Onkyo TX-RZ840 VS Denon AVR-X4500H

wojoo

New member
w Denonie brak:

Dolby Height Virtualization
IMAX Enhanced
Transmisja przez słuchawki Bluetooth
HDCP 2.3 (popierdzieliło mi się z HDMi ;) )

i coś jeszcze było, chyba związanego z Dolby Vision ale nie mogę sobie przypomnieć
 

werf

Active member
Bez reklam
Napiszę ci jeszcze raz.
Denon 4500 i Marantz 7013 dostał aktualizacje IMAX Enhanced rok temu. Onkyo 840 nie ma HDCP 2,3,Teoretycznie oba nie przepuszczą Dolby Vision.
Jeśli zależy ci na dwustronnym bluetooth zostaje Onkyo.
 

wojoo

New member
Napiszę ci jeszcze raz.
Denon 4500 i Marantz 7013 dostał aktualizacje IMAX Enhanced rok temu. Onkyo 840 nie ma HDCP 2,3,Teoretycznie oba nie przepuszczą Dolby Vision.
Jeśli zależy ci na dwustronnym bluetooth zostaje Onkyo.




Teoretycznie nie natomiast działa tylko trzeba zmienić ustawienia HDMI


To w zasadzie czym sie one różnią? oba mają to samo prócz tego Bluetooth? (pomijamy dźwięk)


Denon ma lepszą kalibracje i Pl język tak?


A Dźwiękowo to już się boje zapytać bo napiszecie, że trzeba posłuchać :shock:


Pewnie w kinie będą zbliżone? a stereo?


Kolumny będe zmieniał (90% pewności, że to będą RP-280f) o ile jestem pewien, że w kinie dadzą radę to pytanie czy do dance, disko, Hard Style będą mi odpowiadały...


Testuje Pioneera 504 i nie powalił mnie na kolana... oby Onkyo był lepszy
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
W kinie Onkyo będzie miało przewagę,nie nakłada koca na głośnik centralny.
Muzycznie zależy od preferencji,musisz posłuchać. Denon raczej cieplejszy i kluchowaty,Onkyo oparte na przyjemnym basie plus skraje pasma.
Kup oba,jeden oddasz.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@wojoo
Obawiam się***że twoje płaskie granie jest powodem złej konfiguracji bo jeśli myślisz że uruchomisz amplituner puścisz automatyczną***kalibrację***i to tyle wszystko magicznie będzie grać pięknie to się mylisz.
Jeśli chcesz ocenić granie amplitunera odsłuchaj muzyki w trybie pure audio.

@werf
I podany przez ciebie denon i onkyo posiadają***dolby vision onkyo w serii rz od modelu rz820, tak samo nie prawdą jest że napisane przez @wojoo zdanie jako by tego i amplituner onkyo nie odtwarzał dolby vision w 60 klatkach jest to tylko wyłącznie problem u Ciebie nie włączonego trybu hdmi enhanced lub problem z kablem, albo kto wie co tam jeszcze namotałeś.
 

wojoo

New member
Napisz mi jak włączyć ten tryb to będę wdzięczny :) szukałem w internecie, przeszukałem całą instrukcję i kazali wciskać jakieś guziki których ani na pilocie nie ma ani na frontowym panelu... domyślam się, że to kwestia uaktywnienia ukrytej funkcji która powinna być dostępna w menu jak to jest w Denonie
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
9CGhh70.png
 

wojoo

New member
To zapraszam i na podstawie tej instrukcji jak to zrobisz to stawiam dobrą flaszkę

Albo i ostudzę Ci tą chęć posiadania dobrego trunku bo właśnie znalazłem na zagranicznym forum instrukcję jak to uruchomić ;) i to co wysłałeś (jest notabene w instrukcji) można sobie palić w ognisku
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Instrukcja pochodzi z lx503 co jest innego w twoim amplitunerze?, dwa guziki DIMMER i AUTO/DIRECT są również na lx504 nie widzę żadnego problemu w wykonaniu tej operacji.
 

wojoo

New member
Zastanawiam się jeszcze nad Arcam AVR390/550

Czy ktoś tu z obecnych miał okazje tego posłuchać? jak wygląda porównanie wzgledem Onkyo i Denona?

Najbardziej mnie interesuje info o Stereo oraz czy bez problemu podłączamy i konfigurujemy Atmosa
 

Fanek

New member
Bez reklam
Denon AVR-X4500H vs Denon X3600H czym się różnią w praktyce?
ktoś może słyszał oba? chodzi mi o Kino domowe bo to 90%

jak te ampli wypadną z Onkyo RZ830/840 w KD ? co będzie grało lepiej.
Głośniki to Monitor Audio Bronze 2 i 1 (front tył)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

urad

New member
Ja się masuję nad X4700h bo jak zwykle ampli ma spinać wszystkie źródła i musi mieć dobry tor video - czy są jakieś realne szanse na jakiś spadek ceny w najbliższym czasie?
 

Fanek

New member
Bez reklam
Ja się masuję nad X4700h bo jak zwykle ampli ma spinać wszystkie źródła i musi mieć dobry tor video - czy są jakieś realne szanse na jakiś spadek ceny w najbliższym czasie?


on 2msce temu wszedł do sprzedaży.
Masz jeszcze tańszy X3700H który ma wszystko to samo, oprócz Auro 3d
 
Do góry