Onkyo TX-SR 606 + BD-P3600 problem z podłączeniem

maxthebest

New member
Mam serdeczna prośbę do wszystkich posiadaczy w/w ampli..Od pół roku próbuje zestawić onkyo z konsola PS3 po HDMI i nie udawało mi się..Wczoraj odebrałem blu-ray Samsunga i miałem nadzieję, że problem zniknie. Niestety nie mam ani obrazu, ani dźwieku..tv (Sam plazma 50") szuka sygnału i nie znajduje..czasem gdy zmienię z DVD na CBL/SAT i wróce mignie mi obraz z br i zadźwięczy, ale tylko prez moment..BR podłaczyłem do HDMI2, przyporządkowałem w źródłach na ampli DVD do HDMI2, w ustawieniach HDMI nam na thrue..Dodam, że testowałem na wszystkich wyjściach HDMI, zmieniałem HDMI w tv, zmieniałem kable, resetowałem ampli...i nic....Co jeszcze mam ustawić???? Pomóżcie, bo jestem juz bezradny......
 

Mnieteq

New member
Poczytaj dokladnie instrukcje od Onkyo, pamietam ze gdzies w ustawieniach poczatkowych musisz ustawic audio in po hdmi na wlaczone, mialem ten sam problem bo domyslnie ta opcja jest wylaczona
 

maxthebest

New member
dzk, zerknę, ale u mnie nie tylko z audio problem, ale z video też..na ekranie tv mam najpierw szukanie sygnału a później, że niedostępny...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jasob

Member
Podłącz blu raya bezpośrednio do telewizora za pomocą hdmi i wtedy będziesz wiedział czy wina leży po stronie Onkyo czy tv
 

killpit

New member
Czesc jakies 3 tyg. temu montowałem klientowi 607 z nagrywarka Panasonica i był podobny problem odwiozlem do sklepu wziałem nowy.Prawdopodobnie uszkodzone wyjscie HDMI byc moze tez i wejscie.Po wymianie było juz OK:)
 

maxthebest

New member
tylko..dlaczego tuner cyfrowy podpiety na weściu hdmi 1 gra ok, a odtwarzacz nawet wpiety w to samo nie..:( :(?..Kiedy zadzwoniłem do głównego serwisu w W-wie, facet powiedział: jesli chodzi z tunerem, urządzenie jest sprawne (i nie ma dla nie go znaczenia, że z PS3 i br nie chodzi)...A może tv tu miesza???? tak informacyjnie: mam podpięte chwilowo bezposrednio pod tv, audio po optyku i jest ok, ale nie po to kupuje się ampli za 1700, żeby omijać HDMI i dźwięk miec po optyku :((, bo szlag trafił dekodowanie HD...A może jest ktoś z P-nia lub okolic i spróbowałby mi pomoc osobiście?....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mat74

Well-known member
Bez reklam
przelaczanie obrazu miedzy zrodlami powiazane jest ze sterowaniem sygnalem dzwiekowym, tzn. musisz przyporzadkowac zarowno obraz jak i dzwiek do konkretnego gniazda HDMI, sprawdz jeszcze w ustawieniach ps3 czy napewno masz zaznaczony dzwiek po HDMI.
 

maxthebest

New member
to akurat robię jako czynność podstawową (audio nie muszę nawet bo je ampli ustawia domyślnie tak, jak ustawię video), którą opisałem na początku..sprawdzam też, że hdmi jest na thrue, czyli przepuszcza obraz bez obróbki...Obrazu i dźwięku nadal nie ma..CO JESZCZE MAM SPRAWDZIĆ/USTAWIĆ????
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jasob

Member
Zaczynamy od początku.
1. Kabel hdmi w ampli podłączamy do wyjścia "out", a w telewizorze do wejścia "in" np. HDMI1
2. DVD podłączamy drugim kablem hdmi - w ampli - do wejścia hdmi1, a w dvd do wyjścia hdmi 'out"
3. W amplitunerze ustawiamy Input assign / HDMI input / DVD na hdmi1
następnie input assign / digital audio input / DVD na hdmi1
po zakończeniu ustawień w amplitunerze, na pilocie z ampli przyciskamy przycisk "dvd" i powinno wszystko ładnie grać.

Jeżeli chcesz mieć dzwięk w telewizorze to trzeba ustawić:
hardware setup / HDMI / Audio tv out na "on"
 
Ostatnia edycja:
Do góry