Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

robototo

New member
No właśnie się zastanawiam nad nim...chociaż np. onkyo 830 jest do wyjecia za 2400 zł. nowka...i tu dylemat też jest...
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
No to podaj jaki budżet przeznaczasz na kolumny, jeśli kupisz Onkyo830 z a tyle ile piszesz to zostanie ci ze trzy tysie na parę kolumn frontowych- i tu już wchodzą preferencje muzyczne itp.
Ale jak już to posłuchałbym już coś w salonie audio a nie kupował w ciemno, poleca ci każdy co jemu pasuje, i tak mi bardzo dobrze zagrały kolumny Klipsch , też chwalone są Heco do połączenia z Onkyo.
Ale odsłuch może to wszystko zmienić i twoje ucho powinno wybrać co mu pasuje :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Potwierdzam Onkyo + Klipsch bardzo dobrze się zgrywają - kwestia czy będzie odpowiadać Ci to co one oferują - bez odsłuchu ciężko....
 

robototo

New member
No to podaj jaki budżet przeznaczasz na kolumny, jeśli kupisz Onkyo830 z a tyle ile piszesz to zostanie ci ze trzy tysie na parę kolumn frontowych- i tu już wchodzą preferencje muzyczne itp.
Ale jak już to posłuchałbym już coś w salonie audio a nie kupował w ciemno, poleca ci każdy co jemu pasuje, i tak mi bardzo dobrze zagrały kolumny Klipsch , też chwalone są Heco do połączenia z Onkyo.
Ale odsłuch może to wszystko zmienić i twoje ucho powinno wybrać co mu pasuje :)

...wlasnie o klipsch myślałem, bo dużo mają pozytywnych opinii...tak jak mówicie...odsluch Bedzie najlepszym rozwiązaniem...dzieki...
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
RZ840
IMAX Ž Enhanced *4 certified for IMAX Ž digital re-masters
Dolby Atmos Height Virtualizer 3D audio processing
AccuEQ Advance 9-point calibration with AccuReflex
Vocal Enhancer DSP clarifies dialog via remote or front-panel controls

Pewnie jest jeszcze więcej nowości ale to rzuciło mi się najbardziej.
 

towalski

Member
Mam pytanie odnośnie 7.1.2 lub 7.1.4.
Czy Onkyo odtwarza dźwięk w 7.1.2(4) czy zmienia na 5.1.2(4)? Na forum jest inny temat i z niego wychodzi, że jest 5.1.2(4).
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Pytasz o Onkyo TxRZ830?
jesli tak to odtworzy każdą konfigurację - w zależności ile głośników podłączysz do ampli i jak skonfigurujesz.
Końcówek - wyjść na głośniki ma 9 więc tyle bezposrednio możesz do niego podłączyć, a jak je porozstawiasz to już twoja wola.
Odtworzy 7.1.2, może też 5.1.4 - ale nic sam nie zmienia, to bardziej zależy od ścieżki audio w filmie
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dziwne pytanie. Każdy amplituner odtwarza natywnie to co jest w ścieżce bądź tak jak ustawisz pilotem...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mam pytanie odnośnie 7.1.2 lub 7.1.4.
Czy Onkyo odtwarza dźwięk w 7.1.2(4) czy zmienia na 5.1.2(4)? Na forum jest inny temat i z niego wychodzi, że jest 5.1.2(4).

W zaleznosci jak masz rozstawione glosniki i jakia sciezke audio.
Jezeli sciezke audio masz 5.1(0/2/4) a glosniki 7.1 to musi troche przerobic dzwiek. Ale do tego sluzy kalibracja w avr i mixery).
Jezeli sciezke masz 7.1.(0/2/4) a glosnikow 5 w pierwszej warstwie to znowu avr przerabia dzwiek tak aby bylo dobrze.

Na dzien dzisiejszy onkyo 830 odtwarza kazda sciezke dzwiekowa z wyjatkiem Auro3D - - - ale o to sie nie martw bo takich filmow - z ta sciezka nie ma.
 

towalski

Member
OK, wszystko jasne. W innym temacie o Onkyo było o downmixie z 7.1.(0/2/4) na 5.1(0/2/4). Ja mam pokój przygotowany pod 7.1.4 - teraz czekam na sierpień i wprowadzkę i dorzucam do tego 830 lub 840.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziwne pytanie.
Po pierwsze Onkyo sam w sobie niezależnie nie odtworzy 7.1.4, będziesz musiał podłączyć niezależnie wzmacniacz/końcówkę, wówczas uzyskasz możliwość słuchania na 7.1.4 w takim Atmosie dla przykładu.

Jeżeli będziesz miał instalacje głośników 7.1.4 to dokup wzmacniacz 2-kanałowy, w przeciwnym wypadku będziesz mógł odsłuchiwać w konfiguracji 5.1.4 lub 7.1.2 maksymalnie - czyli 9 kanałów max, bo tyle ma ampli końcówek.
 
Ostatnia edycja:

AudaX

New member
RZ840
IMAX Ž Enhanced *4 certified for IMAX Ž digital re-masters
Dolby Atmos Height Virtualizer 3D audio processing
AccuEQ Advance 9-point calibration with AccuReflex
Vocal Enhancer DSP clarifies dialog via remote or front-panel controls

Pewnie jest jeszcze więcej nowości ale to rzuciło mi się najbardziej.




Nowości względem poprzednika:

  • IMAX Enhanced
  • NXP network chipset x10 szybszy niż poprzedni
  • HDMI2.1 (eARC)
  • AirPlay2
  • AccuEQ ADVANCE / 9 punktów pomiarowych
  • Zapisanie poziomu głośności dla każdego wejścia
  • Dolby Virtualizer (※)
  • Zone-B wyjście liniowe – nadajnik BT do słuchawek bezprzewodowych
  • Vocal - wzmocnienie okna dialog/wokal
  • Stereo z głośników: górnych/ surr/ surr back
  • DSD 11.2MHz – konwersja do PCM
 
Do góry