Onkyo TX-SR605 zagra lepiej z JBL ES90

experty

New member
Witam.

Też mam do Ciebie sprawę blackninja.

Niedługo będę kupował KD. Co do ampli myślałem właśnie nad TX-SR605. Jakie kolumny byś do tego zaproponował? Interesuje mnie JBL.

Powierzchnia ok 12m2 (3mx4m). Nie mam pojęcia, który zestaw wybrać.

Droższa wersja: (jeszcze nie wiem czy mnie na nią stać;)) to JBL ES 80 + ES 10 + ES 25C + ES 150P.

Tańsza to: JBL E 80 + E 25 + E 20(może 30) + E 150. (prawdopodobnie to zakupie ze względu na cenę).

Co myślisz o tych zestawach? Może jednak inny amplituner? I ostatecznie jaką cenę byś zaproponował za ampli. + głośniki bez dvd ;).

Pozdrawiam serdecznie!
 

PLuszcz

New member
experty napisał:
Witam.

Też mam do Ciebie sprawę blackninja.

Niedługo będę kupował KD. Co do ampli myślałem właśnie nad TX-SR605. Jakie kolumny byś do tego zaproponował? Interesuje mnie JBL.

Powierzchnia ok 12m2 (3mx4m). Nie mam pojęcia, który zestaw wybrać.

Droższa wersja: (jeszcze nie wiem czy mnie na nią stać;)) to JBL ES 80 + ES 10 + ES 25C + ES 150P.

Tańsza to: JBL E 80 + E 25 + E 20(może 30) + E 150. (prawdopodobnie to zakupie ze względu na cenę).

Co myślisz o tych zestawach? Może jednak inny amplituner? I ostatecznie jaką cenę byś zaproponował za ampli. + głośniki bez dvd ;).

Pozdrawiam serdecznie!

Dołaczam się do pytania. Czytałem że JAMO S606 dobrze sobie radzą ale może jest tańsza opcja?? A co z np. Ferguson XL 900?

PLuszcz
 

experty

New member
Ja jeszcze dodam takie pytanie ;).

Mieszkam w bloku (konstrukcja płytowa) i tak na szczęście na parterze. Czy było by wskazane wyłożenie pokoju pianką akustyczną? Chciałbym w pełni wykorzystywać potencjał jaki drzemie w KD, ale jednocześnie nie chce, żeby sąsiadka z pierwszego piętra podskakiwała mi od wibracji ;). No i dźwięk byłby chyba lepszy tak?

Pozdrawiam!
 

PLuszcz

New member
Pokój 25m2. Zastanawiam się po prostu czy 600zł różnicy miedzy QQ500 a S606 ma uzasadnienie?
Dziś mam Tonsil Scherza 200 grają z SONY jak w stopce i szczerze mówiąc jest słabo (sobrany syczą a bas trochę dudni). Czy to bardziej wina Amplitunera szy charakterystyki tych głośników?
 

experty

New member
blackninja napisał:
Duży masz pokój?
W poprzednich postach opisałem moje warunki mieszkaniowe oraz zestawy jakie planuje zakupić + pytanie do Ciebie skierowane :). Dodam, że skłaniam się coraz bardziej do JBL ES tylko musiałbym troche dłużej poczekać. No chyba, że zaproponujesz rewelacyjną cene :D:D:D

Pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

experty

New member
blackninja napisał:
Kupisz najpierw fronty później tylne i centralny, a na końcu Sub :) i będzie miodzio.

Byłem wczoraj w Media. Poprosiłem o odsłuch zestawu JBL E oraz ES. No jest różnica ;). Raczej sobie tego nie wmawiałem bo od razu zauważyłem, iż w ES dzwięk jest naturalny jakby pochodził z oryginalnego źródła. E brzmiało oczywiście też bardzo dobrze, ale ... po prostu było słyszalne, że dźwięk pochodzi z drewnianego pudła, nie był taki ostry jak to miało miejsce w E.

blackninja=>
Mam 2 pokoje w domu, jeden ok 12 m drugi ok 20 m. Jakie zestawy JBL byś mi polecił jeżeli chodzi o wielkość kolumn do tych pokoi? Sprzedawca w media powiedział, że 12m to mała powierzchnia i wskazał mi tam jako fronty E30:hmm:. To ciekawe co miałbym mieć jako resztę. Powiedział, że większych głośników nie da się słuchać cicho, bo musi być podana odpowiednio duża moc, aby to dobrze brzmiało...
W sumie przetestowałem wczoraj moją wieże sony (jej moc to jakies 2x130w oczywiście RMS) no i było baardzo głośno jak na taki sprzęt. Chciałbym mieć porządne kino z frontami minimum 80 ;). Czy da się tego słuchać na takich powierzchniach?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W tym wiekszym mozna poszalec i wstawic ES80+ES25C+ES20+ES150P, do mniejszego będzie za duży, na maksa wciśniesz tam JBL Balboa 5,1 jak chcesz koniecznie podłogówki. Oczywiście można też E30+EC25+E10+E150.
 
Do góry