Onkyo TX-RZ840 czy Denon AVR-X4500H

Witam
Co lepiej zagra z kolumnami Dali Zensor 7? Jakie są słabe, a jakie mocne strony wymienionych amplitunerów. Obecnie gram na amplitunerze Denon 3312 i tak średnio jestem zadowolony.
 

legaar

Member
ale co Ci się nie podoba - brzmienie ? jeśli tak to nie idź znów w Denona - spróbuj Onkyo - tylko pytanie po co odrazu w TX-RZ840 (skąd innąd bardzo dobry ampli -ale drigi :). Słuchasz tylko stereo ?
 
Mam cały set Dali Zensor7 5.1 i mniej więcej wychodzi pól na pół kino z muzyką. W muzyce brakuje trochę energii i basu. Może to wina kolumn i wymiana na jakikolwiek amplituner nie przyniesie zamierzonego efektu. Tego nie wiem, ale chce spróbować. Onkyo 840 z tego względu, że jest to świeża linia i jest dość mocny. Może mocniejszy amplituner zagra lepiej od staruszka 3312. Denon 4500 to wydaje mi się, że odpowiednik Denona.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Masz fajną bazę w tym amplitunerze. Jeżeli chcesz przeskoczyć level wyżej, to proponuję dokupić wzmacniacz stereo. Podłącz pod pre out w Denonie i dokup streamer i ciesz się muzyką. Wyjdzie podobnie co nowy amplituner a masz dużo lepszą jakość... Świetnie byłoby gdyby wzmacniacz miał tzw. pre in, czyli wejście na końcówkę mocy, co bardzo ułatwia korzystanie z kina i stereo. Jako wzmacniacz proponuję używkę Primare, Creek, Denon 1510/20, Onkyo, Atoll... Do tego streamer Onkyo, Bluesound, Yamaha lub inny. Możliwości jest wiele i na pewno zyskasz na tym najbardziej.

Oczywiście Henry dobrze radzi, aczkolwiek może na razie kupić elektronikę a z czasem wymienić kolumny... :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
A ja zsumuje Henrego i Rabita - pogoń fronty i kup inne + wzmak + streamer i masz przeskok milowy w stereo.
 

P-U-M-A

New member
Witam
Co lepiej zagra z kolumnami Dali Zensor 7? Jakie są słabe, a jakie mocne strony wymienionych amplitunerów. Obecnie gram na amplitunerze Denon 3312 i tak średnio jestem zadowolony.
Miałem 830 onkyo a teraz mam denona 4500 i powiem ci że tutaj cienkim gardłem są kolumny.
Dużo lepiej grają z wzmacniaczem stereo ale mimo wszystko nie jestem też zadowolony do końca jeśli chodzi o stereo.
 
Miałem 830 onkyo a teraz mam denona 4500 i powiem ci że tutaj cienkim gardłem są kolumny.

Dużo lepiej grają z wzmacniaczem stereo ale mimo wszystko nie jestem też zadowolony do końca jeśli chodzi o stereo.
I co Ci lepiej podeszło onkyo czy denon?


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Poczekajmy bo coś tu jest nie ten tego... brakuje basu, zestaw 5.1 a przecież za bas odpowiada subwoofer który ma własny wzmacniacz, nie pisz czy chodzi o muzyke, kino, filmy zero konkretów.
Także takie stwierdzenia brakuje mi basu to wiesz... nawet nic nie wiemy o twojej konfiguracji amplitunera i jak są stawione kolumny.
 
Brakuje mi basu i energii w muzyce w stereo. Zastanawia mnie czy większa moc amplitunera doda coś energii tym kolumną. Ogólnie chciałbym też zmienić amplituner na nowszy. I chciałem się dowiedzieć jak działa strumieniowanie muzyki, w którym płynniejsze jest sterowanie.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dostałeś już tyle odpowiedzi ale widzę że żadnych wniosków nie wyciągasz.....
 

kiermi

New member
Zgadzam się z Barburian: nowy wzmacniacz i kolumny frontowe. Oczywiście radzę nie kupować oddzielnie tylko razem dobrać zestaw, bo to też indywidualna sprawa odnośnie odsłuchu każdego zestawu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Chce zostać tylko przy jednym klocku. Mianowice przy amplitunerze kina domowego. Kolumny raczej też zostają. Więc kwestia tylko tego który z amplitunerów lepiej zagra na tym zestawie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Chce zostać tylko przy jednym klocku. Mianowice przy amplitunerze kina domowego. Kolumny raczej też zostają. Więc kwestia tylko tego który z amplitunerów lepiej zagra na tym zestawie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

A ty dalej swoje....
Kup obojętnie co - i tak w stereo te ampli nie zmienią charakterystki grania tych Zensorów.
To dobre budżetowe ampli ale Zensory je i tak będa ograniczać.
Twój cyrk Twoje małpy - jak to mówią.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ataszek, easy ;)

Wymiana amplitunera nic nie zmieni, ale jak chcesz coś nowszego i będziesz korzystać z funkcji sieciowych, to nie pchaj się w Denona.
Tego, kto opracował Heosa i na siłę pakuje go do wszystkich urządzeń D/M najchętniej powiesiłbym na lampie za j..a.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na pewno lepszy soft, a co za tym idzie obsługa przez apkę ;)
U mnie stoi Denon 4500, ale służy tylko i wyłącznie do kina, nawet od internetu jest już odłączony.
 
Do góry