Onkyo TX-SR578 + Nka a regulacja glosnosci

narwus

New member
Onkyo TX-SR578 + Nka a regulacja glosnosci i slaby obraz

Witam

Zakupilem wlasnie ten amplituner i podlaczylem do niego PS3, dekoder Nki i TV... wszystkie polaczenia zrealizowane przez HDMI. Poki co mam jeden problem... nie potrafie ustawic ampli tak aby dzialalo sterowanie glosnoscia za pomoca pilota od Nki. Nie mam zajawki z ciaglego zmieniania trybow itp. w ampli, chcialbym go ustawic raz, ustawic mu odpowiednia glosnosc... a ewentualne jej zmiany dokonywac za pomoca pilota od Nki. Obecnie ciagle musze miec dwa piloty pod reka, co jest niepraktyczne.

Zauwazylem jeszcze cos... wczesniej PS3 oraz dekoder Nki do TV mialem podlaczone za pomoca switcha bo TV posiada tylko jedno wejscie HDMI, teraz za taki switch robi Onkyo... tyle ze obraz jest znaczaco gorszej jakosci, wystepuje smuzenie ktorego wczesniej, po podlaczeniu przez switch, nie bylo.

TV to Philips 29PT9521
Switch to byl jakis z allegro za okolo 70pln 3in+1out

Prosze o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

narwus

New member
cenna uwaga, pilot onkyo mozna zaprogramowac dla kilku urzadzen... z zaprogramowaniem dla TV Philipsa sobie poradzilem, ale z zaprogramowaniem dla Nki sobie nie radze... wie ktos jakiego kodu uzyc?

mimo to nie rozwiazuje to problemu bo zmiana glosnosci w dekoderze Nki nie wplywa na glosnosc sygnalu przekazywanego do ampli... obrazowo to kreseczek robi sie wiecej ale poziom dzwieku nie wzrasta ;)

co do jakosci obrazu to sobie poradzilem, kilka zmienionych ustawien w ampli i juz obraz jest ok
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
recorder n-ki wspolpracuje tylko z oryginalnym pilotem.
przy podlaczeniu optykiem regulacja poziomu glosnosci z pilota recordera dziala.
 

narwus

New member
dzieki mat74, zatem zaopatrze sie w optyka i zepne nim Nke i ampli

a tylko pytanko, czy w takiej konfiguracji ubedzie mi czegos w porownaniu do przesylu audio z Nki przez hdmi?
 

narwus

New member
optyk zakupiony i podlaczony do Nki i ampli do OPT1, przypisalem do HDMI3 gdzie podpieta jest Nka zlacze OPT1, nastepnie w ustawieniach Audio ustawilem Audio Selector na OPT i dzwiek idzie po optyku ale nadal regulacja glosnosci za pomoca pilota od Nki nie dziala :/
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie wiem co moze byc tego przyczyna ?! u mnie dziala glosnosc z pilota n-ki regulujac oczywiscie poziom sygnalu wychodzacego z recordera , nie wzmocnienie na amplitunerze.
 

narwus

New member
puszczajac audio zarowno po HDMI jak i po OPT regulacja dziala jedynie w ten sposob ze jezeli scisze calkowicie pilotem od Nki to audio zanika, ale wystarczy ze podglosnie o jedna kreske i sie pojawia ale na dalsze podglosnianie juz nie reaguje - poziom zostaje ten sam

W dekoderze Nki mam tylko jedno ustawienie dotyczace dzwieku tj Dolby Digital i mam je wlaczone. W ampli wydaje mi sie ze dobrze wszystko ustawilem. Ciekawostka...
 

MORALISTA

New member
kiki nagminnie łamie regulamin polecając moderatora blackninje ktory jest jego biznes-partnerem i we 2 naganiają naiwniaków. Właśnie po to zostało stworzone to forum.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
W przypadku ustawienia Dolby Digital "TAK" regulacja nie będzie działać, działa wyłącznie w trybie PCM 2.0. Ale nie uważam żeby to było jakieś bardzo uciązliwe, 90% programów i tak jest w stereo, a gdy znajdziemy konkretny film czy mecz w 5.1 to można w 3 sekundy przełączyć na tryb DD5.1 i już :>
 
Do góry