Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

didotom43

New member
Koledze raczej chodziło o to, że przy konfiguracji 7.1.4 (tylko tej) zewnętrznego wzmacniacza nie wykorzysta pod fronty i nie przeniesie końcówek z ampli. Będzie go mógł wykorzystać tylko do zasilania surroundów.
Przy konfiguracji 5.1.4 lub 7.1.2 już sam ampli obsłuży wszystko, więc wzmacniacz można wpinać gdzie się chce i polepszać fronty.


Niebawem wymieniam onkyo 636 na RZ830 i chcę użyc starego technicsa SU-A700 MK3 CLASS AA
który kurzy się w garażu do wzmocnienia 2 kanałów na suficie,
Czy może oriętujesz się czy nie ma z tym onkyo problemu odtwarzania
obrazu na 2 wyjściach jednocześnie z zachowaniem pełnego atmosa (na drugim wyświetlaczu bez audio). W Marantzie 6013 taki problem był i poszedł na allegro.
 

wucash

Active member
Bez reklam
To był powód dlaczego sprzedałem po miesiącu o 2k taniej TV 75cali Sony z androidem, miesiąc walki z forum sony, działem technicznym wołał o pomstę do nieba, komiczne odpowiedzi, ludzie odsyłali do nich TV na serwisy trzymali m iesiąć oddawali, że niby coś naprawili, problem im znany był, ale przemilczany, sam jestem tego ciekaw.
pytanie gdzie leży przyczyna bo po podpięciu ampli Denona problemów nie ma... czy to tylko wina tv mam wątpliwości
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ale zmienil TV i niby wszystko ok.

Wniosek wine maja po 50% LG i Onkyo. Nie dogaduja sie ze soba. Niby powinien byc certyfikat - zgodnosc z jakims tam protokolem a jest jak jest.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niebawem wymieniam onkyo 636 na RZ830 i chcę użyc starego technicsa SU-A700 MK3 CLASS AA
który kurzy się w garażu do wzmocnienia 2 kanałów na suficie,
Czy może oriętujesz się czy nie ma z tym onkyo problemu odtwarzania
obrazu na 2 wyjściach jednocześnie z zachowaniem pełnego atmosa (na drugim wyświetlaczu bez audio). W Marantzie 6013 taki problem był i poszedł na allegro.

Jednocześnie nie sprawdzałem, ale jest taka opcja.
Można wybrać jedno żródło, drugie żródło, lub dwa jednocześnie.
Na każdym z dwóch pierwszych żródeł naturalnie jest pełne audio, atmos/dts-x itd.

Tego wzmaka (miałem takiego samego) nie podłączysz, tzn. podłączysz, ale nie w cywilizowany sposób.
 

didotom43

New member
Jednocześnie nie sprawdzałem, ale jest taka opcja.
Można wybrać jedno żródło, drugie żródło, lub dwa jednocześnie.
Na każdym z dwóch pierwszych żródeł naturalnie jest pełne audio, atmos/dts-x itd.

Tego wzmaka (miałem takiego samego) nie podłączysz, tzn. podłączysz, ale nie w cywilizowany sposób.


Co masz na myśli, dlaczego ma być problem?
 

norbert1983

Member
Ja posiadam tv lg oled65 b7V podłączony prze Hdmi ARC do onkyo rz830 i faktycznie mam problemy przy oglądaniu netflixa czasem zdarza się że niema głosu w amplitunerze pomaga wtedy odpiecie hdmi ale ja sądziłem że wina leży w kablu?. Dodam że kabel jest nowy hdmi 2.0 muszę jeszcze potestować.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Albo w TV, którego trzeba wyłączyć z gniazdka, po włączeniu wszystko wraca do normy. Tak właśnie bywa w Samsungu.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Bez faktury to ryzyk-fizyk, jak coś się stanie to kasę bulisz niestety.
Blackninja da ci dobrą cenę i z fakturą bierz.
 

klf

New member
Witam,

Nie bardzo miałem czas przekopywać się przez cały wątek i sorry z góry jeżeli pytanie sie powtórzy.... :)
Jak RZ830 ma się do RZ820 pod względem stereo?
Obiło mi się o uszy, że 820 ma lepsze układy? Ampli będzie grać z Monitor Audio RX8.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak juz bierzesz amplituner to pewnie dla bebechow na czasie. Aktualniejszy jest nowy, pod wzgledem wspolpracy po hdmi, odtwarzania po sieci...
 

klf

New member
Oczywiście, jestem za najnowszą technologią, którą zawsze staram się wykorzystać :)
Jednak stereo też ma bardzo duże znaczenie, stąd moje pytanie.
 
Do góry