onkyo tx-sr505e - tuner fm

tomalo

New member
Witam.
Wiem, ze moze nie do konca zgdonie z tematyka forum, ale tez o amplituner pytanie...
Niedawno zakupilem Onkyo TX-SR505E i mam pytanie do uzytkownikow tego modelu...

Po zapisaniu stacji radiowych w pamieci, przy b. szybkim przelaczaniu zapisanych stacji pojawia sie "problem".
Tuner jest ustawiony na zapisana stacje, ale nie dostaja sie (brak odbioru). Dopiero przerzucenie jedna zapisana stacje w gore lub w dol i powrot do tej wybranej powoduje ze ladnie sie stroi. Ewentualnie zmiana trybu przy "niezlapanej" stacji na mono i przelaczenie spowrotem na stereo powoduje ze "lapie". Problem pojawia sie tylko przy baaardzo szybkim przelaczaniu stacji... nie wiem czy ma to zwiazek z zakloceniami czy moca sygnalu, bo nie zawsze i nie na wszystkich stacjach to wystepuje. Nie zdarza sie to tez przy wolniejszym zmienianiu stacji...
Nie wiem czy jest to ogolne zjawisko w tym modelu, mam nadzieje ze nie trafilem na felerny egzemplarz... chociaz jak sprawdzalem w Media Markt inna 505 to wydawalo mi sie ze tez cos takiego wystapilo... tyle ze nie mialem pilota, a z klawiszy sie wolniej przelacza :)Czyby ten tuner byl tak bardzo wrazliwy na zaklocenia?

W MMarkt staly w niezbyt duzej odleglosci od siebie (jakies 10m) ampli 504 i 505 i na tym samym kawalku kabelka podpietego do anteny (taki jak w zestawach, najzwyklejszy kawalek drutu) 504 znalazla duzo wiecej stacji niz 505... ale to juz zaczalem ogladac po tym jak wyszedl problem z moim onkyo...
Czyzby onkyo cos spapralo w kwestii tunera w 505-tce?
 
Ostatnia edycja:

elrubio

New member
Przejmujesz się błachostką ;p
W ogóle nie słucham radia, podpiołem sobie Laptopka i n a okrągło słucham tylko tego czego chce ;p
 

tomalo

New member
niby blachostka, ale wolalbym wiedziec czy mam walniety ampli czy "ten typ tak ma"...

Nie lubie odsylac sprzetu do serwisu, zwlaszcza stosunkowo nowego sprzetu...
a jak jest walniety to trzeba to zrobic...

dlatego wolalbym wiedziec... bo jesli ten typ tak ma to nie ma sensu pozbywac sie sprzetu na 2 tygodnie wysylajac go do serwisu
 
Ostatnia edycja:

elrubio

New member
Moje Onkyo 505E też tak ma że jak przytrzymam 'Change' przelece kilka stacji i zatrzymie na pierwszel lepszej to różnie reaguje. Zwłaszcza jak słabo odbiera daną stacje, i na niej się zatrzymie to faktycznie panuje cisza, tak jak by chciał ją dostroić. Za to jak zmienie kanał na wyższy/niższy i wróce do niej to wszystko ok.Takie cosik mam tylko jak długo przytrzymie 'Change'.
Więc myślę że nie ma się czym stresować chyba, i tak z powodu takiej błachostki nie oddawał bym swojego sprzęciku nie wiadomo na ile do serwisu ... ;)
 

tomalo

New member
elrubio napisał:
Moje Onkyo 505E też tak ma że jak przytrzymam 'Change' przelece kilka stacji i zatrzymie na pierwszel lepszej to różnie reaguje. Zwłaszcza jak słabo odbiera daną stacje, i na niej się zatrzymie to faktycznie panuje cisza, tak jak by chciał ją dostroić. Za to jak zmienie kanał na wyższy/niższy i wróce do niej to wszystko ok.Takie cosik mam tylko jak długo przytrzymie 'Change'.
Więc myślę że nie ma się czym stresować chyba, i tak z powodu takiej błachostki nie oddawał bym swojego sprzęciku nie wiadomo na ile do serwisu ... ;)

a sprobuj nie trzymac CHANGE tylko b. szybki klikac klawiszem... czy tez tak bedzie? bo ja szczerze mowiac nie probowalem trzymac change tylko klikam...
 

pawek

New member
radyiko

Sprawdzilem u siebie zadnych problemow czy trzymam klawisz czy klikam.Sila sygnalu tez nie ma u mnie wplywu jak zatrzymuje na stacji ze slabym to odrazu slychac szum.
 

Makabra

New member
Witam. Mam tez pytanie odnosnie tunera w amplitunerze onkyo ( nie chce zakladac nowego tematu bo to tez blachostka )
Posiadam model starszy bo TX-SR504E i nie wiem czy jest to niemozliwe czy nie umiem ale chcialem wybierac sobie numer zaprogramowanej stacji z klawiatury numerycznej pilota no i nie da sie bo przelacza sie wtedy miedzy zrodlami dzwieku... Nie kumam tego bo po to chyba jest klawiatura numeryczna na pilocie amplitunera...
 

timbot

New member
Bez reklam
@ makabra
nie da sie tak przelaczac, tylko gora/dol
oczywiscie na pilocie sa cyferki, ale to dlatego ze sluzy on rowniez do innych sprzetow, np tv :)
 

tomalo

New member
wracajac do tematu... po rozmowie z serwisem okazuje sie ze "ten typ tak ma" ale za to ma bardzo czuly tuner... jak podciagnac sygnal radiowy dobrymm kablem antenowym to nie bedzie zaklocen i tego zjawiska...
 

timbot

New member
Bez reklam
w ogle onkyo ma czule tunery, wszystko fajnie jak ma sie podlaczona dobra antene, ale gorzej jak dipolek i zamiast wyszukiwac stacje to sie dostraja na kazdy szum prawie co 0,05MHz....
 
Do góry