Onkyo TX-RZ820

krisder

New member
Bez reklam
Witam w Nowym Roku!
Niemal od początku użytkowania w/w amplitunera i tv LG Oled 55C7V po każdym uruchomieniu na ekranie pojawia się komunikat:

Notice

Dolby Vision TV is connected to AVR. However, AVR does not support this version of Dolby Vision TV AVR may not be able to output Dolby Vision signal propery.

ok

Komunikat znika po potwierdzeniu "ok" pilotem od ampli i nie pojawia się do momentu ponownego uruchomienia. W związku z powyższym mam pytanie do posiadaczy tego amplitunera, czy spotkali się z takim samym przypadkiem i jak ewentualnie pozbyć się tego komunikatu?
 

krisder

New member
Bez reklam
Zaraz po zakupie podczas ustawiania i kalibracji pobrał aktualizację i wciąż pokazuje że nic nowszego na tę chwilę nie ma!
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
krisder -- czy mimo tego komunikatu materiał z Dolby Vision po przepuszczeniu przez ampa wyświetla się poprawnie ?
 

krisder

New member
Bez reklam
Witam.
krisder -- czy mimo tego komunikatu materiał z Dolby Vision po przepuszczeniu przez ampa wyświetla się poprawnie ?

Wszystko działa jak należy. Materiał z Dolby Vision wygląda obłędnie i tylko chciałbym się pozbyć tego komunikatu. Jeżeli się nie da to nauczę się z tym żyć.
 

Darekn86

Member
Pewnie kwestia czasu i pojawienia się update, na stronie Onkyo jest napisane o pojawieniu sie aktualizacji w grudniu,może Polska ma trochę później jak to nieraz już bywało ;)
 

trynqzz

New member
Cześć,
Stałem się ostatnio szczęśliwym posiadaczem txrz820, mam go podłączonego do rzutnika Optoma 4k uhd51 kablem hdmi 15metrów certyfikowanym do 4k. Jako źródło sygnału 4k używam laptopa z kartą intel hd 620, podłączonego do amplitunera kablem 2m certyfikowanym.
Niestety sygnał się przerywa i efekt mam jak na załączonym filmie
https://youtu.be/_JmbnW8cnbU
Problem występuje w momencie zmiany rozdzielczości pulpitu na 3840x2160 na wszystkich aplikacjach oraz na czystym pulpicie.

Gdy podłącze laptopa do rzutnika bezpośrednio, którymkolwiek z posiadanych kabli - obraz jest idealny.

Jakieś rady? Soft w Onkyo mam updatowany. Support EIC powiedział że laptop to nie referencyjne urządzenie, powinienem użyć Blue Ray...tyle że nie ma ;(

pozdrawiam
976f4be8c3dacc008cf9dda40dff7e6f.jpg
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Kable, jak napisałeś "certyfikowane" jednak 15 m+ 2 m to dość dużo.
Może jednak spróbuj zmienić, "skrócić" kable. Taka moja sugestia.
 
Ja również mam lapka z tą grafika i przy uruchomieniu filmu 4k 50mb/s z dd jest ok ale jak już uruchomie z true HD to film się ścina obstawiam że to wina wydajności karty graficznej
 

trynqzz

New member
Ja nie muszę filmu uruchamiać, nawet czysty pulpit przycina. A próbowałeś jakiś Soft do podkrecenia wydajności karty? X lat temu się tym bawiłem ale nie wiem czy to nadal ma zastosowanie

pozdrawiam
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Kup karte zwykla jakiegos geforcea i zmien kabel na lepszej jakosci. Slyszalem o hdmi optycznym haha ale nie wiem ile prawdy w tym.
 

trynqzz

New member
Panowie, ja wiem że o kablach to tu się dużo gada i najłatwiejsze to jest aleeeeeee skoro sygnał z laptopa puszczony bezpośrednio do 15m kabla działa idealnie i to na filmie 4k dts-hd czyli z największą ilością danych jaka mam, to sorry ale pulpit bez audio przepuszczony dodatkowo przez txnr820 również powinien zadziałać.
Z poradnika Gmeru o jakość i kabli zrozumiałem, że w przypadku sygnału cyfrowego nie ma opcji zakłóceń jest opcja 0/1 czyli dziala/nie działa

W laptopie karty nie zmienię, ale może faktycznie wyciągnę starego PC z szafy i tam taka grafikę niskim kosztem wsadzę.

A pytanie standardowego informatyka - u Was działa 4k pass threw z PC?

pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Oczywistym wydaje się, że wymiana kabla to najprostsze, ale "w prostocie siła" :) Moim zdaniem dodatkowy kabel 2 m. i "przepuszczenie" przez amplituner "robi różnice". Może jednak załatw jakiś inny, krótszy niż te 15 m. kabel i sprawdź. W wielu miejscach czytałem, że 15 - 20 m przy 4K może być za dużo.
 
Do góry