Onkyo tx-sr606 + AV701 z SW550 jak to będzie brzmieć?

maxthebest

New member
po całotygodniowym studiowaniu forum zamówiłem Onkyo 606-tkę..Do kompletu będę miał na razie "w spadku" po Kodzie zestaw jak w temacie...Powiedzcie mi, jak to będzie chodzić?? Sygnał z PS3 (gry + filmy z bd), dekodera kablówki z HD, no i nieco muzy z CD...Czy nieuchronnie czeka mnie jeszcze kupno głośników, czy na razie do filmów w 5.1 i muzy to starczy??
I jeszcze jedno ważne pytanie: pok. ma 20 m.kw w prostokącie, z wyciętym jednym narożnikiem na schody kręcone w dół..Przed remontem - w niewiedzy pewnie yprowadziłem kable pod fronty i tyły w naroznikach..Tyły wiszą, a z frontów tylko jeden stoi, bo drugi..nie ma gdzie ;)...czy fronty dostawić przy tv???

nikt mi nie pomoże?? :(..to wazne, bo Onkyo przyszlo i wygląda grożnie przy tych moich nie za wysokich frontach...wszyscy tu pisza o yamo, jbl..a ja mam juz tyły powieszone i nie wiem, jak to wszystko będzie razem chodzić i czy nie będe zmuszony i kolumn wymienić...Raz jeszcze prosze o podpowiedź, bo przecież znacie się na rzeczy....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaroslawp

New member
Nie jestem specem w tej dziedzinie. Mogę jedynie podpowiedzieć, że mam taki apmli podłączony do jeszcze mniejszych kolumienek HTS11. I jest oki.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Muzyka będzie brzmiała, że tak się eufemistycznie wyrażę, raczej przeciętnie, film ujdzie, ale sprzedawać te kolumny ze stratą i kupować coś znacznie droższego nie bardzo ma sens.
Co do głośników: do KD fronty muszą być z przodu obok tv delikatnie powyżej Twoich uszu (chodzi o głośniki wysokotonowe, bo te są mocno kierunkowe), center lekko nad tv skierowany w stronę głowy słuchającego (może być pod, jak jest dobrze ustawiony), satelitki po bokach lekko nad głową) - takie ustawienie u mnie dawało najlepsze poczucie przestrzeni.
Do muzyki (stereo) fronty trzeba ustawić w takiej odległości od siebie, by była dobra przestrzeń (ani za blisko, ani za daleko, bo nic z tego nie będzie). W takim pokoju ok 2-3 metry od siebie (nawet 20cm ma znaczenie).
 

maxthebest

New member
dzk serdeczne..no nie pocieszyłes mnie..na Kodzie DRA-660 kino chodziło bdb, nie jestem audiofilem, mnie wystarczało..Powiedz mi jeszcze, jesli chciałbym mieć7.1, co oferuje w jakości HD to Onkyo, powinienem dostawić jeszcze dwa głośniki..z boku? z tyłu?..i jakie??
 
Do góry