Onkyo TX-RZ830 vs Marantz SR6012

klf

New member
Witam!

Czy ktoś miał okazję porównać te 2 amplitunery (szczególnie interesuje mnie odsłuch stereo)? Ewentualnie może jakiś link do porównania???
Sentyment (mam teraz ONKYO TX-SR806) i stylistyka zdecydowanie bardziej przemawia za RZ830, ale szperając w necie mam wrażenie że SR6012 jest lepszy muzycznie.
Amplituner będzie grał z Monitor Audio RX8 + MA Center + MA RX1
Odsłuchy: kino domowe i stereo 50/50
Jakie są wasze opinie?
 

Cinek23

Member
Też jestem ciekaw, czy tak chwalony tu RZ830 ma jakąś konkurencję w swoim przedziale cenowym. Ewentualnie czy dorzucając parę złotych można mieć coś lepszego, co również będzie posiadało pre out.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
RZ830 to konkurencja Marantza SR7xxx, a nie 6xxx.
Ja bym tylko i wyłącznie tak zestawiał te sprzęty.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o stereo to i tak wygrawa wzmak podłaczony pod pre-out a w kinie wg mnie lepszy jest RZ.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak coś ruszysz w temacie wzmaka to dawaj znać, ja też jak coś będę kombinował to się odezwę, jestem na etapie szukania wzmacniacza do MA RS 8 więc prawie te same kolumny mamy co do potrzeb sprzętowych.

Prawie robi dużą różnicę a najważniejsze jest i tak ucho i preferencje słuchacza oraz jeszcze kilka czynników min. miejsce odsłuchowe (każdy ma inne)
Radzę samemu się pofatygować i posłuchać - lepszej metody nie ma.
 

Grzegorz68

New member
Jednych i drugich kolumn czyli MA Silver rs8 i MA Silver rx8 słuchałem wczoraj podpiętych kolejno do tego samego sprzętu i z tą samą muzyką, stąd moje stwierdzenie "prawie" ponieważ pomimo tego, że różnią się jedynie edycją i właściciel twierdził, że różnic nie ma wielkich, to ja je jednak usłyszałem ( chociaż mogło mi się wydawać z moim nadepniętym przez słonia uchem) i jak dla mnie lepiej zagrały RS 8. Wiem już od Was, że najlepiej samemu posłuchać, ale też Wasze wskazówki na forum, ukierunkowują takich żółtodziobów jak ja w wyborze, co warto brać ppd uwagę do odsłuchu. Dlatego też obaj z kolegą liczymy na sugestie.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

klf

New member
Tak czy inaczej, jak już coś złoże, to dam znać.
Na razie jednak I etap to zakup prawdopodobnie RZ830 :)
 

Grzegorz68

New member
Nie wiem, czy już kupiłeś, ale może Ci coś pomoże to co napiszę. Przetestowałem w domu z moimi kolumnami MA Silver SR 8 amplituner Marantz SR 6009 i Denon AVR X2500H. Po wysłuchaniu różnych wariantów muzyki i ścieżek dźwiękowych do filmów doszedłem do wniosku, że ta jakość dźwięku na razie mi wystarczy i inwestycja we wzmacniacz została odroczona. Zaskoczyło mnie bardzo to, że Marantz pomimo pochodzenia z dużo wyższej półki sprzętowej, zagrał słabiej niż Denon. Jako, że oba sprzęty były w jednej cenie (Marantz używany w idealnym stanie) postanowiłem, że w domu zostaje na razie Denon. Niestety nie miałem okazji porównać z jakimś Onkio, ale być może się uda w najbliższym czasie.
 

towalski

Member
Różne sprzęty grają różnie z tymi samymi kolumnami. Wszystko trzeba posłuchać i wybrać pod siebie, nie pod "internety".
 
Do góry