Onkyo TX-SR 608 + Koda 5.0 AV 988

anx239

Member
Witam forumowiczów.

Pozwoliłem sobie na założenie nowego wątku na następujący temat.
Kilka dni temu zostałem szczęśliwym (z wyboru) posiadaczem amplitunera Onkyo TX-SR 608.
Teraz stoję przed zakupem zestawu kolumn ale to dopiero za kilka miesięcy.
Tymczasem jestem posiadaczem zestawu 5.0 kolumn niezbyt lubianych na tym forum Koda seria trochę starsza AV 988. Kolumny te stoją zapakowane w kartony na strychu (pięknie spakowane a strych suchy).
Zastanawiam się czy ww. amplituner Onkyo TX-SR 608 mógłby popracować z tymi kolumnami i czy jest sens przynosić je ze strychu i ustawiać ?
Niestety chwila kiedy kupię kolumny, które będę mógł wybrać w przemyślany sposób jest dość odległa czasowo (czerwiec - lipiec).
Chcę po prostu sukcesywnie wymienić sprzęt KD na nowy ale nie chcę kupować na raty tylko co jakiś czas następny komponent. Mam już nowy TV i amplituner.
Dodam, że kolumny te całkiem miło i ciepło grały ze starszym amplitunerem Technics SA-AX7.
Liczę na konstruktywne odpowiedzi.

Tabelka o kolumnach:

Front: KODA AV 988 F
Konstrukcja 2-drożna, tylny bassreflex
Zalecana moc wzmacniacza 15 - 120 W
Efektywność +/- 2 dB 88 dB
Pasmo przenoszenia +/- 2 dB 48 Hz - 20 kHz
Średnia impedancja 8 ohm
Zalecana impedancja wzmacniacza 4-8 ohm
Głośnik średnio-niskotonowy 2x 165 mm
Głośnik wysokotonowy 25 mm
Rozmiar w cm WxSxG 83,5 x 22 x 23,6
Waga 19,5 kg para

Surround: KODA AV 988 S
Konstrukcja 2-drożna
Zalecana moc wzmacniacza 10 - 30 W
Efektywność +/- 2 dB 84 dB
Pasmo przenoszenia +/- 2 dB 100 Hz - 20 kHz
Średnia impedancja 8 ohm
Zalecana impedancja wzmacniacza 4-8 ohm
Głośnik średnio-niskotonowy 101 mm
Głośnik wysokotonowy 19 mm
Rozmiar w cm WxSxG 23,1 x 14,5 x 17
Waga 4 kg para

Center: KODA AV 988 C
Konstrukcja 2-drożna tylny bassrefex
Zalecana moc wzmacniacza 10 - 50W
Efektywność +/- 2 dB 86 dB
Pasmo przenoszenia +/- 2 dB 100 Hz - 20 kHz
Średnia impedancja 8 ohm
Zalecana impedancja wzmacniacza 4-8 ohm
Głośnik średnio-niskotonowy 2x 101 mm
Głośnik wysokotonowy 19 mm  RozmiarwcmWxSxG14,5x40x17
Waga 4 kg sztuka
 

schwarz

New member
Absolutnie nie. Nie przynoś ich i nie podpinaj bo takie gówno jak Koda to ci odrazu spali tego ampla:twisted: Poważnie to zadaj sobie to pytanie bo tylko ty na nie znasz odpowiedź. Swoją drogą dziwnie postępujesz. Kupujesz ampi teraz tylko po to żeby stało nieużywane i traciło gwarancję. Żadnego pożytku z niego nie ma. Za pół roku masz kupować kolumny i może się okazać że wtedy 608 kosztuje 200 zł mniej...
 

Cyborg65

New member
Witam

Mógłbyś uzasadnić wypowiedz.
Absolutnie nie bo ........
Ja nie bardzo widzę na czym opierasz wypowiedź.
Pozdrawiam.
 

anx239

Member
Dzięki za próbę odpowiedzi :)
Nigdzie nie napisałem, że Koda to szajs. Wiem, wiem - to był żart.

