Onkyo tx-sr578 czy yamaha rx-v667

mistrzb

Member
Witam
Prosze mi podpowiedziec, ktory amplituner lepiej zagra z kolumnami jamo s608? Z czym najlepiej "pozenic" ten zestaw 5.0 bez subwoofera? A moze pioneer 920? Ograniczeniem dla mnie jest cena maks 2000 i wysokosc skrzynki, maks 16,5 cm. Prosze nie odpowiadac "idz i posluchaj", bo nie mam w zasadzie gdzie tego zrobic, MM, RTVEuro, Saturn maja jakies czesto dziwne zestawy, a do tego brak warunkow.
Dodam, ze czytam to forum juz dlugi czas i jestem troche zdziwiony faktem promowania wszedzie i zawsze onkyo. Czy rzeczywiscie amplitunery onkyo sa az takie dobre, bo na forach i w testach zagranicznych onkyo do czolowki nie nalezy. Takiego tutaj chwalonego tx-sr608 bije denon yamaha sony...
Pozdrawiam wszystkich forumowiczow, rowniez tych nieudzielajacych sie :D
 

mistrzb

Member
Widzisz, tu mam problem, bo moze i bym sie skusil, ale on jest dla mnie za wysoki, ma ponad 17 cm i nie zmiesci mi sie w szafce rtv. Dlatego wybralem modele onkyo niestety "nizsze" jakosciowo, ale tez nizsze (cm). Miesci mi sie onkyo 578/508, yamaha 667, pioneer 920, dlatego pytam o te modele, zazdroszczac wszystkim "nieograniczonym"
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Widzisz, tu mam problem, bo moze i bym sie skusil, ale on jest dla mnie za wysoki, ma ponad 17 cm i nie zmiesci mi sie w szafce rtv. Dlatego wybralem modele onkyo niestety "nizsze" jakosciowo, ale tez nizsze (cm). Miesci mi sie onkyo 578/508, yamaha 667, pioneer 920, dlatego pytam o te modele, zazdroszczac wszystkim "nieograniczonym"

Jak ci się będzie mieścił amplituner w szafce na styk to łatwo będzie go przegrzać.
 

edi730

New member
Pierdziel szafkę, przerób lub postaw obok. Ja myślałem podobnie co Ty tylko z głośnikami. Kupiłem do Eltax Liberty 3+ głośnik centralny od Paradigm Cinema bo inny nie wchodził w szafkę i teraz się tylko wkurzam bo grają każdy sobie. Zero zgrania w scenie.
 

mistrzb

Member
Niestety nie ma mozliwosci zmiany mebli, inne miejsce tez nie wchodzi w gre, weic musze wybrac tylko z tego co sie miesci :(
Dodatkowe pytanie, czy onkyo 578 (130 W/kanal przy 6 Om) uciagnie, wysteruje te niemale jamo s608 (6 Om / 150 W mocy ciaglej / 240W szczytowej)?
 

Cyborg65

New member
Witam

Czy słuchasz muzyki na tym sprzęcie?
Bo tu taka jakaś moda zanim się cokolwiek dowiedzą to Onkyo.
Jeśli chcesz posłuchać stereo to skreśl Onkyo kompletnie się nie nadaje w grę wchodzi H/K i Pioneer Marantz.
Do samego kina Onkyo owszem.
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mistrzb

Member
Generalnie zestaw bedzie uzywany do kina i muzyki stereo. Prawdopodobnie podlacze bi-amping, bo beda 2 zbedne kanaly :wink: Z porownania tych amplitunerow wynika ze sa to bardzo zblizone konstrukcje, moc taka sama, zasilacze podobne. Podsumuje, bo moze komus sie przyda:

cecha - Onkyo tx-sr578 & Yamaha rx-v667
-------------------------------------------------------
kanaly - 7.1 & 7.2
zasilacz - 450W & 400W
moc przy 6 Om - 130W/Ch & 130W/Ch
moc przy 8 Om FTC - 90W/Ch & 90W/Ch
Signal to Noise Ratio - 106 dB & 100 dB
HDMI In/Out 1.4v 3D - 5/1 & 6/1
Upscaling to 1080p - tak & tak
LFE to Front - tak & tak
Wymiary - 435 x 151.5 x 328.5 mm & 435 x 151 x 364 mm

Widac z porownania, ze sa to blizniacze konstrukcje, wiec "zachowanie" powinno byc bardzo podobne. Moze zna ktos jakies znaczace cechy rozniace te modele?
 
