Onkyo TX-SR 507 a 3D

azet

Member
Bez reklam
Witam, czy to będzie brykać na 3D, puszczę film,grę z PS3 przez onkyo do Tv albo przez laptopa i będzie 3D ?

ps.domyślam się że nie- czy można coś z tym zrobić (oprócz zakupu kompatybilnego )

ps.ps ewentualnie jakiś sensowny amplituner z 3D ?
 
Ostatnia edycja:

rumburak80

New member
Bez reklam
507 nie posiada hdmi w wersji 1.4,jedynie 1.3 więc formalnie nie obsłuzy 3d,jednak ps3 tez posiada hdmi 1.3 a mimo tego obsługuje gry 3d więc moze bedzie smigać.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Racja ale chyba oficjalnie nie zrobili z 1.3 ,1.4 więc w trybie passtrough na ampku powinno smigać,oczywiscie to tylko moje domysły:)Pozdrawiam
 

werf

Active member
Bez reklam
Do przesłania sygnału 3D nadajnik -AV1.3 HDMI-odbiornik wystarczy. Oczywiście bez pass through oraz 1080 i max

sprawdzałem na modelach Yamahy Rx v3900 i Dsp z7
 
Ostatnia edycja:

azet

Member
Bez reklam
używacie pojęć dla mnie magicznych, dodam że podłaczyłem laptopa puściłem przez KMplayer film 3d i na telewizorze "nie 3D" zrobiło mi ten dziadowski,przesunięty obraz 3D dla okularów czerwono-niebeiskich.wiec może, zobaczymy jak juz bede testował te lepsze 3D.

Ale przy okazji okazało sie że mimo iż mam już jakiś czas ten amplituner nie zauważyłem że mam chyba skopane wejscie HDMI -dvd, gdy podłączam przez niego czy to laptopa czy PS3 nie puszcza na telewizor, ale już na HDMI -vcr czy HDMI -TV/Tape wszystko jest ok.
Może ktoś pomóc ? coś namieszałem w ustawieniach czy nie działa wejście HDMI-dvd
 

zwierzak11

New member
co do gniazda hdmi - jeżeli masz menu-input assign-hdmi-dvd/bd :hdmi (numer gniazda hdmi do którego podłączasz kabel urządzenia którego nie widzi onkyo) to gniazdo jest popsute. Jak masz inaczej przypisane dvd/db:... -to muszisz w miejsce kropek przypisać konkretny numer gniazda hdmi
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Mozliwe że jest zepsute problemy z płytką hdmi to największa bolaczka amplitunerów onkyo zwłaszcza modeli xx6,7,8.Ale bez paniki może jest tylko źle ustawione tak jak pisze kolega wyżej.Swoją drogą jak chcesz mieć te ,,lepsze 3d'' bez telewizora 3d?
 

azet

Member
Bez reklam
więc tak - 507 puszcza sygnał 3D ale jest "ale" - obraz delikatnie jest zniekształcony, delikatnie podwójny, np. w zawodach sprtowych były dwa widoczne pachołki jeden jak za mgłą ,da się oglądać w 3D , jest obraz 3D- ale to chyba nie o to chodzi.
A że to już raczej wiekowy amplituner więc chyba nic więcej się nie zrobi .
dzięki pozdrawiam
 

azet

Member
Bez reklam
ps.ale obraz bezposednio z laptopa na TV tez jest jekko podwójny wiec jakby tak wyeliminować błędy laptopa to by pewnie puściał ładny obraz3d
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ale przecież taki obraz z laptopa to pewnie SBS więc to "normalny" obraz tylko przedzielony na pół :> "Podwójności" obrazu nie da się poprawić w ustawieniach 3D telewizora ??
 

azet

Member
Bez reklam
to taki obraz jak czasami na normlnych telewizorach się pojawiał przy zakłóceniach jest obraz dobry a pod spodem takie delikatne przesuniecie za mgła , pojawia się ten sam obraz, przez to obraz 3D nie jest czysty, to wina laptopa bo ten sam film puszczony z pendrive bezposrednio na tv jest ładny
 

azet

Member
Bez reklam
bo czasami trafia się film kiedy wyskauje - "format audio nieobsługiwalny przez tv" i nie ma dźwięku a czasami najlepiej jest puścić przez laptopa bo tam jest wszelakie oprogramowanie i na youtube mozna poszaleć
 

azet

Member
Bez reklam
sprawa wygląda tak-mogę podłączyć laptopa do tv przez 507 i na tv jest obraz 3d z tym że delikatnie jest podwójny, jakby przesunięty, natomiast gdy puszczam film przez ps3 przez 507 to wogóle sygnał nie jest odbierany na tv.chociarz bezpośrednio puszczony do tv też miejscami jest obraz lekko podwójny, ale to chyba tak chyba wygląda 3 d .
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Chciałbym podepnąć się pod temat z pytaniem : player w tv który z usb odtwarza filmy avi,mkv lub mkv sbs(3d) jak uzyskać dzwięk z amplitunera (onkyo sr705) planuje zakup tv philips pfl8007 który ma wyjscie optyczne czy jest taka możliwość?
 
Ostatnia edycja:

azet

Member
Bez reklam
chyba tak to nie ps3 ,ale nie wszystkie audio puszcza, co ciekawe wszedłem na youtube ,próbuję zo0baczyć film a tu pokazuje że potrzebny adobe player, więc klikam na pobranie a tu wyskakuje że mój system to linux ? sharp oprogramowanie ma na linuxie ? tak można dodać dodatkowe kodeki ?
 
Do góry