Onkyo TX RZ820-Ustawienia

dark69

New member
Witam
Mam problem z konfiguracją-jak zrobić konfiguracje aby niezależnie od wyłączonego amplitunera korzystać z innych urządzeń na TV?Miałem przez moment jednak coś zrobiłem i już nie działa
Podłączone to TVBOX(BD/DVD) i tuner z kablówki(CBL/SAT) podłączone do TV(HDMI OUT-MAIN)tylko urządzenie które było ostatnio używane mogę uruchomić bez amplitunera
Zapewne chodzi ustawienie wyjść jednak nie mogę tego ogarnąć a nie mam instrukcji po polsku
Może ktoś na chłopski rozum mi wytłumaczyć?
 

castel

Member
Witam
Mam problem z konfiguracją-jak zrobić konfiguracje aby niezależnie od wyłączonego amplitunera korzystać z innych urządzeń na TV?Miałem przez moment jednak coś zrobiłem i już nie działa
Podłączone to TVBOX(BD/DVD) i tuner z kablówki(CBL/SAT) podłączone do TV(HDMI OUT-MAIN)tylko urządzenie które było ostatnio używane mogę uruchomić bez amplitunera
Zapewne chodzi ustawienie wyjść jednak nie mogę tego ogarnąć a nie mam instrukcji po polsku
Może ktoś na chłopski rozum mi wytłumaczyć?

Menu Onkyo-RIHD (Remote Interactive over HDMI)
 

kamon

New member
W menu 5.1 HDMI Standby Through możesz ustawić albo właśnie ostatnio używane albo konkretnie jedno z wejść hdmi
 

dark69

New member
Menu Onkyo-RIHD (Remote Interactive over HDMI)

Tylko gdzie to jest?

Mam Setup-Hardware-HDMI-wszystko na (ON-Auto) po wyłączeniu dioda led świeci na bursztynowo

Może trzeba uaktywnić jakieś inne menu ?

W menu 5.1 HDMI Standby Through możesz ustawić albo właśnie ostatnio używane albo konkretnie jedno z wejść hdmi

Mam tylko Auto ECO lub Auto. Zostaje tylko ostatnio używane nie mogę włączyć TVBOXA jak zostawię na kablówce i na odwrót
 

Attachments

  • IMG_20171124_122933_HHT.jpg
    IMG_20171124_122933_HHT.jpg
    69,3 KB · Wyś: 244
  • IMG_20171124_122850.jpg
    IMG_20171124_122850.jpg
    85 KB · Wyś: 258
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
z innej beczki.
Założyłem co prawda inny wątek, ale nikt mi nie odpowiedział.

Mam pytanie do posiadaczy 820-tki.
czy kalibracja odbywa się na szumach odtwarzanych przez każdy z głośników?
czy kalibrując subwoofer można włączyć redukcję fal stojących?
 

dark69

New member
z innej beczki.
Założyłem co prawda inny wątek, ale nikt mi nie odpowiedział.

Mam pytanie do posiadaczy 820-tki.
czy kalibracja odbywa się na szumach odtwarzanych przez każdy z głośników?
czy kalibrując subwoofer można włączyć redukcję fal stojących?

Suba nie mam,ale kalibracja odbywa się przez szumy głośników

Tryb W HDMI 5.1 zmieniałem na różne opcje-konfiguracje bez zmian kurde nie wiem gdzie to zmieniałem a działało Przywracanie ustawień fabrycznych nic nie zmienia wgywam nowe update może to coś zmieni 1050-5010-2030-0008
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ok doczytałem teraz co chcesz zrobić myślałem że chcesz na stałe ustawić JEDNO urządzenie aby było zawsze przepuszczane przez ampli, to co chcesz zrobić moim zdaniem jest nie realne no chyba ze cec potrafi tym jakoś***sterować ... to ja zadam pytanie co w wypadku gdy mamy 3 na raz urządzenia włączone które twoim zdaniem ampli ma przepuszczać? 3 na raz :) ?
 

dark69

New member
Ok doczytałem teraz co chcesz zrobić myślałem że chcesz na stałe ustawić JEDNO urządzenie aby było zawsze przepuszczane przez ampli, to co chcesz zrobić moim zdaniem jest nie realne no chyba ze cec potrafi tym jakoś***sterować ... to ja zadam pytanie co w wypadku gdy mamy 3 na raz urządzenia włączone które twoim zdaniem ampli ma przepuszczać? 3 na raz :) ?

Chodzi i było tak,że uruchamiam 1(TV BOX) urządzenie-wyłączam i uruchamiam 2(Dekoder kablówki) i na tv mogę oglądać.Teraz mogę uruchomić tylko ostatnie aktywne nie aby wszystko przepuszczał,bo wiadomo fizycznie nie możliwe

Czasami się zastanawiam czy instrukcja obsługi jest tylko żeby w kominku napalic :p ,Pzdr

Nie każdy uczył się angielskiego,mam swoje lata wpajano mi rosyjski,pisałem nie mam instrukcji W necie jest tylko angielski google tłumaczy kali jeść-kali pić
I jeżeli nic nie wnosisz do tematu to tylko spamujesz i się wymądrzasz,forum jest od tego aby się dowiedzieć rzeczy które się nie wie a ludzie sobie pomagają Wnioskuję,że wszystko wiesz na temat wszystkiego

Pozdro i nie spamuj
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
dark69

Najprościej będzie jak podłączysz oba urządzenia bezpośrednio do TV kablami HDMI, a TV z amplikiem połączysz złączem HDMI ARC. (o ile Twój TV ma takie wyjście).

Wtedy wyjście sygnału audio wybierzesz sobie z poziomu TV. Domyślnie będą grały głośniki z telewizora, a gdy wybierzesz zewnętrzne wyjście audio w opcjach telewizora, wtedy amplituner sam się włączy i zagrają głośniki kina domowego.
 
Do góry