Onkyo tx sr 307 B, sony str dh 500, ferguson av 770 czy yamaha rx v 365 ?

jatzec

New member
:blagam: Pomóżcie proszę, który z ampli wybrać:
1. onkyo tx sr 307 B
2. sony str dh 500
3. ferguson av 770
4. yamaha rx v 365

Ceny już sprawdzałem, są zbliżone - ok 850zł

Zaznaczam, że do tego będą kolumny VK 6200 (5 szt.), DVD Ferguson 890 - tak żeby z zestawem zmieścić się do 1600zł.

Podłącze jeszcze Cyfrę + (HDMI) i TV Samsung Seria 6.

Pokój ok 20 m kw.

Muzyka: Rock, Hip Hop

Filmy głównie z Cyfry.

Jestem bardziej fanem muzyki niż filmów.

Z góry Wam dziękuję.
 

jatzec

New member
a Ferguson?

Ferguson ma dużo formatów dźwięku:
Ferguson: Dolby Digital EX, Dolby Prologic IIx, DTS Neo:6, DTS ES 6.1, DTS Matrix i DTS Discrete
Onkyo: Dolby Digital* Dolby Pro Logic II* DTS Neo:6* DTS
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tylko pamiętaj, że Onkyo TX-SR307 ma złącze HDMI typu pass-thru i nie uzyskasz zdekodowanego dźwięku z odtwarzacza Blu-Ray. Trzeba podłączyć np. po optyku, ale wtedy nici z dźwięku HD.
To tak na przyszłość....
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się, ale lepiej kolegę uprzedzić....Mój znajomy tak się właśnie zdziwił. Kupił zestaw Onkyo z tym amplitunerem i odtwarzaczem Blu-Ray z dekoderami HD, podłączył po HDMI i lipa dźwięku nie było....
Swoją drogą po co Onkyo sprzedaje takie zestawy? ( a sprzedawcy w sklepie nie tłumaczą tego i wprowadzają kupujących w błąd mówiąc, że to wspaniały zestaw dzięki któremu można się cieszyć super jakością dźwięku HD...)
 

jatzec

New member
Żaden z ampli w cenie 800zł nie ma dźwięku przez HDMI. BluRaya nie kupuję. A VK 6200 to efekt ceny :-( -do 1700zł, mógłbym jeszcze kupić Sony 4000 (musi być ciemny brąz lub orzech - wiecie wystrój wnętrza-kobieta)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to bierz Onkyo. Posłuchaj kolegi blackninja - zna się na rzeczy....Zresztą powiem Ci słuchałem ten amplituner Onkyo za te pieniądze to bardzo dobry wybór.
 

jatzec

New member
jakie kolumny zatem do 600 pln?

Właśnie sklep przysłał mi info, że nie mają VK 6200zł (z drugiej strony to czy tak mogą? na stronie jest sprzęt) , co możecie poradzić do 600zł?
 

thugnigga

New member
Tylko pamiętaj, że Onkyo TX-SR307 ma złącze HDMI typu pass-thru i nie uzyskasz zdekodowanego dźwięku z odtwarzacza Blu-Ray. Trzeba podłączyć np. po optyku, ale wtedy nici z dźwięku HD.
To tak na przyszłość....

a czy TX-SR507 ma zwykle HDMI czy tez passtrough? czy na 507 + ps3 podlaczonym przez hdmi do ampli, bedzie dzwiek HD?

widze ze obsluguje tylko hdmi 1.3 - czy bedize mozliwosc wgrania nowego softu zeby w przyszlosci obslugiwal 1.4? (chodzi o sygnal video 3d)
 

krisder

New member
Bez reklam
a czy TX-SR507 ma zwykle HDMI czy tez passtrough? czy na 507 + ps3 podlaczonym przez hdmi do ampli, bedzie dzwiek HD?

widze ze obsluguje tylko hdmi 1.3 - czy bedize mozliwosc wgrania nowego softu zeby w przyszlosci obslugiwal 1.4? (chodzi o sygnal video 3d)



Nie wiem co znaczy określenie że "obsługuje tylko hdmi 1.3". Wystarczy że przesyła zarówno obraz jak i dźwięk po hdmi i posiada dekodery dźwięku HD. Ile masz obecnie na rynku urządzeń z hdmi 1.4?
 

jatzec

New member
HD dźwięk

Witam, a czy jeśli kupię np. amplituner bez formatów dźwięku HD i do tego odtwarzacz Bluray z formatami HD, to przepuszczając dźwięk przez ampli otrzymam efekt i jakość HD?
 
Do góry