Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Kiedys w instrukcji Marantza bylo napisane ze odleglosci pomiedzy poszczegolnymi punktami nie powinny byc wiecej niz 60cm od miejsca glownego.
Ja sie tego dalej trzymam przy Onkyo
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Czy jest ktoś na sali kto miał rz810 i zamienił na rz830 i widzi czuję różnice w poprawionej kalibracji? jest też dodatkowa opcja "fale stojace" czy ktoś testował wpływ?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Właśnie znalazłem ciekawy filmik na Youtube odnośnie kalibracji,co prawda jest to RZ730 ale myślę że będzie to też odnosiło się do RZ830.
Pozycje 2 i 3 wcale nie są w innych miejscach odsłuchowych.Odrobinę przypomina już to kalibrację XT32,miałem taką w Onkyo 818,ale tam było to wszystko jasno i czytelnie opisane.
Tu jest link do tego filmiku,po około jednej minucie są pokazane miejsca umieszczenia mikrofonu.

https://www.youtube.com/watch?v=6Mc7ym5Chjc&list=LLCJmsOLZuvIX1Ylu9ByRTzQ&index=2&t=116s

Ja zamieniłem 810 na 830,kalibracja w ogóle inaczej przebiega,są inne sygnały testowe i pomiar w trzech miejscach,tak na szybko to mniej basem "łupie" że tak to określę,jest bardziej pod kontrolą,ogólnie to w kinie jest lepiej,w stereo to nawet go nie słuchałem jeszcze, mi przy wymianie najbardziej zależało na 7.1.2
 

DrWredman

Active member
Czy jest ktoś na sali kto miał rz810 i zamienił na rz830 i widzi czuję różnice w poprawionej kalibracji? jest też dodatkowa opcja "fale stojace" czy ktoś testował wpływ?

Jeśli chodzi o redukcję fal stojących to kalibracja w Marantzu, rzeczywiście fajnie redukowała te fale.
Teraz mam Onkyo 810 i Suba centralnie między frontami na środku pomieszczenia. Kalibracji fal stojących brak.
Jest kolosalna różnica względem wcześniejszego ustawienia suba z boku.
Dodatkowo mam wrażenie, że po roku grania niskie tony fajnie się zmiękczyły i rozciągnęły. Puste stuki praktycznie już nie występują. Może sporadycznie w zależności od rodzaju materiału.

Reasumujac kalibracja fal stojących to fajna sprawa. Sam się zastanawiam nad wymianą na model 830 ale dopłacać 2 klocki z uwagi na samą redukcje fal chyba nie ma sensu, bo reszty ficzerów raczej jeszcze nie wykorzystam. Tym bardziej, że wygrzany sub spisuje się całkiem dobrze.
 

towalski

Member
Koledzy!
Wymieniam powoli 676 na 830, w domu robi się Atmos - 7.1.4. Jestem po rozmowie z regionalną firmą audio i chciałem kupić do mojego Heco Elementa 700 komplet czyli Heco Inc 802 - 4 do atmosa. Koledzy z firmy audio zasugerowali Monitor Audio C265-FX - mówili, że hiper kozaki i robią różnicę. Czy możecie mi pomóc w tej kwestii? Oczywiście, idąc za ciosem będę grał na 830, Elementy zostają, bo grają w mojej ocenie świetnie. Chciałem dodać, że chłopaki z firmy audio to mega profesjonaliści. Ale byłem nastawiony na Heco, a tu Monitor. No i cena.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
@jaco.37
No ciekawy film w wolnej chwili poszukam więc na ten temat.
@DrWredman
Z tymi 2k dopłaty to trochę przesadziłeś chyba rz830 ile teraz 3500? Rz810 za 2500 idzie jak świeża bułeczka.
Szkoda że na Onkyo nigdy nie można liczyć i no starzy posiadacze nie dostają w sofcie aktualizacji z nową kalibracją... można pomarzyć.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Powiem wam ciekawa sprawa jest z tym trybem thx w onkyo odpalcie sobie xboxa z trybem wyjscia atmos a potem dolby digita właśnie z trybem thx games efekty to coś pięknego, thx movie zresztą też wymiata.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szczerze mówiąc mało kto (o ile w ogóle) wspominał o trybie THX i jego walorach jak wczytywalem się w opinie swojego czasu, zazwyczaj jakieś typowe farmazony. Dopiero w trakcie testów wyszło, że to całkiem fajny tryb :)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ja pierdziu wiem że nie w temacie ale film Roma Netflix a ale to ma dobry dźwięk a fale morze pid koniec filmu około 2:00godz no masakra.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
No Cuaron daje radę, robi świetne filmy i przykłada bardzo dużo uwagi do jakości dźwięku, vide Grawitacja , Harry i Więzien Azkabanu
w czym pomaga mu znakomity montażysta dźwięku Glenn Freemantle (Everest, ExMachina,Tarzan Legend,Fantastyczne zwierzeta itp)
każdy film tych twórców ogląda się i słucha z wielką przyjemnościa.
 

didotom43

New member
Ja oglądałem w atmosie, w trybie THX nie grają górne głośniki. No biegnące wśród drzew małpy to mistrzostwo dźwiękowe.


Do każdego filmu robicie zmianę konfiguracji z menu amplitunera?

w jaki sposób przełączasz z atmos na thx?

Zakładając, mam przygotowaną już instalację na 11.2, będzie RZ830, i teraz odpalam netflixa,
mam film, który obsługuje atmos, to aby uzyskać najlepszą jakość audio co ustawić w rz830?
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Piszesz 11.2 (auro) czy Atmos 7.2.4?
Tryby przełącza się przyciskiem na pilocie, a jeśli wykryje ścieżkę atmos sam się na nią przełączy
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
11.2 to też jest Atmos, też się go tak oznacza, to nic innego jak skrót od 7.2.4 (11.2).
Odpowiadając na pytanie, jeżeli ścieżka na żródle jest Atmosa, to nie przełączysz już na tryb THX.
 

didotom43

New member
Piszesz 11.2 (auro) czy Atmos 7.2.4?
Tryby przełącza się przyciskiem na pilocie, a jeśli wykryje ścieżkę atmos sam się na nią przełączy


mam zamontowanae głośniki 4 na suficie i reszta dookoła 7.2.4
(zgodnie z przykładem z strony dolby atmost 7.2.4)

i teraz pytanie jak oglądam firmy na Netflix, które mają atmosa to ok, rozumiem, górne załączą się,
ale czasami oglądam firmy bez atmosa, jak wtedy ustawić amplituner, aby uzyskać nalepszy efekt?

wówczas rozumiem, że te górne nie załączą się jeśli ścieżka nie ma dolby atmos?
 
Do góry