Onkyo tx-sr508 regulacja głośności.

steefl

Member
Witam:) mój kolega kupił sobie amplituner jak w tytule jakiś miesiąc temu. I zauważył, że na początku musiał sporo kręcić, żeby głośność na wyświetlaczu urosła. Teraz wystarczy, że lekko ruszy potencjometrem i wartość na wyświetlaczu się zmienia. Czy, to jest kwestia "dotarcia" pokrętła?
 

steefl

Member
Pytam poważnie z racji tej, że nigdy nie miałem styczności z tą firmą, a sam od niedawna mam onkyo 308, a u innych firm tego nie zauważyłem, ale z tego co przeczytałem w temacie z problemem głośności onkyo 1007 to faktycznie trzeba dosyć sporo podkręcić, żeby wartość na wyświetlaczu się zmieniła. Dlatego padło pytanie czy to normalne i z czasem się to normuje czy tak już powinno zostać, bo tak ustalił producent.
 

steefl

Member
Dzisiaj byłem z kolegą w sklepie car audio, bo kolega wymieniał głośniki w aucie i mieli też inne modele onkyo (308, 508, 578, 608 i wyższe) i zauważyłem, że jest tak samo. Bo wiadomo klient przychodzi i sprawdza wszystko, dlatego sam też sprawdziłem i również było tak samo, bo już pewnie potencjometry wyrobione i wystarczyło delikatnie przekręcić, żeby zmieniła się głośność, więc może to normalne, ze po czasie się "dociera"?
 

steefl

Member
A, to w każdym modelu onkyo można tak zrobić? Chodzi mi też o moją 308, bo sprawdziłbym jakie ustawienie jest dla mnie wygodniejsze. Czy taka możliwość jest dopiero w wyższych modelach?
 
Do góry