ONKYO TX-SR508 - podlaczenie komputer 3x cincz - m.jack

crimson-pirate

New member
Witam
Bardzo prosze o inforamcje jak bede mogl podlaczyc do tego amplitunera naglosneinie z karty muzycznej (asus) chodzi mi konkretnie o podlaczenie :
front, back , center - 3x mini jack>rca .
Teraz mam to podlaczone do takiego jakby zlacza 6 inp channel. ale chce zmienic amplituner i tutaj tkwi moj problem , nie ma w tym onkyo takich wejsc lub moze bede mogl gdzie indziej to podpiac. ( nie interesuje mnie optyczne lub spdif, chce dokaldnie tymi kabelkami podlaczyc )
Bardzo prosze o informacje czy ktos ma to podpiete w ten sposob ? ten 6x input channel pojawia sie dopiero w drozszych amplitunerach teraz. np. yamaha 667.
niestety nie moge zamiescic obrazka ani 667 ani tego onkyo.
Czy w tym onkyo oraz innych ampli gdzie nie ma input chanel 6x gdzie widze front, cemter/sub, sourround nie bede mogl uzyc tego polaczenia tylko zostaje mi coaxial lub toslink ? ;/
albo jestem w wielkim bledzie albo sam nie wiem.
teraz mam starego panasoncia sa-he100 i tak mam podlaczony dzwiek do gier, dizeki temu mam fajnie przestrzennie eax itp.
dziekuje za wszelka pomoc
http://allegro.zapodaj.net/00f8da98cec7.jpg.html
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Nie ma wejścia w ampli to nie podlaczysz, to chyba logiczne. Wiec albo kupisz droższy ampli, albo dobra kartę graficzną z wyjściem hdmi. Po toslinku lub coaxialu w grach będzie tylko stereo.
 

crimson-pirate

New member
o wkncu ktos sie zainteresowal , a powiedz mi prosze jak wyglada polaczenie przez to HDMI , mam aktualnie polaczony monitor przed hdmi karta graficzna komp .
czy jak polacznie hdmi do ampli a z ampli do TV bedzie to jakos dzialalo ?:)
z tego co widze pozostaje tylko model drozszy powyzje 1500 zł gdzie sa te wejscia...
 

mataman

New member
Bez reklam
Dokładnie tak robisz, komp->ampli i ampli->tv. Tylko jeszcze jaką tą kartę masz bo te tańsze nie dekodują dźwięku w grach i leci tylko stereo po hdmi. Mój Radek 6850 elegancko dekoduje dźwięk w grach i puszcza na ampli jako multichannel lpcm.
 

crimson-pirate

New member
obawiam sie ze moja bedzie miala problem z tym , GTS250 GF.
slyszalem gdzies ze GF nie dekoduja tego dzwieku.
Bede zmianial karte ale to gdzies na zime na 560Ti takze nvidia i tego nie zmienie :)
 

mataman

New member
Bez reklam
Czy Radek, czy GF to juz nie istotne w zasadzie. Ten GF 560 bez problemu spełni ten wymóg :)

Natomiast czy twoja aktualna karta dekoduje dźwięk możesz łatwo sprawdzić w ustawieniach dźwięku na wyjściu hdmi. We właściwościach będziesz miał wybór, ja mam od 2.0 do 7.1 włącznie. Ty raczej będziesz miał tylko 2.0
 
Ostatnia edycja:
Do góry