Onkyo TX-SR504E + Wharfedale Diamond 9.4

grzeinik

New member
Słucham Metallica, P.O.D., Tool, często zapodam The Prodigy lub inna elektroniczną, nieco Jazzu.

Pokój jakieś 20m2.
Muzyka/film 60/40.

Nigdzie nie widziałem, żeby sprzedawali te głośniki z tym ampli w zestawie, dlatego też pytam, czy słyszał ktoś coś takiego? Zastanawiam się też nad CR40 (tańsze). A może ktoś potrafiłby polecić coś ciekawszego za te pieniądze? Bo raczej na ten konkretny ampli jestem zdecydowany, zastanawiam się tylko nad odpowiednimi kolumnami. Na razie zestaw 5.0, suba dokupię później.

Odsłuchałem już tego 504 z QQ 500 i niestety porażka./ Zero basu, sama góra i tony średnie./ Natomiast nieco lepsze wrażenie zrobił na mnie zestaw denon 1507 + cristale 30 bodajże. Dlatego też skłaniałbym się ku Wharfedale'om.

Z góry dzięki za poradę.
 

grzeinik

New member
Jbl mówisz. Myślałem na początku właśnie nad onkyo 504 i zestawem 5.0 ale teraz byłbym skłonny zakupić 674 i jakieś kolumny frontowe tylko, żeby zmieścić sięw miarę w tym przedziale cenowym, a resztę kolumn będę dobierał stopniowo. Jakby nie było, to te 2 wejścia i 1 wyjście HDMI są przyszłościowe, a w przyszłości zamierzam zakupić TV full HD, więc ten ampli byłby chyba jednak bardziej na miejscu niż 504. Czyli jakie kolumny do tego 674? E80? E90? Na razie frontowe tylko. No i czy ktoś to słyszał? W tym tygodniu zamierzam pobiegać po salonach, może coś znajdę do odsłuchu;)

No i jeszcze jedno, ten 674 pracuje na 6 i 4 Ohm, a E80 i E90 są 8 Ohm. Można podłączyć te kolumny do tego ampli? (zupełnie się na tym nie znam, stąd moje pytanie./)
 
Ostatnia edycja:

wistocie

New member
grzeinik napisał:
Jbl mówisz. Myślałem na początku właśnie nad onkyo 504 i zestawem 5.0 ale teraz byłbym skłonny zakupić 674 ...
No i jeszcze jedno, ten 674 pracuje na 6 i 4 Ohm, a E80 i E90 są 8 Ohm. Można podłączyć te kolumny do tego ampli? (zupełnie się na tym nie znam, stąd moje pytanie./)

Polecam raczej 674 niż 504. Sam mam JBL i jestem zadowolony.
Ale kolumny jak to kolumny trzeba posłuchać one się do kina i do rocka najbardziej nadają a w zestawie z ONKYO nadaję im łagodności trochę dzwięk z kanciastego robi się troche bardziej okrągły heh.

Jeżeli chodzi o E80 w jakiejś gazetce widziałem ze naprawde to one sa 4ohm a reszta to ulotki reklamowe hehe. Więc jak najbardziej to będzie razem działać - ampli i kolumny sa na 4ohmy. Zasada jest że nie mniej ohm niż ma ampli. Ale przy moim zestawieniu ampli 6ohm i E80 (4ohmy) też działa musze tylko troche wiecej gałą kręcić tzn głosniej dać hehe.
Ogólnie przed wyborem E80/E90/E100 decyduje i ilosc basu(co kto lubi) w kombinacji z metrażem sali odsłuchowej jeżeli masz mniej niż 25m to zapomnij o większych niż E80. Bo wtedy nie będzie więcej basu przy wiekszych kolumnach. Ale pomyśl jeszcze nad np. JBL seria L Studio w tej cenie E80 masz malutkie ale bardzo sprawne i zdecydowanie lepsze (przy muzyce da się odczuć)monitorki L880
Pozdr.
 
Do góry