Ostatnia edycja:

atibor

New member
Onkyo ugotujesz. Ja go kupiłem miałem 3 cm nad nim, 6 otworów 3 cm z tyłu szafki i amp był BARDZO gorący ok. 45-50 stopni. Mam też Yamahe 385 (stero)z cd na górze, jest lekko ciepły oraz 465 z dvd na górze i też jest lekko ciepły.
Teraz zlikwidowałem półkę z dekoderem i jest nad nim ok. 13 cm. Jest teraz bardzo ciepły.

Poza tym Yamaha nie ma problemu z przepuszczaniem sygnału przez HDMI gdy jest na czuwaniu, w onkyo jest to beznadziejne.
Dźwiękowo są podobne (ample do kina) stara yamaha stereo gra o klasę lepiej.
Aby nie było porównywałem na głośnikach qq (musze sprawdzić model, nie pamiętam), tonsilach blusach 150 oraz tagach 606
 

Cyborg65

New member
Witam

Tak porównując dane do niczego nie dojdziesz daj se facet spokój.
Onkyo i Yamaha podaje je w identyczny sposób a jakakolwiek przewaga nad resztą jest iluzoryczna. Nie patrz na słupki posłuchaj i wybierz.
Fakt chowanie jakiegokolwiek ampa w ciasną przestrzeń to marny pomysł.
Onkyo do stereo ?
Dobrze sobie poczytaj nawet na tym forum
P:lol:zdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
atibor - mam 577 i się nie gotuje - sprzęt stoi na nim - po bokach ma tylko kolo 5 cm przerwy
problemów z przesyłaniem w standby nie mam żadnych - no może taki że nie mogę tego wyłączyć :)

mistrzb - biwiring sobie daruj - nie da kompletnie nic prócz spadku mocy i wzrostu temperatury - biwiring w takim sprzęcie to wogóle głupota....

cyborg jest różnica na plus - jak wszystkie 5 głośników zagra na full bandzie z basem - onkyo sobie poradzi - słabsze nie bo bas je zadusi
ale zdejmując bas na wszystkich głośnikach powiedzmy na 100Hz zyskujemy sporo mocy i zmniejszamy zniekształcenia bo bas pod względem wydajności jest bardzo obciążający
 

vandoom

New member
Wydaje mi się, że autorowi chodziło o podłączenie bi-amp - akurat mam 578 podłączone w ten sposób i w porównaniu do zwykłego podłączenia frontów, różnica jest ogromna na korzyść bi-amp. Kopa dostaje praktycznie całe pasmo, dynamika jest wyczuwalnie lepsza.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Cyborg65

New member
Witam

pkomp
Słuchasz na 5 głośnikach na full.
Nie rób sobie jaj, Onkyo nie ma żadnej przewagi mocy podaje pobór i ma tylko przewagę w cyferkach, parę razy była tu rozmowa na ten temat.
Pomijam jego dziwaczny dźwięk, są specjaliści co to im w stereo pasuje.
Chłopak chce używać ampka m/i do stereo.
Kupiłbyś to Onkyo do stereo?
Masz osobny sprzęt on jak widzisz nie planuje takiej zagrywki.
A ty nie daj się chłopie zwariować, jak sam zauważyłeś Onkyo to króluje tylko na tym forum.
P:lol:zdrawiam
 

Cyborg65

New member
Witam

On się zastanawiał i marzył mu się, ja nie marzę bo od dawna mam.
Wyciągnij wnioski samemu.
Każdy tam się może wpisać i podpisać jak chce.
Pier... oł gość głupotę i jeszcze się tym chwali :fool:
P:lol:zdrawiam
PS teraz jest i moja :grin:
 
Ostatnia edycja:
Do góry