Onkyo TX-SR 804 E

Fatman_1

New member
Bez reklam
Informuję Szanowne Grono, że jestem w posiadaniu PDF manuala do nowego amplitunera Onkyo TX-SR 804. Plik ma 4,7 MB.Tego manuala nie ma w sieci ani na stronach Onkyo.Dostałem go ponieważ zwróciłem się do serwisu europejskiego z zapytaniem jakiż to system kalibracji posiada ów klocek.
Jeżeli ktoś potrzebuje poczytać ową instrukcję (eng.) to proszę o adres e-mail na PM.

Na stronkach Onkyo jest info, że ma system kalibracji ale nawet nie zająknęli się o Audyssey (a przecież TX-674 ma EQ2).Otóż informuję, że nie jest to Audyssey (w modelu 804) tylko jakiś jednostopniowa, żałosna badziewna "no-name" kalibracja. Po prostu podłączasz mikrofon, jeden przycisk i... już. Tylko jeden sweet-poincik. A gdzie filtry i regulacja w pasmach częstotliwości, gdzie wielopozycyjny pomiar mikrofonem (w 674 - 3 pozycje, ale w Denonie 2807 - 6).
Może i to działa ??? ... ale nie na moją wyobraźnię.
Jaja sobie robią czy co ???

Przy tym ampli - model 764 urasta do naprawdę dopracowanego, pomimo, że nie ma de-interlacera.

PS. Mi na przykład deinterlacer nie potrzebny. Zarówno sygnał z nagrywarki jak i z cyfrowej kablówki (Elsat) podaję progresywny (576p). A DVD po HDMI.
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
Onkyo podąża śladami Technicsa równią pochyłą prosto na dno.
Nie pierwsze slysze ze firma schodzi coraz bardziej na psy. Sprzet coraz tanszy nigdy nie bedzie lepszy od drozszej konkurencji (która najczesciej wykupuje licencje na stosowanie okreslonych, renomowanych rozwiązan)

Pewnie kolejnym krokiem bedzie budowanie koncowek mocy w oparciu o tandetne scalaczki - tak jak to było z Technicsem i jego "NewClass A" ;)
 

sasielad

New member
ONKYO tx sr 804 + JBL Northridge

Jestem szczęśliwym posiadaczem ampltunera Onkyo 804. Dźwięk powala na kolana. Jakość bez porównania, po prostu rewelacja, automatyczny setup bez problemu rewelacyjnie stroi głośniki. Do amplitunera podłączyłem kablami Profigold zestaw JBL Northridge Movie 3 (2xE100, 2xE30, EC35 oraz E250P). Piękny, czysty dźwięk, głęboki bas, czyste wysokie dźwięki. Subwoofer potrafi zrobić przeciąg w pokoju (ok.20m2). Jestem zachwycony. Polecam taki zestaw.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
W gazetach można wyczytać, że bardzo często automatyczna kalibracja "nie działa spektakularnie" dlatego może onkyo stwierdziło, że wystarczy tylko ustawić automatycznie odległości i opóźnienia a korekcję może wprowadzić sam użytkownik. Z tego co wiem to ten ampli posiada equalizer tylko trzeba ręcznie poustawiać :) Może to wystarczy?! W końcu to teoretycznie wyższy model od 674 i z założenia powinien być lepszy :) Najawyższy model NR5000, super oceniany też nie ma Audyssey :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry