ONKYO TX-SR605 z SONY Oled 65AG9

Rodrik_AR

New member
Witam,
Niebawem stanę się posiadaczem TV Oled Sony 65AG9 i chcę go podłączyć do mojego obecnego zestawu kina domowego ONKYO TX-SR605 + Jamo 606 + Sub Jamo. Chcę też podpiąć do wejścia HDMI w telewizorze Apple TV4k i następnie wyjściem HDMI z telewizora podpiąć go do wejścia HDMI w ONKYO
Pytanie czy da się te połączenia zrealizować z tym amplitunerem aby wszystko dobrze działało?
Apple TV4k nie posiada wyjścia optycznego. Posiada tylko jedno HDMI

Pozdrawiam
 

DarkMag

New member
W tym ampli masz HDMI 1.3 czyli bez kanału zwrotnego.
Ale jak wszystko podepniesz pod TV i TV po HDMI do ampli to będzie działać.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak w tym ampli masz HDMI 1.3 czyli bez kanału zwrotnego.
To jak wszystko podepniesz pod ampli i TV po HDMI do ampli to będzie działać.
 

DarkMag

New member
Ja miałem jednak wersję TX-SR506. I teraz cały czas myślałem dlaczego ja oprócz HDMI miałem puszczony optyk albo coax z każdego urządzenia.
Nie wiem jak 605 ale w 506 po HDMI dźwięk był max w stereo.
Ale jak podepniesz Apple pod TV i od TV HDMI i optyk to będzie działać.
Nie wiem jak ma 605 z dźwiękiem po HDMI.
Pozdrawiam
 

Rodrik_AR

New member
Dzięki DarkMag, spróbuję podłączyć z optykiem. Tylko pytanie: HDMI od TV do ampli wprowadzam w gniazdo in? Optyk będzie w swoim gnieździe, a przecież pod dowolnym batonem z grupy INPUT SELECTOR (np: CBL/SAT) na pilocie ampli możne wybrać w ustawieniach tylko jeden rodzaj połączenia, HDMI lub optyk?
 
Ostatnia edycja:

DarkMag

New member
Poszukaj w necie czy 605 ma tak samo jak 506, że po HDMI jest max stereo.
Jest no nowszy model i może jest inaczej.
Jak miałem stary TV to nawet specjalnie kupiłem ps4 Pro bo ma optyka (zwykłe nie ma). W nowym już inaczej to działało (Samsung) bo podłączyłem wszystko pod Huba Tv i puściłem dźwięk na ampli z TV po optyku. Wtedy nie wybierałem sprzętu typu cbl/sat, DVD itp. z pilota ampli tylko z pilota TV konkretne HDMI a dźwięk i tak szedł na ampli po optyku bo tak miałem wybrane w opcjach TV.

Sam znalazłem: "W odróżnieniu od testowanego przez nas wcześniej TX-SR505E w tym modelu złącza te umożliwiają przesyłanie jednym kablem obrazu ze zwiększoną paletą barw o rozdzielczości do 1080p i dźwięku wielokanałowego."

Także wszystko będzie działać po samym HDMI.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Nie baw się żadnymi HDMI. Podłącz optykiem i będzie wszystko śmigać. W Twoim amplitunerze i tak nie ma kodeków Dolby Atmos, itp. więc do 5.1, optyk w zupełności wystarczy.
 

Rodrik_AR

New member
Odstawiłem HDMI, podłączyłem optykiem i wszystko działa. :) Obsługuje nawet DTS po tym optyku więc jestem zadowolony.
Bardzo dziękuję za pomoc.
 
Do góry