ONKYO TX-SR508 - rozbieżnośc cen

Witam.
Planuję zakupic amplituner Onkyo tx-sr508, jednakże zauważyłem dziwną rozbieżnośc cen tego modelu. Oficjalna cena tego modelu to 1799 zł, a w niektórych sklepach internetowych i na allegro można spotkac ten model w cenie ok.1350 - 1400 zł.
Czy ktoś wie skąd ta rozbieżnośc cen ?
 

killpit

New member
Oczywiście 99% tych sklepów ma sprzęt z Niemiec co za tym idzie nie masz gw.polskiego dystrybutora który daje 3 lata.W przypadku kiedy coś się rąbnie to masakra bardzo często wymyślaja różne winy klienta itd... albo czekasz 2-3 miechy.Pogadaj z Blackninja może ma u siebie i zrobi ci dobrą cenkę.
 

Orion_pl

New member
Cena "oficjalna" jest ceną sugerowaną. Zapewne powodów jej publikacji jest kilka. Np: ujednolicenie cen dystrybutorów może wyeliminować wzajemną walkę cenową, windowanie ceny produktu może tworzyć otoczkę produktu "z wyższej półki". Natomiast na cenę ostateczną składają się takie czynniki jak ilość pośredników (oficjalni dystrybutorzy w kraju) czy wielkość zamówienia (możliwość negocjacji cen) dlatego duża hurtownia mająca własne "dojścia" może zaoferować lepszą cenę. Pozostaje kwestia gwarancji.

Kto lubi ryzyko może zaoszczędzić kilka groszy i poszukać produktów zakupionych za granicą (dużo tego jest na niemiecki ebay czy amazon.de ale również i na allegro) a kto jednak ceni pewność gwarancji niech zapyta sprzedawców działających na tym forum lub odwiedzi lokalnych sprzedawców.
 
Witam.
Skoro te tańsze pochodzą z Niemiec i ewentualnie mogą byc problemy z gwarancją to nasuwa się kolejne pytanie: Czy te modele się psują ???
Bo jeżeli są bezawaryjne to po co przepłacac ?
Pytam, bo posiadam starego ampli Technicsa SA-AX7, który ma 10-11 lat i włączony jest 4-10 godzin na dobę i nie mam z nim żadnych problemów.
 

killpit

New member
Tak jak i Mercedesy się nie psują:fool:
To są ceny sugerowane ale wiem że Blackninja ma od polskiego dystrybutora i cenki nie wiele się różnią od propagandy która ściąga z Niemiec.
A tak nawiasem mówiąc niema znaczenia jakiej firmy sprzęt to tylko produkcja masowa więc wsio może się zepsuć.
Osobiście nie ryzykowałbym ani złotówki kupując bez polskiej gw.,wiem jakie ludzie mieli problemy z serwisem i ich wykrętami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wybór należy do kupującego. I oby się nie psuło.
Ale jak się zacznie sypać - to okazuje się że zdrowie psychiczne jest znacznie ważniejsze później niż zaoszczędzone 100 czy 200 zł .
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Musicie uważać jeszcze na takie kwiatki:

"Witam Panie Blackninja. Piszę do Pana gdyż mam spory problem
. otóż wspomniany subwoofer( bodajże najwyższy model yamahy) uległo uszkodzeniu polegającym na tym że charczy niezaleznie od głośności a membrana nię nie porusza, oraz nie ma powietrza wydmuchiwanego z bass-reflexu. awaria nastąpiła podczas filmu w którym akurat bło dużo niskiego basu przez 20sekund. zaznaczam że głośność suba była ustawiona ledwie na nieco ponad połowę a głośność wzmacniacza była na 1/3 gałki. w subie nie włączało się ządne zabezpieczenie, ani nie było zapahu spalenizny,
Subwoofer mam na 2-letniej gwarancji ale okazało się że ta firma w której kupowąłem już od początku roku nie isntniej także nie wiem co robić, subwoofera nigdy nie rozkręcałem. mam wrażenie że po prostu się w środku coś odkleiło bo jak docisnę membrane do wnetrza to sub gra poprawnie.

pozdrawiam i proszę o pomoc"

Dalszy rozwój wypadków to posadzony głośnik, nowy w serwisie audioklanu 1600zł.
 

Jarek777

New member
Gwarancja w PL to duży "+".
Mnie za to cholernie irytuje (delikatnie mówiąc) to, że ktoś nas kroi na maksa :/ Dystrybutor czy ktoś inny "po drodze" (vat, cło)? Jak to wygląda wg Was?

Abstrahując już od porównania zarobków PL/D ....
Przecież ten sprzęt z D nie jest kradziony. Niemiec kupując go w sklepie też ma gwarancję ...
 
Ostatnia edycja:

Jarek777

New member
"Taka gmina ..." :x

Skorzystałem dzisiaj z promo w Sat..nie i kupiłem 608 bez vatu. 2048,36zł, 3 lata gw. PL i raty 0% (nie musiałem korzystać, ale skoro jest taka opcja ;)). I to mi pasuje!
Nie lubię jak ktoś mnie robi w ..... konia ;)
Pozdrawiam
 

BD

Member
Bez reklam
zaczekaj/doloz do 905 i se dupy nie zawracaj takimi oszczednosciowymi popierdulkami typu ...7 i ...8 bedziesz mial wiecej frajdy ;p
 
Do góry