ONKYO TX SR-607 + XBOX + N-ka

dodge_dvb

New member
Witam!

Stałem się właśnie posiadaczem amplitunera onkyo tx sr-607 i zastanawiam się nad kilkoma rzeczami:

Czy można tak podłączyć XBOXa 360 do w/w amplitunera aby zestaw odtwarzał np. DTS Audio?
Jak podłączyć dekoder N-ki rzeby uzyskać jak najlepszy dźwięk?
Czy XBOX 360 jako odtwarzacz (tymczasowy) filmów DVD się sprawdzi pod względem wielokanałowego dzwięku, czy lepiej od razu zainwestować w odtwarzacz DVD?
 

mataman

New member
Bez reklam
Jedno i drugie podłączasz po HDMI. X360 tymczasowo się nada ale z czasem zainwestuj w odtw DVD a najlepiej odrazu blue-ray.
 

gesman

New member
Ja mam Xboxa360 podłączonego do Harmana 255 przez hdmi. Xbox360 jako odtwarzacz DVD jest dobry(obraz wyświetla poprawnie i dzwiek też, ma kiepskie stereo) z tym, że nie odtworzysz na nim DTSu (płyty SACD także nie odtworzysz). Także jeśli chodzi Ci o dźwięk przestrzenny jesteś skazany na Dolby Digital i Dolby Pro Ligic II. Pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
Ja mam Xboxa360 podłączonego do Harmana 255 przez hdmi. Xbox360 jako odtwarzacz DVD jest dobry(obraz wyświetla poprawnie i dzwiek też, ma kiepskie stereo) z tym, że nie odtworzysz na nim DTSu (płyty SACD także nie odtworzysz). Także jeśli chodzi Ci o dźwięk przestrzenny jesteś skazany na Dolby Digital i Dolby Pro Ligic II. Pozdrawiam

to misiu wywal tego harmana na smietnik bo jak widac nawet go obsłuzyc nie potrafisz.

X360 po HDMI odtwarza zarówno dolby digital 5.1 jak i DTS
 

gesman

New member
Faktycznie mataman przyznaje się do błędu Xbox360 odtwarza filmy z dtsm. Ale płyty SACD w DTSie nie odtworzysz na Xklocku (chyba że lubisz posłuchać szumu). Trochw wprowadziłem kolegę w błąd jeszcze raz przepraszam.
 

dodge_dvb

New member
DD 5.1 po hdmi przetestowałem:) Natomiast płyty audio w DTS 5.1 nie obsługuje ani HDMI ani po TOSLINKu. Co do obsługi DTS w filmach się nie wypowiem bo nie sprawdzałem, nie mniej jednak w ustawieniach cyfrowego wyjścia dźwięku w xboxie jest tylko stereo, DD 5.1 i DD z WMA pro - ani słowa o DTS:)
 

dodge_dvb

New member
@gesman

SACD to nie to samo co DTS Audio. W SACD stosuje się technikę DSD, czyli Direct Stream Digital ( nie mylić z DTS - Digital Theater Systems, czyli stratną metodą kompresji dźwięku dla potrzeb DVD-VIDEO. Kodowanie PCM zastąpiono kodowaniem delta-sigma. wiecej tu DVD SACD i DVD-Audio - CDRinfo.pl
 
Do góry