlatego pytanie czy moge połączyć BD - TV - kablem HDMI
BD - AV - kablem HDMI (DTS, DD, DD HD itp)
AV - TV - kablem hdmi (menu ekranowe amplitunera)
Tylko w tym przypadku czy obraz nie bedzie mi szedł zarówno bezpośrednio na tv oraz przez amplituner na tv( w tym av jest taka opcja)
Zależało by mi zeby obraz i dźwięk szedł bezposrednio na tv w razie gdybym nie chciał właczac amplitunera za każdym razem jak bede oglądał film ,a z ampli jakbym miał ochote tylko dźwięk

Z góry dzięki za porady
 
Ostatnia edycja:
Do góry