Ale wracając do tematu, po prostu pytam czy warto znosić i ustawiać sprzęt ?

Sposób zakupu jest taki a nie inny, tak zwykle robię po prostu (jeśli za dużo gotówki by się zebrało to zaraz gdzieś by się rozeszła).
Udało mi się 608 kupić z gwarancją 3 lata EIC w promocji jednego ze sklepów internetowych za 1625 złotych i wydawało mi się, że to dobra cena.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Cena jest dobra a glośniki możesz spokojnie podlączyć na razie.Za pół roku zdecydujesz jakie kolumny chcesz a może stwierdzisz że koda ci styknie.Pozdrawiam
 

SławekSS

New member
Bez reklam
ja na miejscu autora zaniósł bym jeszcze na ten strych ten amplituner, a jakże, niech stoi razem z tymi kolumnami, razem będzie im weselej.
 

anx239

Member
Właśnie będę chyba go sprzedawał :(
Służył mi dzielnie przez ponad 10 lat, bez najmniejszej awarii.
Co ciekawe zniosłem wczoraj kolumny, o których tu pisałem i podłączyłem do Onkyo TX-SR 608.
Jestem trochę zawiedziony tylko jeszcze nie wiem czy nowym Onkyo czy kolumnami Koda.
Brzmienie mojego starego Technicsa SA-AX7 jest wg. mnie znacznie lepsze. I nie chodzi o bas czy ew. wysokie tony. Z Onkyo dźwięk jest trochę jak ze studni, brak mu detali i dynamiki - nie wiem czy zaraz mnie tu nie pozabijają na forum ale takie mam wrażenie.
Niestety Technics SA-AX7 nie ma dekoderów DD czy DTS o formatach HD i przełączaniu HDMI nie wspominając.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SławekSS

New member
Bez reklam
..........
Co ciekawe zniosłem wczoraj kolumny, o których tu pisałem i podłączyłem do Onkyo TX-SR 608.
nareszcie męska decyzja, od tego trzeba było zacząć.

A co do dźwięku jaki uzyskałeś, to pokombinuj z ustawieniami amplitunera i testuj w czystym stereo. Powyłączaj wszystkie ulepszacze kinowe.
 

anx239

Member
Dokładnie od tego zacząłem.
Pierwsze wrażenie: Onkyo gra dużo ciszej (bynajmniej nie chodzi mi o głośne granie).
I tu jest pytanie: kolumny mają 8 ohm - co ustawić w Onkyo 4 czy 6 ohm - domyślam się, że 6 i tak nastawiłem.
Może te kolumny Koda co mam są jakieś ciężkie do napędzenia tym Onkyo :hmm:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Cyborg65

New member
Serdecznie Witam

Brzmienie mojego starego Technicsa SA-AX7 jest wg. mnie znacznie lepsze. I nie chodzi o bas czy ew. wysokie tony. Z Onkyo dźwięk jest trochę jak ze studni, brak mu detali i dynamiki - nie wiem czy zaraz mnie tu nie pozabijają na forum ale takie mam wrażenie.

I niestety tak zostanie.
Wymiana głośników niewiele zmieni Onkyo tak gra.
Tysiąc razy powtarzałem 608 i reszta towarzystwa nie nadaje się do stereo.
Zostałem głuchym wrogiem wspaniałego "sprzętu"
I tak wygląda 608 wychwalany za moc
Jak to głośniki ciężkie do napędzenia bierze z gniazdka 620W to co ma brać 4KW
Żenada
Podziękuj temu co cie w to wkręcił tak serdecznie.
Weź to oddaj albo wymień na piona lub h/k.
Tak dać się zrobić w wała to można przy pierwszym sprzęcie ty miałeś do czego to porównać.
Oj spróbuj z tym uciec
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ma rację - zmień kolumny bo to już nie Twój poziom.
A zmieniając Ampli wybierz ten co zagra Ci dobrze muzykę czyli Harman albo Marantz
 
Do góry