Onkyo TX-SR507 czy Sony STR-DH800

borejek3

New member
Jak w tytule, który ampli wybrać Onkyo TX-SR506 czy Sony STR-DH800. Rozważam jeszcze Onkyo TX-SR508 lub Sony STR-DN610. Proszę doradzić co najlepiej z tych modeli wybrać. Głośnikami będę zajmował się kiedy indziej, więc proszę nie pytać jakie mam teraz.
 

borejek3

New member
Warunki w mieszkaniu nie są rewelacyjne, ale jest jak jest. Pokój ma nie całe 20 mkw. Najbardziej zależy mi na tym aby dźwięk był czysty. W obecnej chwili mam amplituner JVC RX-5062 i nie jestem z niego zadowolony brak mi wysokich tonów!!! Nie wiem, czy jest to problem wzmacniacza, czy głośników, chociaż głośniki mam chyba marne Prism HT-150 AUDIO KLAN ť Głośniki ť Zestawy 5.0 ť Prism Audio ť Amethyst HT-150. No i w JVC brakuje mi wejść cyfrowych już nie wspomnę o HDMI. Zapomniałem dodać, że mam też Suba Voice Kraft S 50ETH aktywny.
 
Ostatnia edycja:

borejek3

New member
Jestem trochę zaniepokojony małym i mało czytelnym wyświetlaczem w ampli Onkyo. Lubię mięć dużo informacji na wyświetlaczu. Sony tu trochę pod tym względem lepiej wypada.
 

marecki6

New member
Bez reklam
jezeli chodzi o czytelnosc i wielkosc wyswietlacza moge polecic pioneera - nie wiem czy wszystkie modele maja ten sam wyswietlacz ale 919 posiada rewelacyjny panel za ktory byl chwalony w testach i nie tylko :)
 

killpit

New member
Panowie obudzcie się!
Chcesz mieć dyskoteke w ampli czy jakość i możliwości?
Osobiście wziąłbym 508 zdecydowanie lider z wymienionych ampli.
Sam zasilacz mówi o sobie 450W w tej klasie cenowej No1
 

borejek3

New member
Decyzja podjęta i sprzęt zakupiony. Padło na Sony STR-DH800. Będę wdzięczny jak nikt nie będzie mnie tu dołował komentarzami typu "kupiłeś badziewie" i takie tam. Dysponowałem gotówką na mniej więcej taki sprzęt. Ponadto przemawiało za Sony gdyż mam Blu-ray też tej firmy, więc teraz razem się nieźle komponują, wcześniej ze srebrnym JVC nie bardzo. Mam nadzieję, że będę zadowolony i w porównaniu z tym co miałem będzie lepiej. Dziękuję za dyskusje. Możemy ewentualnie teraz kontynuować temat jakie kolumienki do niego dobrać w kwocie do 1200 PLN bez suba.
 
Ostatnia edycja:
Do góry